Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко масло ви харчи италианката?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко масло ви харчи италианката?

    Споделете колко масалце ви "лапа" количката на 10 хил. км. и да се обобщат резултатите всеки да си знае кое е нормата!
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Малко (0-100грама) като се има в предвид, че на турбото трябва да му се направи ъпгрейд с един ремонтен комплект

    Коментар


      #3
      не харчи
      FIAT Stilo 1.4 16V
      FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

      Коментар


        #4
        Не харчи(като я взех обаче смених гумената гарнитура на капака на главата щото се вдървяват бързо),което не ме очудва-87000км е
        _______________________________________
        0885261834

        Коментар


          #5
          300 - 400 гр., но ми тече и от двете гарнитури - двигателят се е омаслил целият отвън, а заради разни фактори - все отлагам смяната...Друг е въпросът, че съм на 250 000 км
          Alles in Ordnung

          Коментар


            #6
            е ми харчи минал съм 15000

            Коментар


              #7
              200 гр....между смяна......старата ми кола /Нисан Съни/ харчеше 1 литър на 40 км.

              Коментар


                #8
                Писах че е над 1 литър ама не знам точно.. проблема е, че всички гарнитури ми текат - на главата, на водната помпа, мисля при следващата смяна да ги погледна и ще видим после...

                Коментар


                  #9
                  Преди карах TIPOTO с каквото ми попадне, и гореше бая, сега карам BRAVA и когато трябваше да сменям маслото реших да пробвам със SELENIA GOLD бяха ми казали, че почти не гори и се оказаха прави който не е пробвал горещо му препоръчвам SELENIA(все пак е разработвано за FIAT)
                  FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
                  FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

                  Коментар


                    #10
                    1l. ама имам пробем с гарнитурата на капака на рапределитилния вал! Преди проблема-0l.

                    Коментар


                      #11
                      Аз карам със SELENIA и съм много доволен , нямам никакви загуби Yellow_Flash_Colorz_PDT_17
                      FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                      Коментар


                        #12
                        аз пък карам с Castrol GTX Magnetec3 първо исках селениа голд но видях че това е близо 15 лева по скъпо пък и имах повече пари и реших че все с нещо е по добро... Дано само не се изпари като предишното VS...Само мога да кажа че разликата спрямо предишното е катастрофална колата направо спи в момента празния ход не се чува почти а на магистралата каточели само си иска скороста ... Пак казвам дано само не се изпари че направо ще се изям за тези 70 лева...

                        Коментар


                          #13
                          Capoeira написа:
                          аз пък карам с Castrol GTX Magnetec3 първо исках селениа голд но видях че това е близо 15 лева по скъпо пък и имах повече пари и реших че все с нещо е по добро... Дано само не се изпари като предишното VS...Само мога да кажа че разликата спрямо предишното е катастрофална колата направо спи в момента празния ход не се чува почти а на магистралата каточели само си иска скороста ... Пак казвам дано само не се изпари че направо ще се изям за тези 70 лева...
                          Казваш голяма разлика откриваш? Чудя се дали да не сменя Selenia-та. Чувал съм че е добре да сменяш марката от време на време. Има ли такова нещо?

                          Коментар


                            #14
                            Колко масло харчи?

                            Масло не харчи, същото обаче не може да се каже за бензина
                            Fiat Bravo 1.6 16v 103hp with K&N sport air filter

                            Коментар


                              #15
                              Моята е на близо 162000 и не харчи грам. От 3-4 смени и насам карам с Cofran преди карах с Кастрол, но от френското съм по- доволен по-чисто излиза не знам на какво се дължи?!
                              Почиствам пътни знаци.

                              Коментар

                              Working...
                              X