Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.7 TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 1.7 TD

    Привет на всички!На път съм да се сдобия с Punto 1.7TD - 96 година. Какво може да ми кажете за този модел(слаби места, разход на гориво, консумативи)
    Punto ELX 1.7TD

    #2
    Разгледай http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=4725 и http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...+punto+++brava.
    Fiat Punto 1.7TD

    Коментар


      #3
      Благодаря,отивам да я вземам.Кирилица !vesko.t
      Punto ELX 1.7TD

      Коментар


        #4
        от няколко седмици вече съм горд собственик на пунто 1.7ТД. както се казва взех вече да я чувствам като моя....и взех да се човъркам тук - там...като начало реших да и изпера стелките...и като махнах тази под шофьорската седалка - се оказа, че мокета е претрит, с дупка, и доста мокър....като се натисне с крак се оцежда вода...помислих си, че е насъбрал вода от зимата...сняг, кал...мокоро...и просто трябва да изсъхне...та го чакам вече цяла седмица...но - не...не изсъхва...проверих да не би да е изгнила ламарината отдолу....но се оказа здрава...после ми светна, че на чистачката на задното стъкло водата няма налягане...и решик, че можеби маркучето за нея минава през купето на колата....и като я напрягам да хвърля вода..всъщност си пълня с вода шофьорското място...тази събота и неделя мисля да проверя за какво точ1но става въпрос...ще съм благодарен ако споделите опит по проблема...или поне ме насочите...верно ли минава през купето маркучето за вода на задната чистачка.Предварително благодаря!
        Punto ELX 1.7TD

        Коментар


          #5
          bbosta написа:
          от няколко седмици вече съм горд собственик на пунто 1.7ТД. както се казва взех вече да я чувствам като моя....и взех да се човъркам тук - там...като начало реших да и изпера стелките...и като махнах тази под шофьорската седалка - се оказа, че мокета е претрит, с дупка, и доста мокър....като се натисне с крак се оцежда вода...помислих си, че е насъбрал вода от зимата...сняг, кал...мокоро...и просто трябва да изсъхне...та го чакам вече цяла седмица...но - не...не изсъхва...проверих да не би да е изгнила ламарината отдолу....но се оказа здрава...после ми светна, че на чистачката на задното стъкло водата няма налягане...и решик, че можеби маркучето за нея минава през купето на колата....и като я напрягам да хвърля вода..всъщност си пълня с вода шофьорското място...тази събота и неделя мисля да проверя за какво точ1но става въпрос...ще съм благодарен ако споделите опит по проблема...или поне ме насочите...верно ли минава през купето маркучето за вода на задната чистачка.Предварително благодаря!
          ами виж да не ти намалява водата в двг и да тече от радиаточето на парното например
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            а можеш ли да ме осветиш малко по - подробно за радиатора на парното, щото още съм пълен лаик в областта, но съм амбициран да се оправя сам. лесно ли се проверява...предполагам няма да се наложи да свалям цялото табло за да стигна до него?!?
            Punto ELX 1.7TD

            Коментар


              #7
              bbosta написа:
              а можеш ли да ме осветиш малко по - подробно за радиатора на парното, щото още съм пълен лаик в областта, но съм амбициран да се оправя сам. лесно ли се проверява...предполагам няма да се наложи да свалям цялото табло за да стигна до него?!?
              Ако го проверяваш само за теч,сваляш барчето и пипаш долу кожуха на парното,точно по ръба в средата,където се съединяват двете половини, и отворите за въздух долу вдясно и ляво...Ако е за смяна,сваля се цялото табло и се източва климатика/ако имаш/...
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар


                #8
                bbosta написа:
                от няколко седмици вече съм горд собственик на пунто 1.7ТД. както се казва взех вече да я чувствам като моя....и взех да се човъркам тук - там...като начало реших да и изпера стелките...и като махнах тази под шофьорската седалка - се оказа, че мокета е претрит, с дупка, и доста мокър....като се натисне с крак се оцежда вода...помислих си, че е насъбрал вода от зимата...сняг, кал...мокоро...и просто трябва да изсъхне...та го чакам вече цяла седмица...но - не...не изсъхва...проверих да не би да е изгнила ламарината отдолу....но се оказа здрава...после ми светна, че на чистачката на задното стъкло водата няма налягане...и решик, че можеби маркучето за нея минава през купето на колата....и като я напрягам да хвърля вода..всъщност си пълня с вода шофьорското място...тази събота и неделя мисля да проверя за какво точ1но става въпрос...ще съм благодарен ако споделите опит по проблема...или поне ме насочите...верно ли минава през купето маркучето за вода на задната чистачка.Предварително благодаря!
                През купето минава...отляво отпред,през купето,после излиза на тавана,като отвориш вратата на багажника,вляво горе,през гофрирана предпазна тръба и влиза във вратата на багажника...
                Ex. Grande Punto Driver

                Коментар


                  #9
                  имам климатик......иначе ми е двуврато пунтото...но ще се оправя.благодаря за бързото съдействие :D Коригирах си мнението,под задна врата разбирай вратата на багажника,затова няма значени дали е 3 или 5 врати.Успех !vesko.t
                  Punto ELX 1.7TD

                  Коментар


                    #10
                    vesko.t написа:
                    През купето минава...отляво отпред,през купето,после излиза на тавана,като отвориш вратата на багажника,вляво горе,през гофрирана предпазна тръба и влиза във вратата на багажника...
                    Злобно
                    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                    Коментар


                      #11
                      Днес направих начални стъпки по разрешаване на проблема...направих опит да махна кората на мястото на водача, но видях, че за да стане както трябва, се налага демонтиране на шофьорската седалка...както и да е - успях да погледна какво става под кората - има доста вода..и кората е добре наквасена. за щастие няма дупка на пода .опипах с ръка докъдето мога под кората..до кожуха за парното, но там е сухо... маркучето за задната чистачка верно влиза в купето, но ми се струва, че минава по горната част на купето...поне отдолу не видях къде може да минава...Утре ще продължа разследването...дано се разбере защо имам локва в колата...
                      Punto ELX 1.7TD

                      Коментар


                        #12
                        днес, извадих седалката на шофьорското място и обърнах кечето - цялото е мокро. целият под е подгизнал, на задните места също....както и на мястото до шофьорското. ламарините са здрави...маркучето за чистачката отзад - също. кожуха около парното е сух, а и не губя антифриз....може ли колата да е прана и затова да е така подгизнал пода?!?!?ако някой има идея по въпроса, моля да я сподели!
                        Punto ELX 1.7TD

                        Коментар


                          #13


                          Разбра се от какво е водата в купето. Бил е пран пода и не са го подсушили както трябва. Извадих седалките и кечето го оставих да изсъхне. Вече е слънце
                          Punto ELX 1.7TD

                          Коментар

                          Working...
                          X