Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любимото дизелче пуска черен облак...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Любимото дизелче пуска черен облак...

    Такааа...още откакто я купих е така...изпуска черен дим от ауспуха и това се вижда особено добре вечер в огледалото ми на светлината на фаровете на другите коли...Траех си и си карах така, защото всички ми казват за дизела било нормално така да попушва, ама се притеснявам, че си е направо облак...да не говорим като настъпя.Искам да попитам какво би могло да е причина, като ще допълня, че от 1000 км съм с ново Селения ТД и нови въздушен и горивен филтър и май е същото положение....ааа и да не забравя-използвам само ОМВ Алпин ди още нещо...проверявам маслото и нивото е същото откакто го налях
    Арх. Стаменов &
    Пунто ELX, 1.7 ТД 70

    #2
    Re: Любимото дизелче пуска черен облак...

    pepsi написа:
    Такааа...още откакто я купих е така...изпуска черен дим от ауспуха и това се вижда особено добре вечер в огледалото ми на светлината на фаровете на другите коли...Траех си и си карах така, защото всички ми казват за дизела било нормално така да попушва, ама се притеснявам, че си е направо облак...да не говорим като настъпя.Искам да попитам какво би могло да е причина, като ще допълня, че от 1000 км съм с ново Селения ТД и нови въздушен и горивен филтър и май е същото положение....ааа и да не забравя-използвам само ОМВ Алпин ди още нещо...проверявам маслото и нивото е същото откакто го налях
    турбото ти е пътник.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Re: Любимото дизелче пуска черен облак...

      pepsi написа:
      Такааа...още откакто я купих е така...изпуска черен дим от ауспуха и това се вижда особено добре вечер в огледалото ми на светлината на фаровете на другите коли...Траех си и си карах така, защото всички ми казват за дизела било нормално така да попушва, ама се притеснявам, че си е направо облак...да не говорим като настъпя.Искам да попитам какво би могло да е причина, като ще допълня, че от 1000 км съм с ново Селения ТД и нови въздушен и горивен филтър и май е същото положение....ааа и да не забравя-използвам само ОМВ Алпин ди още нещо...проверявам маслото и нивото е същото откакто го налях
      Не е нормално мойта никога не е пушела дори и като и късам гъза

      Коментар


        #4
        От много работи може да е.За съжаление колегата pakumba84 може да е прав.Може също сместа да е преобогатена ако е бъзикана помпата.Центровка на същата,избягало зъбче на ангренажния ремък на белега за помпата.А бе все работи за сервиз.Така ,че отивай доде е време.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          При мен също имаше пушек, само когато рязко подам газ. Иначе непуши. Зимата ми се наложи да сваля акумолаторо за да го заредя. Като го махнах за една нощ ми се рестартира компа, и от тогава пушека изчезна.

          Коментар


            #6
            Аз дали имам такъв компютър...наистина не знам нищичко за двигателя си, трябва да се поразровя някъде...и бях забравил да кажа, че преди да купя колата я водих при великия дизелджия в абдовица май беше-след дружба-Агоп. казах му и на него тогава,че попушва, той вика няма проблем...отвори капачката за маслото...гледа, слуша и каза, че двигателя е добър...и това явно ми е било достатъчно...
            Арх. Стаменов &
            Пунто ELX, 1.7 ТД 70

            Коментар


              #7
              pepsi написа:
              Аз дали имам такъв компютър...наистина не знам нищичко за двигателя си, трябва да се поразровя някъде...и бях забравил да кажа, че преди да купя колата я водих при великия дизелджия в абдовица май беше-след дружба-Агоп. казах му и на него тогава,че попушва, той вика няма проблем...отвори капачката за маслото...гледа, слуша и каза, че двигателя е добър...и това явно ми е било достатъчно...
              Нямяш компютър в смисъл не си с компютърно управление гледах сега в Ауто дата 2004.Апак за майстора ти няма да го коментирам човека си знае какво е гледал ама все пак колата пуши нищо и нямалобасси и мастора паднах да са хиля хахахахах

              Коментар


                #8
                Говорихме си в офиса с един френд, че тва е като да идеш при някой хирург дет разпорва кореми и да му кажеш, че твоя също те боли ама очевидно още си на крака и той да ти каже-нямаш проблеми щото нали след малко влиза в сложна операция примерно...а ти очевидно имаш нужда от помощ, ако не съвет
                Арх. Стаменов &
                Пунто ELX, 1.7 ТД 70

