Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с спирачки на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с спирачки на Типо

    Имам проблем с спирачките.Историята започна с това че не карах колата около месец. Качих се на нея и изненада - педала на спирачката не ми слиза до където трябва. Питах във форума - маркучи, цилиндърчета, всякакви предложения. Закарах я на майстор - каза че хората плащали да имат такива перфектни спирачки, въобразявал съм си. Съгласих се и се успокоих.И вчера ходих на преглед, щото дойде време....никакви задни спирачки. Ето и данните в N -Мисля нютона.--------------------------------преден мост----заден мост---------ръчнаМакс спир сила ляво-------------2040-----------390---------------1230Макс спир сила дясно------------1770-----------330---------------900С две думи задните ги няма, ръчната държи, от едната страна повече от другата. Какво да търся според вас?Питам тук за да знам дали майстора ще открие същото ( естествено при друг ще ходя ) и ако и този каже че всичко е перфектно
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Re: Проблем с спирачки на Типо

    geshabeli написа:
    Имам проблем с спирачките.Историята започна с това че не карах колата около месец. Качих се на нея и изненада - педала на спирачката не ми слиза до където трябва. Питах във форума - маркучи, цилиндърчета, всякакви предложения. Закарах я на майстор - каза че хората плащали да имат такива перфектни спирачки, въобразявал съм си. Съгласих се и се успокоих.И вчера ходих на преглед, щото дойде време....никакви задни спирачки. Ето и данните в N -Мисля нютона. преден мост заден мост ръчнаМакс спир сила ляво 2040 390 1230Макс спир сила дясно 1770 330 900С две думи задните ги няма, ръчната държи, от едната страна повече от другата. Какво да търся според вас?Питам тук за да знам дали майстора ще открие същото ( естествено при друг ще ходя ) и ако и този каже че всичко е перфектно
    приятел имаше подобен проблемоказа се, че се е спекло "кантарчето" , показващо теглото върху задната ос май си има друго име, но се надявам да си ме разбрал
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Re: Проблем с спирачки на Типо

      И аз,като колегата sev, залагам на "кантарчето",спекло е от влагата и престоя...
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Какво представлява това нещо? Ако хвана да скачам на задната седалка няма ли да се освободи? :D Ходих при едн друг майстор, каза нещо за помпа и разпределител.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          geshabeli написа:
          Какво представлява това нещо? Ако хвана да скачам на задната седалка няма ли да се освободи? :D Ходих при едн друг майстор, каза нещо за помпа и разпределител.
          Не знам дали ще свърши работа, ама предложението ми е пръскаш с ВД-40 и качваш някоя кака на задната седалка да си поиграете и може и да се "отпече" :D

          Коментар


            #6
            geshabeli написа:
            Какво представлява това нещо? Ако хвана да скачам на задната седалка няма ли да се освободи? :D Ходих при едн друг майстор, каза нещо за помпа и разпределител.
            Скачането не помага...Сменя се с друго или се маха.Може да опиташ рецептата на колегат buXus... :D Ако искаш да го видиш как изглежда,разрови архива,Митко беше постнал картинка...разпределител е точното му съкратено наименование...Успех !
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              Прикачени файлове
              FIAT Tipo 1,4mi - EX
              Alfa Romeo 146ti - EX
              Alfa Romeo 156 2,4JTD

              Коментар


                #8
                ха ха ха колега ти ме уби :D :D :D Това от снимката изглежда като топка от ръжда.... :D
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  geshabeli написа:
                  ха ха ха колега ти ме уби :D :D :D Това от снимката изглежда като топка от ръжда.... :D
                  Точно такова е вчера се опитвах да го дваля на темпрата...... Е няма мърдане
                  Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                  Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                  Совалката средно на LPG
                  Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                  Коментар


                    #10
                    geshabeli написа:
                    ха ха ха колега ти ме уби :D :D :D Това от снимката изглежда като топка от ръжда.... :D
                    Само да уточня че това не е мойта кола... изкопирах снимката от един пост. Ма не бих се учудил ако и мойто изглежда по същия начин Само че аз все още си имам задни спирачки
                    FIAT Tipo 1,4mi - EX
                    Alfa Romeo 146ti - EX
                    Alfa Romeo 156 2,4JTD

                    Коментар


                      #11
                      Бях при майстор. Каза че ако нова кантарче се смени с тръбички няма да има никаква разлика. Щото на хлъзгав път най-малко ще зависи от разпределението на спирачното усилие дали колата ще се подхлъзне или не. Каза също че зависи от тръбичките колко ще бъде спирачното налягане към задните спирачки и че към предните винаги усилието си е по-голямо. Според мен има доста смисъл. Особенно в разликата от 14 за две тръбички до 100лв за кантарче :D Какво мислите по въпроса?
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        geshabeli, сменяй майстора докато не си направил белята !

                        Коментар


                          #13
                          jamie написа:
                          geshabeli, сменяй майстора докато не си направил белята !
                          Колега това въобще не отговаря на моя въпрос. Сигурен съм че в форума има хора с премахнати кантарчета. може би те ще кажат каква е разликата. Като без апандисит ли е?
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Реших да постна снимки да видите апандисита
                            Прикачени файлове
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              Ама какво направи с "апандисита" махна ли го или го смени? И ако си го махнал как е сега, защото при мен има сащия проблем, но не мисля да го махам. А ако си го сменил колко ти е излязло?
                              95' FIAT TIPO "Mania" 1.6 i.e. 75 к.с.
                              97' Alfa Romeo 146 1.4 TS 103 к.с.

                              Коментар

                              Working...
                              X