Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дигитално табло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дигитално табло

    Да се похваля - благодарение на Pugsy от обяд си имам табло с оборотомер - наистина е голяма ’гъзария’ да гледаш как пълни 6-7000 оборота..... Обаче, веднага след като сложих таблото - колата тотално изгуби центровка - никакви ниски обороти - гасне, дори и когато е в движение, загряла, ако не съм издърпал смукача поне до половината /добре, че е ръчен/Колкото и да ми се струва невероятно - възможно ли е таблото да влияе на оборотите на двигателя???Разбира се, другата възможност е просто точно в този момент нещо я да се е запушил карбуратор, я свещ да е спряла да подава искра...Дайте съвет...
    Alles in Ordnung

    #2
    Че то има ли Дигитални табла без оборотомер...??? Не бе, питам, щотото си мислих, че всичките дигиталки са си с оборотомери... Или на тебе просто не ти е работил оборотомера?
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      Не, нямаше - всички сигнални лампички бяха на един ред, а индикацията за изгорели светлини и отворени врати беше точно до тях. Сега лампичките са на два реда, а посредата между тях и индикацията е оборотомера Може би са преценили, че толкова малък двигател няма нужда от наблюдение на оборотите
      Alles in Ordnung

      Коментар


        #4
        пробвай да махнеш буксите на таблото и да видиш дали ще гасне пак

        Коментар


          #5
          Re: Дигитално табло

          Zaphod написа:
          Обаче, веднага след като сложих таблото - колата тотално изгуби центровка - никакви ниски обороти - гасне, дори и когато е в движение, загряла, ако не съм издърпал смукача поне до половината /добре, че е ръчен/Колкото и да ми се струва невероятно - възможно ли е таблото да влияе на оборотите на двигателя???Дайте съвет...
          Мисля ,че е възможно !-без да съм се занимавал конкретно с Типо,отговарям по принцип-виж откъде оборотомера взима сигнал за индикацията-може-аналогов/цифров да са с различно входно съпротивление,и да се получава шунтиране-най-просто казано-откачи кабела/ите за оборотомера и виж дали ще изчезне проблема.Успех !
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            Благодаря, но ако изчезне - т. е. ако проблемът е в таблото - има ли начин да се оправи - т. е. да си ползвам таблото, а и двигателят да си е наред???
            Alles in Ordnung

            Коментар

            Working...
            X