Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

температура фиат браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    температура фиат браво

    здравеите дали може някои да ми даде отговор каква е нормалната температура която трябва да подържа фиат браво 1.6 16v. Проблема ми е 4е когато влезна по малките ули4ки температурата веднага ска4а една две индикации над средата и се 4уда дали дали това е нормално , ина4е когато крам на дълго разтояние нямам проблеми седи под средата.

    #2
    Колега преместих темата н Консултации. Мястото определено й е тук. blondy_driver

    Коментар


      #3
      Честит първи пост и тема като за начало Като имаща същото Браво- да нормално е стига когато стрелката скочи до 1-2 деления над средата т.е. 90-тте градуса да ти са включва перката и да охлажда.

      Коментар


        #4
        Аз имам абсолютно същия проблем. Дори по зле, като загрее пада мощноста и лесно ми гасне на 1и2-ра предавка/иска да подавам повече газ/ и ми падат оборотите и светва лампичката за маслото.Ако може съвет че..... идва и лято.Благодаря
        Brava 1.6/16

        Коментар


          #5
          pan999 написа:
          Аз имам абсолютно същия проблем. Дори по зле, като загрее пада мощноста и лесно ми гасне на 1и2-ра предавка/иска да подавам повече газ/ и ми падат оборотите и светва лампичката за маслото.Ако може съвет че..... идва и лято.Благодаря
          Вероятно проблема ти е преобогатена горивна смес. Ако разхода на колата ти е над 14 л. градско - можеш да си сигурен.Само че причините за преобогатена смес може да са много, така че - някой който е по-запознат с инжекционите да каже.
          минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
          Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

          Коментар


            #6
            Re: температура фиат браво

            e dobre de sled kato kazvate 4e e normalno da se vdiga temperatyrata s edna dve indikacii sled srednata , tov nqma li da se okaje golqm problem prez lqtoto. vsmisal taka 4e da zagrqva i da mi pravi problemiе добре де след като казвате че е нормално да се вдига температърата с една две индикации след средната , тов няма ли да се окаже голям проблем през лятото. всмисъл така че да загрява и да ми прави проблемиЗабрави кирилицата Митко

            Коментар


              #7
              Re: температура фиат браво

              ОК МЕРСИ ЗА КОНСУЛТАЦИЯТА АКО ВСЕ ПАК МОЖЕ ДА КАЖЕТЕ ОЩЕ НЕЩО ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРЕН

              Коментар


                #8
                Re: температура фиат браво

                vr1 написа:
                здравеите дали може някои да ми даде отговор каква е нормалната температура която трябва да подържа фиат браво 1.6 16v. Проблема ми е 4е когато влезна по малките ули4ки температурата веднага ска4а една две индикации над средата и се 4уда дали дали това е нормално , ина4е когато крам на дълго разтояние нямам проблеми седи под средата.
                може да смениш охладителната течностако е много стара и замърсена, ще е нарушен и топлообменаи по-трудно отдава топлината си на въздуха обтичащ радиатора
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  С тая температура и на мен ми писна вече. Аз се движа само по центъра (температурата ми е постоянно в средата или в краен случай 1 черта отгоре) - това е ОК, но перката ми постоянно се включва и изключва. С две думи тя нон стоп работи. Изчел съм всичко във форума и уш "така трябва да е",но то по тая логика през лятото перката въобще няма да изключва. И да ви кажа на старата ми кола темп. постоянно си седеше на 90 градуса и за 4 год. съм и чул перката точно 2 пъти при същото каране. Така, че според мен нещо тия Фиатчета Браво са сбъркани с охлаждането!!!
                  Bravo 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Mitko написа:
                    chris написа:
                    С тая температура и на мен ми писна вече. Аз се движа само по центъра (температурата ми е постоянно в средата или в краен случай 1 черта отгоре) - това е ОК, но перката ми постоянно се включва и изключва. С две думи тя нон стоп работи. Изчел съм всичко във форума и уш "така трябва да е",но то по тая логика през лятото перката въобще няма да изключва. И да ви кажа на старата ми кола темп. постоянно си седеше на 90 градуса и за 4 год. съм и чул перката точно 2 пъти при същото каране. Така, че според мен нещо тия Фиатчета Браво са сбъркани с охлаждането!!!
                    Така ще е само в центъра където си на принципа тръгни/спри. В движение със скорост когато има достатъчен въздушен поток перката няма да работи.
                    По принцип съм склонен да се съглася, но наистина не ми се вижда да е нормално това на -20 градуса. Слушам другите коли по светофарите и много рядко чувам перка през зимата. Ами лятото как ще е когато температурата навън в задръстванията е към 40 градуса просто не ми се мисли...
                    Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      chris написа:
                      По принцип съм склонен да се съглася, но наистина не ми се вижда да е нормално това на -20 градуса. Слушам другите коли по светофарите и много рядко чувам перка през зимата. Ами лятото как ще е когато температурата навън в задръстванията е към 40 градуса просто не ми се мисли...
                      Стига бе, пич... това да не ти е ЗАЗ-ка да я мислиш лятото! Охлаждането на двигателя е една от най-важните системи така, че всичко свързано с него е изпипано до най-малкия детайл за да се осугурява максимален комфорт на двигателя при минус 20 и плюс 40 градуса! На старото опелче термостата му отваряше на 89 градуса, а сега на фиата забелязах, че пише 59 градуса! Разликата е огромна! Радиатори, дебит на въздушно налягане от перките, датчици, които ги управляват, всичко е изчислено, не го мисли много! А по принцип, че за едни двигатели работната темперетура смятана за нормална е една, а на други друга, това е различна тема за разговор. Важното е, че от завода така са решили. А... забравих да спомена, че и колите с климатик/климатроник имат още по-голям капацитет на охлаждащата система!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Vladim написа:
                        chris написа:
                        По принцип съм склонен да се съглася, но наистина не ми се вижда да е нормално това на -20 градуса. Слушам другите коли по светофарите и много рядко чувам перка през зимата. Ами лятото как ще е когато температурата навън в задръстванията е към 40 градуса просто не ми се мисли...
                        Стига бе, пич... това да не ти е ЗАЗ-ка да я мислиш лятото! Охлаждането на двигателя е една от най-важните системи така, че всичко свързано с него е изпипано до най-малкия детайл за да се осугурява максимален комфорт на двигателя при минус 20 и плюс 40 градуса! На старото опелче термостата му отваряше на 89 градуса, а сега на фиата забелязах, че пише 59 градуса! Разликата е огромна! Радиатори, дебит на въздушно налягане от перките, датчици, които ги управляват, всичко е изчислено, не го мисли много! А по принцип, че за едни двигатели работната темперетура смятана за нормална е една, а на други друга, това е различна тема за разговор. Важното е, че от завода така са решили. А... забравих да спомена, че и колите с климатик/климатроник имат още по-голям капацитет на охлаждащата система!
                        Само изказвам мнение.
                        Bravo 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          моята температура пък никога не надвишава 1/3 от термометъра.
                          Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

                          Коментар


                            #14
                            kingsix написа:
                            моята температура пък никога не надвишава 1/3 от термометъра.
                            Това не е нормално! Провери, като начало термостата след това датчика за темперетурата и накрая уреда!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              бате ти си добре 6том ти се вдига една 4ерти4ка над или в средата моита даже отива кам две 4ерти4ки над средата и направо се 4уда какво 6е става лятото, някои ако е карал през лятото със същия проблем да пише не6то

                              Коментар

                              Working...
                              X