Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

свистене от спирачките..... ????????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    свистене от спирачките..... ????????

    Незнам как да обесня точно и кратко, но ....... когато колата работи има едно свистене вътре в купето което изчезва,намалява или променя звука си взависимост от това колко и как съм натиснал педалът на спирачките!Предишният сбоственик ми казва 4е е някаква мембранка по сервото която правела педалът да е мек /той и сега си е мек/ и че няма ядове да карам така - той карал почти три години така!Имам основание да му вярвам, че няма да имам проблем /както е засега като карам/ но въпреки всичко ми се ще да махна този шум!Някакви идеи какво точно е и какъв му е случаят?Мерси предварително

    #2
    Най добре е да се проследи шума при отворен капак.Може да засмуква от някъде въздух по маркучетата.Явно е малко ,щом държи спирачката.
    Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

    Коментар


      #3
      Правилно ти е казал предишния собственик.Най вероятно не уплътнява добре семеринката която се намира на вилката на сервото. Тоест там където ти свършва педала и започва лоста на сервото.Ако е така свистенето трябва да спира при натискане на педала и при отпускане пак да се чува.Залегни в краката на шофьора и разгледай нещата под гуменото маншонче.На времето на Москвича при тази ситуация не работеше добре 4 цилиндър :D и след като позатопли и семеринката оплътни се оправяше.Ако свисти и при натиснат педал след време ще трябва да смениш цялото серво заради неплътност на вътрешния клапан на самата мембрана която разделя вакуумното от атмосферното пространство вътре. :D
      АЛ.ПЕТРОВ
      FIAT PUNTO 1.2 8V

      Коментар


        #4
        Re: свистене от спирачките..... ????????

        rymbym написа:
        Незнам как да обесня точно и кратко, но ....... когато колата работи има едно свистене вътре в купето което изчезва,намалява или променя звука си взависимост от това колко и как съм натиснал педалът на спирачките!Предишният сбоственик ми казва 4е е някаква мембранка по сервото която правела педалът да е мек /той и сега си е мек/ и че няма ядове да карам така - той карал почти три години така!Имам основание да му вярвам, че няма да имам проблем /както е засега като карам/ но въпреки всичко ми се ще да махна този шум!Някакви идеи какво точно е и какъв му е случаят?Мерси предварително
        Кокато мотора работи на място, извади клапана от сервото / там където влиза мъркуча идващ от мотора/ запуши го с пръст и ако спре свистенето, значи е това което ти казват колегите - уплътнение на стеблото на сервото!

        Коментар


          #5
          има ли майстори..?

          Здравейте колеги!Аз още не съм отстранил този проблем и търся майстор да го отстрани!Ако е и някои майстор от форума и е в София с радост ще му стана клиент!Ако не да препоръчате някои?

          Коментар


            #6
            Препоръчвам ти да отидеш в този сервиз, моята кола се поддържа там вече 5 години и съм доволен, хората там работят съвестно и са на ти с Италиянските коли.
            Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
            Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
            Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
            Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

            Търси се..

            Коментар


              #7
              На един колега с голф, с абсолютно същия проблем, след време започна да му изчезва напълно спирачката. Първия път, когато му се е случило, за малко да се прасне. Внимавай. Той смени цялото серво, заедно с помпата.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар

              Working...
              X