Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

и аз въпрос за газ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    и аз въпрос за газ?

    Здравейте колеги!Съжалявам че най вероятно 6те съм поредният който ще се допита до вашето мнение, но направо съм раздвоен!Отнася се за газификацията на автомобила! Намерих газаджия,който ми погледна моторетката и ми каза,4е 6те може да я оправи, да стане читаво - да не мени обороти, да не гърми, бе с една дума ми казва 4е щестане чук правил вече две като мойта, но не може да ми гарантира нищо за разхода!Попитах го "Ако ми харчи 10 на 100 бензин колко газ?Казами 4е ще се намърдам някъде около 12 на 100!В същото време разговарям с предишният собственик и той ми обяснява, че градско му е давало 17-18 на 100 и че той заради това бил свалил газовата!Постоянно била "кихала" колата и била супер нестабилна откъм поведение на двигателя, давала постоянно грешки на компютъра!Неговият газаджия му обяснил как за няколко месеца максимум година ще издуха и компютъра на колата и съвсем не си заслужава да се използва друга газова уредба освен газовият инжекцион!/въпросният газаджия му бил приятел/Приятели ми казват, 4е такъв разход е нечовешки и такова поведение на моторетката също - най вероятно се дължало на накадърна изработка на системата!!!...................... И сега аз незнам какво да правя?Направо незнам?Моля за вашето мнение защото дори и с отстъпките които ми дава газаджията /съсед е при офиса има сервиз/ хич не ми се дават пари и след няма и месец да се чудя какво да правя с уредбата и да карам пак Мареата на бензин? Благодаря предварително на всички отзовали се!

    #2
    Естествено, че идеалният вариант е газов инжекцион. Доколкото темата е коментирана в този форум отзивите за него са повече от отлични. Разход колкото на бензин, че и по-малко и вървеж колкото на бензин, че и повече. Ако разполагаш с парите - инвестицията определено си струва пък и бързо се възвръща. Ето тук бързо и лесно ще сметнеш в какъв срок се изплаща газовата:http://clubford.org/partners3.htm, а тук колко пестиш с горивото: http://autogas.dir.bg/Savings.htmЗа слагането на "обикновена" газова уредба: Тук единствено е от значение КОЙ ще ти я монтира. Това трябва да е човек (майстор) с опит, а не някой "разбирач" - трудно се намират такива. Колегата zgabrovski е много доволен от един такъв, но той се намира във Велинград. Но пък от друга страна аз бих дал парите за бензина до този град, ако занапред няма да имам проблеми с газовата. п.с. Прочети и тази тема: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=2627
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      ми точно това е че нямам пари за газов инжекцион!

      Коментар


        #4
        нямаш проблем за обикновена газова на този мотор но има много условности преди това и най вече никой не може да каже колко ще харчи

        Коментар


          #5
          Aleko написа:
          нямаш проблем за обикновена газова на този мотор но има много условности преди това и най вече никой не може да каже колко ще харчи
          ок!Какви условности трябва да спазя?И все пак разход над 14 - 15 / 100 газ не е ли множко?Ох ще ми се някой колега със същият автомобил кат моя да сподели той какво е направил!

          Коментар


            #6
            брава 1.6 16в такси харчи от 11 до 13 градсконаблюдение в/у 5,6 брави

            Коментар


              #7
              pugsy написа:
              брава 1.6 16в такси харчи от 11 до 13 градсконаблюдение в/у 5,6 брави
              Оххх.... значи да пробвам а?

              Коментар


                #8
                pugsy написа:
                брава 1.6 16в такси харчи от 11 до 13 градсконаблюдение в/у 5,6 брави
                И моето браво е с такъв разход на газ без да съм такси
                FIAT Bravo 1.6 16V '97

                Коментар


                  #9
                  pugsy написа:
                  брава 1.6 16в такси харчи от 11 до 13 градсконаблюдение в/у 5,6 брави
                  само че колегата не е такси :D а това значи че ще му дава повече

                  Коментар


                    #10
                    blader написа:
                    pugsy написа:
                    брава 1.6 16в такси харчи от 11 до 13 градсконаблюдение в/у 5,6 брави
                    И моето браво е с такъв разход на газ без да съм такси
                    къде поставя уредбата?Нещо по специално правено ли е?На бензин какъв е разходът при тебе?

                    Коментар


                      #11
                      rymbym написа:
                      blader написа:
                      pugsy написа:
                      брава 1.6 16в такси харчи от 11 до 13 градсконаблюдение в/у 5,6 брави
                      И моето браво е с такъв разход на газ без да съм такси
                      къде поставя уредбата?Нещо по специално правено ли е?На бензин какъв е разходът при тебе?
                      Уредбата я сложих във Враца, просто там ми бе удобно а и по евтино 520лв с бутилка на мястото на резервната гума "с всичките му екетроники" цитирам газаджията. Важно както и при другите неща е да имаш доверие на човека, който я слага. Разхода е средно с около 1.5 литра повече от колкото на бензин.
                      FIAT Bravo 1.6 16V '97

                      Коментар


                        #12
                        Колега с риск да се повторя, ако искаш читаво вървене на газ с малък раход и безпроблемна работа трябва да сложиш инжекцион. Всичко останало много зависи от това какъв майстор ще ти я сложи, какви емулатори ще ти наслага и ред други неща. Да не говорим и за потенциални проблеми с гърмене, а и това че харча е по-висок, а и това че превръщаш колата в обикновенна карбураторна.По добре е дори да вземеш дори 2-ра употреба руски инжекцион GIG отколкото нова обикновенна. Тука pinko е с руски инжекцион и е доста доволен...Сигурно това мое мнение ще породи безброй коментари от колеги които са с обикновенни уредби, но това си е факт.
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          ре

                          Един приятел си сложи обикновена агу , резултата беше , че се запали на 2-я километър. Все пак даваш 500-600лв. и да разчиташ на късмет всичко да е окей е малко рисковано.
                          Punto 55 SX

                          Коментар


                            #14
                            Re: ре

                            mentor написа:
                            Един приятел си сложи обикновена агу , резултата беше , че се запали на 2-я километър. Все пак даваш 500-600лв. и да разчиташ на късмет всичко да е окей е малко рисковано.
                            Явно майсторът е бил "голямата работа".

                            Коментар


                              #15
                              ре я.

                              Явно.Един друг майстор ми каза следното: Ами хората първо питат за цената , а след това за качеството. Ама само като си видиш, че слагат клапа за ОБРАТНИ ГАЗОВЕ те хваща страх.
                              Punto 55 SX

                              Коментар

                              Working...
                              X