Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кабели за колони на вратите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кабели за колони на вратите

    Здравейте.Тъй като оригиналната стерео уредба на бравата не ми хареса, та си сложих нова но не съм махал оригиналния касетофон за да не развалям интериора на таблото. Така сигнала от МР3-ката стига до багажника и влиза в две стъпала едното храни две 12, а другото две 8 и към останалите 2 канала на слабото стъпало искам да включа оригиналните колони на вратите. Разгледах как може да стане това и видях че между вратата и купето има една букса през която минават кабелите за ел. стъклата, огледалата и говорителите. Как да разбера кои кабели са за говорителите, така че да ги прекъсна и да включа към тях сигнала от стъпалото. Когато не съм на контакт единственото което работи в колата е клаксона и радиото може ли с мултицет да хвана сигнала когато колата не е на контакт и съм пуснал радиото да свири ??? Ако някой знае по-добър начин за прекарам кабели до вратите моля да каже.

    #2
    никой ли не си е сменял колоните на вратите и да е забелязал на кой крачета на буксата са кабелите на говорителя.

    Коментар


      #3
      здравеи

      през тампона на вратите не можеш да прекараш кабели,такаче ги хвани от исо(евро)буксата на касетофона оригиналния.Незнам как си варзал стапалото но по принцип се зима 12 волта от акумулатора и касетофона се взима дистанционен. а иначе в купето има 12 волта постоянни на евробуксата на касетофона (червен кабел) и долу в ляво като се отвори капака за бушоните(пак червен кабел)за да работи постоянно касетофона червения се пуска на още един пин на евробуксата.Ако ме разбираш ще се оправиш.Надявам се че са, ти помогнал :D
      FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

      Коментар


        #4
        Speaker Cabling Block Position Colour Use 1 Light Blue / Yellow RH Rear Speak + 2 Light Blue / White RH Rear Speaker - 3 Pink / Black RH Front Tweeter & Door Speaker + 4 Black / Violet RH Front Tweeter & Door Speaker - 5 Red / Yellow LH Front Tweeter & Door Speaker - 6 White / Black LH Front Tweeter & Door Speaker + 7 Light Blue / Red LH Rear Speaker + 8 White / Red LH Rear Speaker - Батка е ти схемите при бравото, предполагам и при бравата е същотоРозово4ерния кабел и виолетово черния са ти съответно +/- в дясната врата, а чернобелия и червеножълтия са ти +/-отляво. Надявам се да съм ти бил полезен. Към тея кабелчета трябва да пуснеш сигнала от стъпалото....

        Коментар


          #5
          Благодаря довечера почвам да разкоствам колата и да опъвам кабели. За сега съм вързал само голямото стъпало и в колата се чува само бас и малко среди. много е гадно така но имам още 6 говорителя който трябва да се вържат към още 2 стъпала като два от говорителите ще са във вратите. Само да питам трябват ли ми специални щипки за вадене на оригиналния касетофон или става и с нож???

          Коментар


            #6
            а забравих значи в колата не свири МР3 СД а МР3 персонално от тия с батериите но моето е с литиевойонна батерия и седи постоянно на заряд. Много съм доволен как свири единствено може би ще ми трябва един пред усилвател за да дигна нивото на сигнала малко но и така не е зле. Мислех да срежа кабелите на говорителите във вратине непосредствено преди танпона от вътрешната част на копето и към кабела който остава вързан към танпона съответно говорителя да наставя кабела от стъпалото дали това не е по добър вариант или ми препоръчвате да махна касетофона и от там да си дръпна кабели???

            Коментар


              #7
              delpx написа:
              а забравих значи в колата не свири МР3 СД а МР3 персонално от тия с батериите но моето е с литиевойонна батерия и седи постоянно на заряд. Много съм доволен как свири единствено може би ще ми трябва един пред усилвател за да дигна нивото на сигнала малко но и така не е зле. Мислех да срежа кабелите на говорителите във вратине непосредствено преди танпона от вътрешната част на копето и към кабела който остава вързан към танпона съответно говорителя да наставя кабела от стъпалото дали това не е по добър вариант или ми препоръчвате да махна касетофона и от там да си дръпна кабели???
              Най-добре виж кои са цветовете на жиците за колоните, които отиват към вратите и ги прекъсни под таблото непосредствено преди да влезнат в големият куплунг! Колегата по-горе ти е описал цвета на кабелите, ако не си сигурен свали касетофона, погледни кабелите, запиши си ги на листче и залягай да ги търсиш отдолу. Това за мен е най-чистият вариант!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                и според мене е най-добрия вариант но трябват ли ми специални инструменти за да смъкна касетофона или и с ножче става ???

