Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На добро място ли зареждам?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На добро място ли зареждам?

    Здравейте всички!Вчера се регистрирах в този сайт защото се убедих, че наистина е добър за съвет или помощ :D Имам си и аз фиатче-PUNTO 1.2 i ELX 75 hp.Вече съм му собственик 1.5 г. и не се оплаквам :D :D :D Месец след като го купих му сложих АГУ ЛОВАТО.И от тогава 22000 км. само на газ(е разбира се паля го на бензин винаги,даже и през лятото).Първо зареждах газ и бензин на Б+ до Горублянско ханче, тъй като пишеше че има и добавка в газта,пък и за 30 л. гориво ти мият колата без пари :D .Така с 27л. газ минавах 360км. смесен разход.Обаче сега зимата автомивката им не работи и зареждам на Топливо в Младост 1-и с 27л. минавам 380 км.?!?!четох, че повечето от вас зареждат на ЛУК ойл или Шел.Та това което искам да знам е имате ли някакво мнение за Топливо?
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    #2
    Това за добавката в газта - не ми се вижда вярно ....Нямам опит с тази бензиностанция, но последния път заредих 30 литра бензин 95 от OMV на България, посока центъра, и колата се отприщи като змей.Обаче ОМВ имам най-близко на Цариградско и трябва умно да планирам зареждането ...
    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

    Коментар


      #3
      Най-добрата газ според мен е на Литекс - на ъгъла на Опълченска и Сливница.На ОМВ не е лоша , но страшно много лъжат мръсниците Моята бутилка на Типото беше 40л, което означава че никога не може да събере толкова, а на мен на ОМВ няколко пъти са ми сипвали по повече от 40 л

      Коментар


        #4
        А да Ви кажа на мен на ЛУК ойл(след караулката по пътя за Пловдив) веднъж ми заредиха 35 л. газ (пазя си касовата бележка) ,а бутилката ми е 33 мах(27л. - 80% зареждане).Направо побеснях!
        SKODA 105L '78
        PUNTO 1.2 MPI ELX '94
        FIAT 126p '89
        TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
        GRANDE PUNTO 1.2 '06

        Коментар


          #5
          Аз не си пазя бележките, защото ми се случваше редовно Но да ви кажа тази газ на Литекс е наистина добра и не лъжат хората, винаги като си засичам разхода на гориво като сипвам там ми е по-нисък.

          Коментар


            #6
            До преди половин година редовно сипвах на ЕКО Петролеум на Ботевградско шосе (имах карта за 2ст отстъпка ), като единственото което имах като фактор беше, че винаги като сипвам до горе при бутилка от 35л е събирало 29л. (~80%) и си мислех - ок, тези не ментят... Обаче се пощурих да си търся проблеми по газовата инсталация и то защо - защото колата нямаше равномерен празен ход, просто не се подаваше на центровка, изобщо к’во ли не опитах... до като края на август месец не заминах на море и пътьом сипах от ШЕЛ - маааллееее... колата заспа! И мощност и празен ход и сичко си й беше тип-топ... Върнах се в София, сипах пак от Екото за 10лв за да си докажа, че тези мръсни подли гадове са ме блъскали с боклуци и естествено колата пак закиха... Казах си добрееее... дай да търсиме сега свестни газостанции... сипвам от Шела в Х.Димитър - колата на празен ход тресе ( ) Сипвам от Шела на Цариградско преди отбивката за Младост 1 - супер!!! Колата мърка... да ама не съвсем!!! С боклуджийската газ с 10лв = 105км градско, с тази готината с 10лв = 96км... бреее, викам може нещо по-градско от нормалното градско да съм бил - я пак за още 10лв пак - 95км... дааа, разбрах, че тези пък те мушат с литража... Последно от 3-4 седмици сипвам на Шела на Сливница след Опълченска посока Люлин (на кривката) и като че ли хем колата върви добре, хем си ги минавам за 10лв - 108км (нали падна малко газта де)... Та така... нема спасение май - ако не в литража, то в качеството...
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар


              #7
              Известно време работих в OMW и мога да кажа,че доста изкъсо следяха нещата,но нямаше още газ по бензиностанците и немога да кажа нищо.Аз сипвам там и от време на време на ЛУКОЙЛ дизел и нямам проблеми.
              Brava JTD ELX
              105 к.с.99"

              Коментар


                #8
                Re: На добро място ли зареждам ?

                Колеги,не съм Адвокат на петролните и газови фирми,но се справете с физиката за да разберете,примерно как бутилка от 30 л.събира 33...Можете да погледнете и тази дискусия http://forum.avtomobili.info/viewtopic.php?t=25Успех !
                Ex. Grande Punto Driver

                Коментар

                Working...
                X