Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Качеството на метана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Качеството на метана

    Прави ми впечатление, че метана не е с ено и също качество. Разлика усещам в динамиката и в оборотите понякога. Има ли някой подобни впечатления или моето мнение е субективно.
    Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

    #2
    Има различни видове,които се продават или поне в Германия са 2 вида метан,които се продават по газстанциите.Предполагам в БГ положението не е по-различно.Не мога да си спомня точно къде четох информацията.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      аз четох в сайта на един български сервиз който поставя метанови уредби че много голямо значение има налягането на цистерната при зареждане. При по малко налягане когато цистерната или там както се казва е полу празна и зареждаш в твоята бутилка налягането също е по малко в следствие на което почват некви гадости като неравномерни обороти и некви такива. Не съм 100% сигурен в това което съм написъл но мисля че на сайта кадето го четох точно така беше обяснено

      Коментар


        #4
        Не съм газаджия,но си мисля,че при метана се иска много голямо налягане кам 200 атмосфери и предполагам се постига с мощни помпи,което ме навежда на мисълта,че проблемът не е точно от там.Ако разбирате немски мога да се опитам да намеря този сайт с двата вида метан.http://esso.de/auftanken/tankstelle_...n/index.htmlВ Германия има 2 вида метан Х и Л. Х съдържа метан между 87 и 99% с енергиино съдържание между 10 и 11,1 кВ/ч на куб.метър . Л съдържа между 79,8 и 87 % метан и енерг.съдържание е между 8,2 и 8,9 кВ/ч на куб.метър.Енергииното съдържание влияе на пробега и поради тази причина има разлика в цената на различните газстанции.(преводът е художествен,а не буквален,но нямам много време в момента,за което се извинявам.)
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          На мен ми обясниха, че метана не се съхранява в съдове(става дума за газстанциите), а върви по тръби и навсякъде следва да е еднакво качество. Аз съм сигурен, че има колебания в качеството.
          Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

          Коментар

          Working...
          X