Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Типото лудна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Типото лудна

    Здравейте,имам проблем с типото.Модела му е 1.6 AGT,91 година..Сутринта централното не отключи вратите.Алармата изпюка но нищо и се наложи да използвам ключа.След това,преди да я запаля забелязах че бензиномерът работи без да съм дал на контакт.В момента в който дадох контакт чистачките се включиха на бързи обороти,без да са включени от лосчето.От там нататък колата съвсем се побърка.Започнаха да светят габаритите,парното отказа.Централното ту работи,ту не.Махнах контакта и чистачките спряха,но габарите продължиха да светят.Прегледах бушоните,всичко изглежда на ред.Моля ви,помогнете....

    #2
    Може от дъжда да е дало накъсо някаде (ключалките) и от това да е тоя цирк или пък накъде от лош контакт или лоша маса...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Прегледай и притегни всички маси - на акумулатора към купето и двигателя и тази на таблото с бушоните. 100% от лоша маса е проблема.
      FIAT Tipo 1,4mi - EX
      Alfa Romeo 146ti - EX
      Alfa Romeo 156 2,4JTD

      Коментар


        #4
        Малко като на филм по Стивън Кинг
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          2 - 3 подобни случая съм имал от попаднала вода върху таблото с релетата и бушоните ако е от това се подсушава добре не е зле да се извадят и релетата да се отворят и вътре да се подсушат. На едното Типо си поиграхме да открием от каде влиза водата оказа се от кофти залепване на предното стъкло от ляво към колонката влизаше вода и капеше точно върху таблото

          Коментар


            #6
            Благодаря за отговорите.Вариянта с релетата ми изглежда наи-вероятен,защото като ги свалих и поставих на ново днес изчезнаха чистачките изцяло,докато преди това не можеха изобщо да се изкючат,както и парното спря окончателно да работи.Обаче пък за сметка на това сега габарите започнаха да светят постоянно,дори когато контактния ключ е изваден Утре ще разглобя релетата и ще ги подсуша със сушоара ако трябваДано от утре пак да имам колаЩе напиша какво е станало.Ако все пак някои има и други конкретни предположения,ще бъда благодарен ако ги сподели.

            Коментар


              #7
              Nikito написа:
              Благодаря за отговорите.Вариянта с релетата ми изглежда наи-вероятен,защото като ги свалих и поставих на ново днес изчезнаха чистачките изцяло,докато преди това не можеха изобщо да се изкючат,както и парното спря окончателно да работи.Обаче пък за сметка на това сега габарите започнаха да светят постоянно,дори когато контактния ключ е изваден Утре ще разглобя релетата и ще ги подсуша със сушоара ако трябваДано от утре пак да имам колаЩе напиша какво е станало.Ако все пак някои има и други конкретни предположения,ще бъда благодарен ако ги сподели.
              Провери си радияторчето на парното, обикновенно като се пробие и антифриза който изтича прави мазало с кабелите в таблото Освен това при наличието на много вода под стелките (от теч) като се изпари и кондензира всичко е в таблото и на предното стъкло. Ако ти се е потило предното стъкло екстремно много със сигурност имаш теч от парното.

              Alfa 145 QV Turbo
              Fiat Brava JTD '01

              Коментар


                #8
                Проблема излезе че идва от таблото за бушоните.Не беше мокро,не знам как така се е развалило,но го смених и всичко заработи нормално...По автоморгите се оказа доста търсена част,и почти никъде нямаше ,а където имаше искаха нереални цени надминаващи 70-80 лв...Италянеца спаси положението за 35

                Коментар

                Working...
                X