                Коментар


                  #9
                  Проблема определено не е в турбото щом колата не губи масло! Проблема по скоро е в много постъпваща нафта в цилиндрите!Възможно е да имаш прецакани дюзи и/или помпата да не е в час.А най вероятно е някой да е бърникал настройките на помпата

                  Alfa 145 QV Turbo
                  Fiat Brava JTD '01

                  Коментар


                    #10
                    Дано ме послушаш

                    Помпа,дюзи Мини на стенд и двете но първо дюзите и ако не с еоправи тогава помпа.Да не казвам да започнеш с центровка на помпата.Има един момент така нарешен когато дюзите започват да ’’пикаят’’вместо да впръскват оливат и тогава се получава непълно изгараяне на горивото и димене.Сменяй разпръсквачи ако е така но преди това стенд на дюзите.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Re: Любимото дизелче пуска черен облак...

                      pepsi написа:
                      Такааа...още откакто я купих е така...изпуска черен дим от ауспуха и това се вижда особено добре вечер в огледалото ми на светлината на фаровете на другите коли...Траех си и си карах така, защото всички ми казват за дизела било нормално така да попушва, ама се притеснявам, че си е направо облак...да не говорим като настъпя.Искам да попитам какво би могло да е причина, като ще допълня, че от 1000 км съм с ново Селения ТД и нови въздушен и горивен филтър и май е същото положение....ааа и да не забравя-използвам само ОМВ Алпин ди още нещо...проверявам маслото и нивото е същото откакто го налях
                      Здравей!Преди да предприемеш сериозни стъпки по отношение на мотора, направи една проверка на налягането на дюзите и дебита на нагнетателната помпа!Не те попитах за разхода на гориво, но при тези обстоятелства очаквам да е над нормата!Тези проверки можеш да ги направиш само в сервиз за дизелова диагностика!Поздрави!

                      Коментар


                        #12
                        Re: Любимото дизелче пуска черен облак...

                        [quote]Здравей!Преди да предприемеш сериозни стъпки по отношение на мотора, направи една проверка на налягането на дюзите и дебита на нагнетателната помпа!Не те попитах за разхода на гориво, но при тези обстоятелства очаквам да е над нормата!Тези проверки можеш да ги направиш само в сервиз за дизелова диагностика!Поздрави![quote]А при теб може ли да се направи такава диагностика на дизели?

                        Коментар


                          #13
                          И моята Брава изпушва, някъде от 2500-2700 оборота. Освен това като ускоря по-бързо и после,ако се наложи да спра на светофар или пусна на свободна колата не се успокоява, а оборотите падат плавно и застават на 1300, докато не спра или не натисна газта. Какво да правя? Възможно ли е да е от дюзите или помпата? Аз така като чета тая тема, май проблема ще е в тези две джаджи или греша.

                          Коментар


                            #14
                            Re: Любимото дизелче пуска черен облак...

                            pepsi написа:
                            Такааа...още откакто я купих е така...изпуска черен дим от ауспуха и това се вижда особено добре вечер в огледалото ми на светлината на фаровете на другите коли...Траех си и си карах така, защото всички ми казват за дизела било нормално така да попушва, ама се притеснявам, че си е направо облак...да не говорим като настъпя.Искам да попитам какво би могло да е причина, като ще допълня, че от 1000 км съм с ново Селения ТД и нови въздушен и горивен филтър и май е същото положение....ааа и да не забравя-използвам само ОМВ Алпин ди още нещо...проверявам маслото и нивото е същото откакто го налях
                            Или помпата е разцентрована или дюзите "пикаят".Може да е съвкупност от двете
                            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                            FIAT Punto 99' 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              Re: Любимото дизелче пуска черен облак...

                              [quote="doofiat"][quote]Здравей!Преди да предприемеш сериозни стъпки по отношение на мотора, направи една проверка на налягането на дюзите и дебита на нагнетателната помпа!Не те попитах за разхода на гориво, но при тези обстоятелства очаквам да е над нормата!Тези проверки можеш да ги направиш само в сервиз за дизелова диагностика!Поздрави!
                              А при теб може ли да се направи такава диагностика на дизели?
                              Не , при мен не тестваме ГНП и дюзи, това е сьвсем конкретна сфера на работа присъща на дизеловите сервизи!

                              Коментар

                              Working...
                              X