                Коментар


                  #9
                  http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=592И с ножче става, но внимавай да не пострадаш с него!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    хо

                    колега ако още не си окипазил колата си драпни кабелите до касетофона.Много се ядосвам кат доиде некои клиент и каже даи да сложим касетофон и колони и допълни че то сичко си има.Какво се оказва обаче всъщност: Кабелите са одрязани некаде по трасето или изобщо са изтрагнати.Инсталацията по захранване е одрязана таи като некои е решил да пусне нови(по дебели кабели , сякаш ще заваря) и куп други еи такива циганиики :D Не си окипазяваи колата. Тва е запазена марка само на италианците.Те си правят така с колите.ХА
                    FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                    Коментар


                      #11
                      Пускането на нови кабели до касетофона изисква технически умения и смея да твърдя не малки! Не става въпрос за това, колко и какви кабели да се пуснат и къде да се закачат, а основният проблем е таблото! За съжаление нашите брави и бравовци не са така удобни за работа под таблото, като едновремешните коли на, които под таблото можеше да се скрие 6 месечно санбернарче и да не разбереш Колега galinchooo само не ми казвай, че при монтаж на аларма не се налага да се прекъсне само един кабел в оригиналната ел. система на колата!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Здравеи колега

                        колега Владимчо :D Аз се занимавам с аларми и автоузвучаване от 7 год.Проблема при новите коли е че се избягва да се (кастрират)кабели.Евентуално питам клиента ако иска блокировка на двигателя ми слагам и режа (забележи)1 кабел.Това вече всеки опитен ел техник знае каде да го намери.Новите коли са вече с чип и почти не се налага да слагам блокировки таи като тази задача носи застраховката .Има една приказка(аларма кола не пази).Та прекарването на кабели на Брава си е наистина приключение особено ако требва да ги закараш до касетофона но за тая работа си има маистори.Не че не можеш и сам,но нали виждаш какво се получава(рязане на кабели под таблото)Както и да е надявам се да не ми се случва да попадам често на такива коли макар че знам че ще има и за напред,а това значи че ще има хляб и за нас :D .И се пак това е мое мнение а и вярвам мнение на много като мене техници.Има една приказка: "ако имаш 1 кило брашно,занеси я на хлебаря да ти направи хляб.Прав ли сам? :D
                        FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                        Коментар


                          #13
                          Re: Здравеи колега

                          galinchooo написа:
                          колега Владимчо :D Аз се занимавам с аларми и автоузвучаване от 7 год.Проблема при новите коли е че се избягва да се (кастрират)кабели.Евентуално питам клиента ако иска блокировка на двигателя ми слагам и режа (забележи)1 кабел.Това вече всеки опитен ел техник знае каде да го намери.Новите коли са вече с чип и почти не се налага да слагам блокировки таи като тази задача носи застраховката .Има една приказка(аларма кола не пази).Та прекарването на кабели на Брава си е наистина приключение особено ако требва да ги закараш до касетофона но за тая работа си има маистори.Не че не можеш и сам,но нали виждаш какво се получава(рязане на кабели под таблото)Както и да е надявам се да не ми се случва да попадам често на такива коли макар че знам че ще има и за напред,а това значи че ще има хляб и за нас :D .И се пак това е мое мнение а и вярвам мнение на много като мене техници.Има една приказка: "ако имаш 1 кило брашно,занеси я на хлебаря да ти направи хляб.Прав ли сам? :D
                          Прав си! И аз съм се занимавал с монтаж на аларми и централни заключвания (макар и не 7 години) и знам, какво и да видиш кола с "направи си сам" ел. инсталация. Но все пак идеше реч в домашни условия, какво може да се направи от не хипер технически образовани лица! Според мен да се пуснат кабели, които ще направят плетеница зад таблото и освен това да се демонтират сумати кори и пластмаси по праговете (които има не малка вероятност да се изпочупят) е доста по-неприемливо от рязането...
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            mmmm

                            Да ,Да ,Да.Лошото е че ако всички започнат да си правят колите сами,ке умрем от ГЛАД. :D
                            FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                            Коментар


                              #15
                              Много скоро и на мен ще ми се наложи да прекарвам кабел за говорители към вратата на моето Пунто, ще видим как ще се преборя с щепсела на оргиналния кабелен сноп към вратата

                              Коментар

                              Working...
                              X