Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

uno 1.4 turbo ie въпрос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    uno 1.4 turbo ie въпрос

    Здравейте. Имам проблем, инжекторите ми не пускат гориво

    #2
    Ако са ти запушени една ултразвикова ваничка ще оправи проблема!Ако електрониката нешто е сдухала(и това е възможно) трябва да се търси къде е проблема да се локализира и премахне-просто звучи а :P Успех!
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Инжекторите не са запушени.

      Коментар


        #4
        няма минус към инжекторите.

        Коментар


          #5
          Към инжекторите не търси минус, защото са нискоомни и схемата на свързване е следната: +12V, дюза, FETMOS транзистор SST45N30 обикновено и нискомен резистор (и двата в компютъра) и маса - което означава, че нямаш директна маса освен ако нещо не е изгоряло.Да не те плаша но смятам, че проблема може да е в ECU-то, ако игнорираме следните варианти:1. Намаш грам бензин2. Безиновата помпа не подкачва гориво, защото налягането й е незначително и бавно пълни fuel rail-а, или тотално изгоряла или блокирала помпа.3. Предпазител (бушон) на помпата или нейното реле са прецакани.Толкова запушен инжектор, че да не пръска въобще аз не съм виждал, най-често "пикае" вместо да разпрашава. За да се убедиш първо, че електрически погледнато инжекторите са здрави, провери ги със омметър: типични стойности са 4 до 10 ома.

          Коментар

          Working...
          X