Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

има ли катализатор дизела въобще?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    има ли катализатор дизела въобще?

    става въпрос за пунто 1.7 тд ’99г.

    #2
    На моето Пунто 1.9 атмосферен дизел също има катализатор.Колата е 2000г.С голяма вероятност може и при теб да има.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Re: има ли катализатор дизела въобще?

      EXECUTE написа:
      става въпрос за пунто 1.7 тд ’99г.
      Има,...особено по-новите модели...Според каталога,с който разполагам,зависи от модела на двигателя:176 А.5000 е без катализатор175 В.7000 и 176А.3000 са с катализатор,и трите мотора са 1.7 ТD Разположението на катализатора е като на бензиновите модели-пред първото гърне...
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Моята имаше. Мисля, че се нарича филтър за задържане на твърдите частици, а не катализатор, като при бензините. Намира се, както каза колегата преди първото гърне. Аз моят след, акто го свалих си го запазих за да не вземат да задължат всички коли да имат такива джаджи след време.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Да. Имам Марче 1.9ТD_100 и има катализатор.
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            #6
            сега ще погледна, но тия в данъчното що не го признават?! казват ми, че нямало....?

            Коментар


              #7
              Знаеш ли догодина какво могат да измислят!? И да ни врътнат с някой по-голям данък за автомобили без катализатор.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Има катализатор. Отиваш в някой свестен сервиз и искаш, да ти бъде издадено удостоверение или служебна бележка с подпис и печат, която да уверява, че индивидуализираната в същото кола, притежава катализаторно устройство. Представяш този вече документ, пред данъчните служби и въпроса се решава, без проблем. Успех! ...Такъв е реда.

                Коментар


                  #9
                  В допълнение към предходното, правя уточнение, че текста на служебната бележка е свободен, имайки предвид гореизложеното. Освен това е добре да отидеш с готова такава в съответния сервиз за по лесно. Те само да пидпишат и подпечатат.

                  Коментар


                    #10
                    Сори за пр.грешки, но си отвлякъх вниманието.

                    Коментар


                      #11
                      В Германия,а и не само,за да си намалиш данъците,дизеловите коли трябва да имат т.н. филтър за сажди на немски Russpartikel Filter,нещо което се монтира сериино на новите диселови автомобили,произведени за Германия(не знам как е за останалите страни)Отделно еко-нормите на ЕС ще влезнат и в БГ,когато станем член на ЕС,но доколко ще се спазват е друг въпрос.....
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар

                      Working...
                      X