Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разходка до гр.Елена

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разходка до гр.Елена

    В събота и неделя си направихме разходка до гр.Елена (на около 40км от Велико Търново). Градчето е много хубаво - тихо, спокойно и чисто. Отседнахме в хотел Елени Палас - нов хотел със големи стаи и добри цени. Обикаляхме доста из градчето, вечерта хапнахме в една механа близо до хотела и дори се понапихме Иска ми се напролет, когато всичко се раззеленее, отново да идем там.Ето малко снимки:http://picasaweb.google.bg/karloson6...eat=directlink
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    #2
    Да, хубав град е, няколко пъти съм ходил там на разходка. Сградата на общината е впечатляваща (което ми напомня за едни близък град - Трявна).И на мен ми хареса, лятото има много хубава природа в планината около пътя южно от Елена (за Сливен).

    Коментар


      #3
      С приятели това и миналото лято не спирахме да обикаляме Трявна, Елена. Почти всяка седмица бяхме там на разходка и да хапнем по нещо.

      Коментар


        #4
        Мда знаят да готвят вкусно, но не винаги го правят.Прословутото Еленско ханче Боаза веднъж ме нахрани доволно и втория път ме отказа да ги посетя отново заради стара и безвкусна храна.Но, като цяло трябва да се отчете, че, в този край знаят да готвят вкусна храна, в Трявна, например, останах доволен и от яденето

        Коментар


          #5
          Бяхме преди две години с жената за няколко дни в близкото селце Яковци. Елена наистина е хубав град, но едно ме изуми - МНОГО некролози на млади хора. Нямам обяснение, просто ми направи изключително силно впечатление това.

          Коментар


            #6
            Там беше пролетния събор на Ланча клуба. Въпреки, че съм минавал многократно през Елена (явно съм минавал ПОКРАЙ нея) по пътя Сливен - Елена - В.Търново или Котел-Елена-В.Търново, никога не бях посещавал самия град.Останаха ми страхотни спомени от там.Красиво и спокойно място, с добри и гостоприемни хора.

            Коментар


              #7
              Мда....еленският балкан е наистина мн красив...баба ми живее в Златарица...то е на 5 км от Елена и не малко лета съм прекарвал там....кеф ти за риба, кеф ти колело да караш, а за бута по еленски да не говорим....
              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

              Коментар


                #8
                За тая Златарица кой е по-добрият път - от Елена или от Мерданя? Още не съм стъпвал в този град.

                Коментар


                  #9
                  fuoco написа:
                  За тая Златарица кой е по-добрият път - от Елена или от Мерданя? Още не съм стъпвал в този град.
                  Ами зависи от къде си тръгнал...през Елена е по красив, защото минаваш през балкана, а и през мерданя доста дупки имаше последният път когато минавах...аз съм от София и минавам през Търново и Мерданя защото е най-бързо...но то в Златарица няма мн мн какво да се види! Елена е по голям и по красив град...
                  Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                  Коментар


                    #10
                    Ясно, значи през Елена е по-добър път.

                    Коментар


                      #11
                      То, как през Елена да е по-добър пътят? През Елена минаваш, ако идваш от Южна България, или от Дебелец, покрай язовира, но там са много завои и пътят е тесен с дупки. Ако идваш от Велико Търново, през Мерданя, завиваш още на входа на селото покрай бензиностанцията и пътят за Златарица е права линия.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #12
                        Тесничко е малко да....за дупките - незнам, отдавна не съм ходил към Елена, но завойте са бонус според мен! Но определено този през Елена е по красив и сенчест Естествено главно зависи от това от къде си тръгнал....
                        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                        Коментар

                        Working...
                        X