Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Амортесьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Амортесьори

    Предните са ми за смяна и сега се чудя какви, от къде, и каква марка... Някой ако има поглед в/у нещата или е сменял на скоро предни амортесьори да сподели... Обадих се в Евро07 и ми казаха, че в момента имат само газови Магнети Марели за по 60лв парчето. А каква е разликата м/у газов и маслен? Маслените били по-скъпи... значи ли това, че са по-добри от газовите? Или карат по-дълго? Звънях и на Италянеца... той дава за по 40лв заедно с макферсона (пружина, лагер) парчето. Само че нещо не съм склонен да дам 2х40 + монтаж ~ 110лв за нещо дето чак като го монтирам ще разбера читаво ли е или не и не се знае колко ще изкара... Но пък във варянта с Италянеца получвам и лагерите, които също ми прищракват, т.е. и те са за смяна/рециклиране... Споделете каквото и да е, може да ми помогне в крайна сметка да реша какво и как.
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    #2
    миналата година и аз мислех, че колата ми щрака и носи от амортисьорите, но като минах на тресачка показа че са си здрави. оказа се шарнир. за 55 лв. шарнир с носач и 15 лв. труд всичко е окей.
    TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

    Коментар


      #3
      bereta написа:
      миналата година и аз мислех, че колата ми щрака и носи от амортисьорите, но като минах на тресачка показа че са си здрави. оказа се шарнир. за 55 лв. шарнир с носач и 15 лв. труд всичко е окей.
      От къде го взе тоз шарнир с носач за 55 лева, аз под 75 до сега не съм намирал.....единия ми вече се "обажда" и все по често напомня за себе си. Дай подробности за събитието-от къде го взе, къде го монтираха.......аз присъствах на демонтажа и монтажа на колата на Мариобг-голяма мъка беше....С темпра съм.

      Коментар


        #4
        ноември си купих газово/маслени 2 предни 2 задни,от магазина на стамболийски за 210 лви на мен лагерите ми прищракваха но след като ги изчистих и им сложих грес се оправиха

        Коментар


          #5
          a такаааааа................

          предни 2*56 а задните са по 42
          -------------------------------
          0898506763

          Коментар


            #6
            ... а бе то и аз ако имах скоби щеше да се навия да си ги отворя лагерите и да си ги почистя, смажа... ама сега ми е некво такова неудобно да карам в сервиза да ми правят такива сиромашки работи и предпочитам да си взема два нови лагера за по 20лв парчето и да ги сменят с амортесиорите... Иначе, dodo2, и аз звъннах в МК-33 и ми казаха тези цени за бразилски газоови амортесиори по 56лв или Магнети Марели за 60лв пак газови... Но все пак се спрях на Монро за по 76лв газови с 15лв за монтаж (единия) и 1,5г гаранция...
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар


              #7
              Re амортисьори

              Преди две години си смених предните и преди година задните с марка Вектор или Виктор и един преден лагер и досега нямам проблеми.Предните струваха 50лв/бр. а задните 55 за комби,а за нормално купе 35лв/бр.Всички са една година гаранция.

              Коментар


                #8
                а така дееее.....

                лагерите за предните макферсони са по 15лв ,а относно амортисьорите аз лично съм наи-доволен от Cofap
                -------------------------------
                0898506763

                Коментар

                Working...
                X