Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

хвърляне на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    хвърляне на масло

    от 2 дена почна да ми хвърля масло през отдушника на картера,а при по високи обороти през пръчката за маслото.Дали са сегментите

    #2
    може би едно мерене на компресия няма да ти се отрази зле,смяна на сегменти не е кой знае колко скъпо, ама не оправя проблема за дългоако не ти се дават пари повече за таз кола закърпвай и продавай
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      #3
      dan4o написа:
      ... ама не оправя проблема за дълго
      kakво още може да е

      Коментар


        #4
        pugsy, за пръстени си май. Ама как така изведнъж започна...може да си счупил пръстен. Най-добре отиди да я погледнат.

        Коментар


          #5
          извинявай за въпроса ама на кое му викаш пръстени

          Коментар


            #6
            Меренето на компресия няма нищо общо с маслените пръстени.Но ако са ти свършили компресионите пръстени ,може да е от тях.Защото те испускат горивна смес която утива в картера ,и там става голямо налягане .Не лошо да ти замерят компресиа .Един вапрос на колко хиляди ти е типото
            FIAT TIPO 1,6

            Коментар


              #7
              pugsy написа:
              извинявай за въпроса ама на кое му викаш пръстени
              Аз на сегментите казвам бутални пръстени.
              TORINO_MOTOR написа:
              Меренето на компресия няма нищо общо с маслените пръстени
              Ахам, така е. Ако намериш някой с подходящ манометър, провери си налягането в цилиндрите, ако е ок тогава пак ще мислим. Но това е типичен признак за износени бутални пръстени. Само това "от два дни" мие малко ’’Х’’, според мен не са напълно износени, а имаш счупен пръстен. Ама така говорим хипотетично. Мери и пак пиши!

              Коментар


                #8
                двигателят е на 97 000,6 години беше в гараж без да се кара,дори и не е била палена.Преди 2 дни и долях 2 литра масло и днес пак ми светна.Говорих с един приятел който разбира и ще отваряме двигателят имам нови бутала със сегменти и най вероятно ще ги сложим тях.до колкото знам ако са здухали сегментите трябва да има по голяма компресия и трябва да върви повечко колата,а тя повече от 110 неможе и то със зор,Преди 3 седмици ходих до Плевен и си потдържаше 140-160 на газ без проблеми,на бензин като я настъпа и след 20 метра забива муцуна,като тръгна да я паля задължително с педала на газта до долу и след 5,6 сегунди въртене пали.Ако някой знае цените на всички гарнитури за типо 1.4 колко струват нека да сподели.

                Коментар


                  #9
                  Щом ще отваряте двигателя, ако е на 97 хил. км. то още ще се вижда хонинга по цилиндрите. Ако има счупен пръстен, прегледайте да няма поражения по стената на цилиндъра за всеки случай. Пиши после какво е станало.

                  Коментар


                    #10
                    ако се стигне после до сглобяване ще е добре и ще пиша,че може и да се откажа защото вече нямам нерви да се занимавам с него

                    Коментар


                      #11
                      pugsy написа:
                      до колкото знам ако са здухали сегментите трябва да има по голяма компресия и трябва да върви повечко колата,а тя повече от 110 неможе и то със зор,Преди 3 седмици ходих до Плевен и си потдържаше 140-160 на газ без проблеми,на бензин като я настъпа и след 20 метра забива муцуна,като тръгна да я паля задължително с педала на газта до долу и след 5,6 сегунди въртене пали
                      Точно, ама точно обратното!

                      Коментар


                        #12
                        ахама случайно да знаеш на какви килограми е стяга главата в книгата прочетох само 30 нм

                        Коментар


                          #13
                          Е ясно щом е седяла и не е карана толко време сигорно ,са се спекли маслените прастени.Или другия вариант е да са гумички на клапаните,и от там също бяга много масло.
                          FIAT TIPO 1,6

                          Коментар


                            #14
                            от гумичките би трябвало да пуши отзад но не пушиа отпред направо си тече в четвърък ще я отварям в един сериз

                            Коментар


                              #15
                              засега само прегоряла гарнитура на главата,забравих да кажа 4е бях я карал около 10 км на 120 градуса преди 2 месеца.следва да махнем буталата ама кат се постопли че вчера с какъв акъл

                              Коментар

                              Working...
                              X