Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпра дизел - съвет?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Темпра дизел - съвет?

    Колеги,Дайте съвет за следния проблем - карам колата от около 2 години и още от началото забелязах че температурата на мотора е под нормалната.С дигитално табло съм и не е много ясно колко градуса държи - предполагаемо около 60 градуса в общия случай.Още в началото смених датчика отчитащ температирата - добавих около 2 чертички на уреда с това - преди смяната не показваше повече от 50 градуса Рядко, много рядко, в горещи дни, при задръствания в любимата ни столица, според термометъра правя малко под или 80 градуса. Също толкова рядко сработва и вентилатора за охлаждане.Термостата съм установил че работи. Не е ясно обаче на колко градуса отваря.Не знам дали това е голяма драма за мотора но грижата за мен е друга:Не ми работи това което на бензиновите мотори му казват автоматичен смукач - сори, не знам термина за тази система при дизелите Доколкото разбирам, идеята е при студен мотор да се подържат по-високи обороти и след като загрее (колко ) да ги сваля. Въпросния датчик се намира на термостата и от него отива жило до горивната помпа. Именно това регулиране на оборотите не работи и не съм сигурен в какво е причината - този датчик или термостата.Също така парното е слабо - бързо загрява но не вдига достатъчна температура според мен.Даите идея къде могат да ми направят диагностика на проблема, иска ми се да не сменям чаркове по системата на пробите и грешките Както казах вече на останалите проблеми майната им, обаче при 800 об/мин на студено мотора работи доста неустойчиво а ако ги вдигна, остават ненужно високи след това. Накратко казано, това дето си трябва е нужно да работи
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    #2
    Mitko написа:
    Почти съм сигурен, че термостата ти е постоянно отворен или отваря много рано за да нчмаш и хубаво парно.
    Аз също се съмнявам най-вече в термостата защото:- слабо парно.- ниски показатели на температурата по датчик.- не работи корекцията на оборотите която трябва да се случи като загрее.Предполагам отваря много рано.Просто исках съвет къде биха могли да направат диагностика на термостата и ако се окаже за смяна - да го сменят.Питал съм веднъж в магазините на "Симеон" и май се оказа че имало няколко варианти в зависимост от това дали има климатик и куп други подробности. Всичкита обаче бяха около 100лв и искам да съм сигурен преди да го купя.Дори и тогава трябва да го демонтирам и да обикалям с него магазините
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Mitko написа:
      Премери датчика за температурата. Предполагам че е обикновен термоключ. Ако в него няма яд вече трябва да се търси белята в нафтовата помпа, а там нямам идея какво се случва.
      Хм, този датчик е един цилиндър завит към корпуса на термостата. От другата му страна излиза жило и то механично въздейства на горивната помпа. Като дърпам жилото с ръка, оборотите се променят. Просто жилото не мърда когато мотора загрее. Или поне както се предполага в слуая, мотора не загява достататъчно. Точно в този момент не съм сигурен, нямам необходимата температуа или просто този датчик не работи. И двата варианта ми изглеждат проядъчно скъпи за смяна
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар

      Working...
      X