Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свирене на сервото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свирене на сервото

    Отскоро ми се появи свирене при въртене на волана. Комшията с Дедра предположи, че ми е спаднало нивото на хидравличната течност, но след проверка се оказа, че нивото си е точно между минимум и максимум. Други предположения?Не се смейте, досега не съм имал кола със серво

    #2
    TNX, ще проверя и това.

    Коментар


      #3
      моя свиреше от ремъка, дори по някога затягаше в крайно положение. смених го с ремък БОШ и се оправи за около 1 година. това лято при високите темп. пак се появяваше от време на време. според мен митко е прав - ремъка е за смяна.
      TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

      Коментар


        #4
        Щом хидравличната течност не тече, проблема може да е на две други места - или е ремък, или самата помпа се е прецакала.Ще трябва да локализираш шма на слух.Ако вие само когато въртиш волана, тогава е помпата. Ако си вие нонстоп и се засилва когато въртиш волана, по вероятно е да е ремък.Ако си вие нонстоп без начение дали въртиш или не въртиш и се увеличава ако подадеш газ - ремък.Провери как ти е самия ремък, провери обтегача, на мене в Италсервиз ми бяха оставили трите болта на ролката незатегнати и поради "биене" ролката шумеше страшно, но това не влияеше на въртенето на волана.АКо е ремъка - добре.Ако е помпата, по добре първо източи течността която е там сега, промии и сипи нова. Ако и тогава е същото , кофти, помпата е за смяна.
        Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

        Коментар


          #5
          а нормално ли е да спадат леко оборотите докато въртиш волана на място?на мен ми казаха че било нормално да се чува леко като въртиш на място но не знам какво е нормалното, защото при мен се чува леко... (и на мен ми е за първи път да имам кола с хидравлика...)
          ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

          Коментар


            #6
            ...хидравлика...

            prog написа:
            а нормално ли е да спадат леко оборотите докато въртиш волана на място?на мен ми казаха че било нормално да се чува леко като въртиш на място но не знам какво е нормалното, защото при мен се чува леко... (и на мен ми е за първи път да имам кола с хидравлика...)
            Нормално е-тогава помпата нагнетява-иначе-без да се върти волана-върти течноста в кръг/вид празен ход,популярно казано.../
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              Re: ...хидравлика...

              vesko.t написа:
              Нормално е-тогава помпата нагнетява-иначе-без да се върти волана-върти течноста в кръг/вид празен ход,популярно казано.../
              т.е. и да спадат оборотите и леко да свири е в рамките на нормалното, или само за оборотите е нормално?
              ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

              Коментар


                #8
                Леко виене е в рамките на допустимото. Има значение кога виенето се усилва, ако въртиш волана намясто и двигателя работи на празен ход и вие леко е допустимо. Ако с повишаване на оборотите виенето се усилва, при условие, че маслото ти е сменено с препоръчаното, ремъка също проблема е в помпата. Ама докато тая помпа не започне да "прекъсва" нямаш ядове. Не се знае обаче кога ще започне да прекъсва...А оборотите кога се променят, когато отвори разтоварващия клапан или когато въртиш свободно? В първия случай е нормално, във втория не, но проблема не е в хидравиката.

                Коментар


                  #9
                  Е и аз имам въпрос,на мен направо да ми изчезва сервото като е по-топло времето - особено като се движа по дълъг път със рядко въртене на волана - когато поискам да спра - нямам серво изобщо. Иначе като изфорсирам няколко пъти се пооправя но най добре е на студена кола - загрее ли почва да отслабва а ако навън е 35 градуса и всичко яко се топли направо си нямам серво. Не знам дали да не сменя течноста - в момента е черна като кал и доста гъста - явно и е слаган някакъв сгъстител - та затова ме е страх да я сменя - да не стане по-лошо.Апропо - точно от къде се източва - има много мнения по въпроса?
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    серво-хидравлика...

                    Yavor написа:
                    Е и аз имам въпрос,на мен направо да ми изчезва сервото като е по-топло времето - особено като се движа по дълъг път със рядко въртене на волана - когато поискам да спра - нямам серво изобщо. Иначе като изфорсирам няколко пъти се пооправя но най добре е на студена кола - загрее ли почва да отслабва а ако навън е 35 градуса и всичко яко се топли направо си нямам серво. Не знам дали да не сменя течноста - в момента е черна като кал и доста гъста - явно и е слаган някакъв сгъстител - та затова ме е страх да я сменя - да не стане по-лошо.Апропо - точно от къде се източва - има много мнения по въпроса?
                    Да караш така е изключително опасно...Течността трябва да се смени...след смяната най-много да протече-след което следва рециклиране или смяна рейка/или помпа /...В твоя случай смятам че е по-добре изцяло да се източи течноста-от двете съединения на рейката,охлабват се,завърта се волана крайно ляво и крайно дясно,да изтече всичко,промива се, затягаш съединенията,след което се налива нова течност,запалва се двигателя,върти се волана в крайно ляво -крайно дясно за обезвъздушаване,долива се за нормално ниво и ...това е-Другия метод е по лесен, но не е за много замърсена и съмнителна течност-изсмуква се с шриц съдържанието на резервоарчето,налива се чиста течност,запалва се двигателя да се размеси течноста,след което операцията се повтаря дотогава,докато цвета на течноста в резервоарчето стане като на новата течност-рубинено червенРешението е твое-в интерес на безопасността...!!!Успех !
                    Ex. Grande Punto Driver

                    Коментар

                    Working...
                    X