Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за компютърът?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    за компютърът?

    Посъветваха ме да изолирам компютъра на колицата!Дадоха идея за изолация-нещокато стериопор но не то4но!Попитах с каква цел се прави, но не можеха дами отговорят нищо освен че било хубаво?Добре ли е да го увия с нещо и за какво се прави това?Мерси!

    #2
    Re: за компютърът?

    rymbym написа:
    Посъветваха ме да изолирам компютъра на колицата!Дадоха идея за изолация-нещокато стериопор но не то4но!Попитах с каква цел се прави, но не можеха дами отговорят нищо освен че било хубаво?Добре ли е да го увия с нещо и за какво се прави това?Мерси!
    Сигурно става въпрос за изолация с полиуритан, но аз лично не виждам някакъв смисьл!?

    Коментар


      #3
      Според мен,мисля,че не.То ако трябваше щеше да си е изолиран фабрично.Сам виждаш,че не са ти дали отоговор защо,ами така било хубаво.Някой някъде казал на някого,че било добре да го изолира и тръгва приказката.Мое мнение,щом хората са го оставили без изолация,значи така трябва.

      Коментар


        #4
        И аз съм на мнение, че щом хората така са го измислили няма нужда от побългаряване.
        PUNTO 1.1 94г.

        Коментар


          #5
          А и такова уплътняване има понякога обратен ефект малкото влага проникнала вътре е много трудно да излезе навън а влага в ЕКУ то е равносилно на ново ЕКУ спасение няма

          Коментар


            #6
            Да не иде реч за контролера на ABS-а?
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              не, иде си реч директно за компютъра на колата!Мисля че идеята на човека беше някакъв вид предпазване!

              Коментар


                #8
                stenli написа:
                А и такова уплътняване има понякога обратен ефект малкото влага проникнала вътре е много трудно да излезе навън а влага в ЕКУ то е равносилно на ново ЕКУ спасение няма
                Колега напълно си прав! Колкото и да го "изолира" все ще влезе отнякъде вода дори и под формата на пара и в това "затворено пространство" става още по-зле. Хората ако е трябвало да го изолират са щели да го изолират. В този ред на мисли искам да запитам дали някой от вас си е мил двигателя, и има ли смисъл за едната чистота да се рискува?

                Коментар


                  #9
                  Да мил сам го,на автомивка с пароструйката.ЕКУ-то не съм го предпазвал с нищо.Важното е после добре да се обдуха около свещите,поне при мен са в едни дълбоки гнезда където остава вода.Също и около ЕКУ-то обдухахме с компресора и това е.Запалих без проблем.

                  Коментар


                    #10
                    rymbym написа:
                    не, иде си реч директно за компютъра на колата!Мисля че идеята на човека беше някакъв вид предпазване!
                    На нашите машинки ECU-то е в купето и по-точно до краката на возещия се до шофьора на дясната страна на купето. Всякакви опаковки биха му само невредили! Най-малко, че може да изпуши, или да се запали! Моят специално в горната си част е оребрен и има изведен мощен транзистор т.е. цялото това нещо трябва да се охлажда!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      rymbym написа:
                      не, иде си реч директно за компютъра на колата!Мисля че идеята на човека беше някакъв вид предпазване!
                      На нашите машинки ECU-то е в купето и по-точно до краката на возещия се до шофьора на дясната страна на купето. Всякакви опаковки биха му само невредили! Най-малко, че може да изпуши, или да се запали! Моят специално в горната си част е оребрен и има изведен мощен транзистор т.е. цялото това нещо трябва да се охлажда!
                      страннопри мен е до акумулатораявно при различните двигатели е различно
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        и при мен е вътре при двигателят!? Съотжетно ако мия значи освен него трябва да пакетирам и делкото?За друго нещо сещате ли се което трябва да скрия от водата?

                        Коментар


                          #13
                          Това до акумулатора наистина е или компютъра на АБС-а или блока с бушоните... На Браво и Брава се намира ECU-то в купето, точно там където каза Vladim. Като са ви чистили грешки не виждате ли къде включват порта... точно там пред краката на пасажера.
                          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                          Коментар


                            #14
                            Много са интересни такива псевдо-разбирачи. Някой си Бай`Миле му хрумнало нещо и вече тръгва да убеждава другите хора в правотат аси. Аз си мисля,че все пак доста умни и разбиращи хора са преценили,че ECU-то трябва да седи така, без да се увива с каквото и да е, а ако трябваше да се увие с нещо, то със сигурност нямаше да е стириопор.

                            Коментар


                              #15
                              Порових се малко из схемите и се поправям. Не на всички брави и бравовци ECU-то е в купето, като при мен. С червено съм оградил изключенията при които компютъра е в двигателното отделение.
                              Прикачени файлове
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X