Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Един Голф като "Титаник" на бронята ми...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Един Голф като "Титаник" на бронята ми...

    Понеже виждам, че в този форум много се кефят хората на истории с "Голф"-ове, нека и аз да разкажа една кратичка и старичка.Кара жена ми моята Темпра и влиза за ляв завой на кръстовището на "Ситняково". Идва откъм "Иван Асен II" и завива надолу към гара "Подуяне". Това е много неприятен ляв завой, защото изобщо не си сигурен ще минеш ли. Зависим си от безброй фактори - и основно от отношението на околните шофьори. Аз лично ми се е случвало да излизам от там с всевъзможни финтове, вкл. и с нарушения на правилата.Та да се върнем на историята. Жена ми влязла на кръстовището и чака отсрещните да се изтеглят. Но те малко се позабавиха, може и последният да мина червено, та си останахме в средата на кръстовището, когато пуснаха другата посока. Жена ми допълнително малко бавно потегли, та не можа да се включи преди да дойде лавината от коли отдясно (откъм алея "Яворов"). И сега какво да прави? След тази случка в такъв случай вече си знам да си стоя като паметник в средата на кръстовището и да си чакам следващото зелено. Може да свиркат и да реват, може и тотално смешен да станеш, но това си е безопасното решение.Тогава обаче де да знаем. Опитва се жена ми да се включи. Отдясно обаче един "Голф 4" се засвяткал и се опитва и той да мине на косъм пред нас. И понеже и ние нали дръпнахме едно 20-30 см, та се оказа, че няма място. Чу се един зверски трясък, а жена ми казва: "Счупих колата". Голфа излезе от кръстовището и спря на спирката на автобуса. Ние все още си стоим в средата и аз излизам да гледам щетите.Ама да ви кажа изобщо не разбрах откъде дойде този трясък. На моята кола нищо и няма - само ъгълчето на бронята леко вдлъбнато. Нищо друго. Гледам отгоре, отдолу - нищо. Все едно карам бронирана кола.Качих се на мястото на шофьора и излязох от фаталното кръстовище. Спирам зад Голфа... И като го погледнах разбрах откъде е трясъка. Целия горкия от лявята си страна белязан дълбоко - като "Титаник". Една ивица тръгва от предния калник, през двете врати и свършва в задния калник. Нанизал се пича като на шиш на ъгълчето на моята броня. А беше един лъскав лъскав "Голф 4" - съвсем новичък.На мен ми стана смешно - при мен никакви щети, при него колата си е за тенекеджия. Ама то такава нова кола вече да караш на тенекеджия си е трагедия.От Голфа слиза едно момченце и гледа потресено. Ама такова слисано момченце не бях виждал. Както и да е. Убеден че ние не сме виновни, и доволен от слабите щети, му казах, че ако даде 50-на лева няма да викаме КАТ. То на мен не ми и трябваше. На него естествено му трябваше, защото ако има застраховка си трябва КАТ.Момченцето обаче не каза "дай да викаме ченгетата", а ми помрънка: "Ами тя колата не е моя, на майка ми е. Трябва да я викна..."Леле направо ме разби. Разбирам на някой родителите да му купят колата, ама да вика майка си при ПТП...Казах му да прави каквото иска и взехме да чакаме.Дойде майката след половин час, опита се да ми се скара, но на мен още ми беше смешно и не и обърнах внимание. Гледа гледа и реши да вика КАТ.Дойдоха ченгетата, дадоха ни да пишем. Оная майка само стои и им дава акъл. Ченгетата се ядохаса и само и викат тя ли е шофьора и синът и не е ли пълнолетен.Накрая ни изкараха нас виновни. Може в процеса на обясненията майчицата да е бутнала нещо. Аз убеден, че сме прави, не предложих нищо.Но се оказа, че законът бил променен. Вече този, който е в кръстовището нямал предимството да излезе. Това е стария закон, по който и аз съм учил. Сега вече виновен е този, който "е влязъл в кръстовището без да е сигурен, че ще може да излезе". То по тоя параграф всеки шофьор е виновен, защото никога не можеш да си сигурен. Ченгетата можеха да изкарат и нас и тях виновни - защото и Голфа е влязъл без да е сигурен ще излезе ли. Даже той е "по-несигурен", защото ни е видял че сме вътре. Но тъй или иначе, то е очевидно, че законът нарочно е направен, така че ченгетата да могат да преценяват и да решават каквото си искат. Та нас ни обявиха виновни, а в добавка написаха и че сме минали на червено. Това пък беше пълен абсурд, ама къде ти ще се разправяш. Пускахме след това жалба, но кой ли ги чете. Както и да е - то от страна на шофьорите, кой ли пък плаща глобите... Те данъчните не искат и да ги взимат.Изобщо, от цялата история пострада само Голфът и моя застраховател. Ама тоя лъскав Голф както и да го изчукват, вече ще си е удряна кола. И то не на едно място, а по цялата лява страна. А на моята Темпра нищо и няма. От тогава жена ми, която знае, че и аз "много обичам" голфаджиите, не пропуска да ми припомня, че тя има повече заслуги от мен в борбата с тях... Леле как го наказа тоя...
    Добри Божилов
    www.komentari.com

    #2
    Re: Един Голф като "Титаник" на бронята ми...

    Dobri написа:
    ......"Ами тя колата не е моя, на майка ми е. Трябва да я викна..."...........
    хехе голям майтап

    Коментар


      #3
      Голфа си е диагноза и това е ...
      Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

      Коментар

      Working...
      X