Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиране не бензиновата помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спиране не бензиновата помпа

    Как да постапиа,да си спра ли помпата или да си остане да варти бензина,дали 6те има ниакакъв проблем?

    #2
    ами ми един приятел си остави помпата да работи,че да не му се запушат инжекторите,та след две години на газ му изгоря помпата и заедно с това му се запушиха инжекторите,и като слагаше следващата помпа изрично каза на майсторите да му я изключат като кара на газ
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      #3
      Много е писано по въпроса, но аз вече трета кола карам на газ и помпата я спирам, но всяко палене ми е на бензин (имам предвид при по-дълъг престой) и засега не съм имал проблеми с помпа или инжектори.
      BRAVA 1,4 12V
      Nissan Navara

      Коментар


        #4
        georgiarg написа:
        Много е писано по въпроса, но аз вече трета кола карам на газ и помпата я спирам, но всяко палене ми е на бензин (имам предвид при по-дълъг престой) и засега не съм имал проблеми с помпа или инжектори.
        Абсолютно по същия начин съм и аз и нямам никакви пронлеми - обаче всяко палене на бензин!
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          "...ами ми един приятел си остави помпата да работи,че да не му се запушат инжекторите,та след две години на газ му изгоря помпата и заедно с това му се запушиха инжекторите,и като слагаше следващата помпа изрично каза на майсторите да му я изключат като кара на газ..."Това звучи като оня циганин, дето брат му бил гледал как един яде сирене и било много вкусно...Ми като караш само на бензин не ти ли се върти помпата?!?! Просто на тази помпа й е дощло времето... А инжекторите се запушват от мръсотиите в бензина, не от това че работи помпата Тя помпата си осигурява циркулация, а като няма консумация - горивото се връща обратно в резервоара. На нея й е все едно дали караш на бензин или газ.При мен помпата не се спира, а колата винаги пали на бензин - така е направена. Прехвърля си автоматично като достигне определени обороти... Така се гарантира лесно стартиране и през зимата (без проблем паля при -15, колата стои пред блока), както и "продухване" на инжекторите от време на време, всъщност при всяко палене. Ако трябва да се изключва помпата, то трябва да е когато колата превключи на газ и единствената полза от тази работа би била да се удължи живота й. Но пък ако караш на банзин животът й ще е пак толкова, така че като й дойде времето...Колата я имам от 1 1/2 година, карам я само на газ, минал съм вече 27 хил км, предния собственик също я е карал само на газ и то 3-4 години, и досега няма проблем с помпата (то пази Боже, щото ...като взема нещо да хвалям, и после.... похвалих си едно време климатика на един колега, идва, гледа го ... на другия ден му изгоря компресора ).

          Коментар

          Working...
          X