Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ФАРОВЕ-БРАВО-ПРОБЛЕМИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ФАРОВЕ-БРАВО-ПРОБЛЕМИ

    Здравейте,имам проблем с фаровете на бравото ми.Никой разбирател по сервизите не знае какво става.Ходя,регулирам ги,показват хубава и насочена светлина в уреда за рагулиране,но вечер след дълго каране ставам като заварчик Е,снощи вече направо нищо не се виждаше.Дългите са добри,но късите-ужас.Ще съм ви много благодарен,ако ме посъветвате какво да направя.Да купувам ли нови фарове ,ако е от тия рефлектори или пък е от крушките-те ми са H1 55w.Blagodarq predwaritelno!
    Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

    #2
    Re: ФАРОВЕ-БРАВО-ПРОБЛЕМИ

    има и друг факторвсе пак сме хора, а не машинии се изморявамеи при мен е такав един момент ми се струва, че светят идеалнослед това ми се струва че нямам никакви фаровеполучава се при дълго карана на светлини - 3-4 часавсе пак пробвай с по-добри крушкиаз ползвам Philips Premium +30 % светлинапо 6 лева брояпо-добри са от старите, които бяха Osram - не знам кой модела Philips Vision Plus +50 % трябва да са още по-добри, но са по 15 левавъпреки, че продавача ми каза че разликата била прекалено малка при двата моделано при тестовете на списания Vision Plus е много по-добра, даже е най-добрата крушка в категорията H1 + 50%
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Tя ако ти е Осрам Германия тва е хубава крушка.Виж да не си с някои "Епс оргинал бе брат ми" от южната ни съседка,че мойта каляска като я купих беше с някакви ментаци на късите и ми бяха все едно карам на габарит

      Коментар


        #4
        Благодаря за мненията.Мдаа,сега разбирам,че май е от крушките.Аз като новобранец се набълбуках с крушки от магазина на Фиат,като мислех,че всяка кола си е със специални за модела крушки.Дадоха ми някакви,които нямат и марка май Ама утре ще си купя тия Филипс +50% или някакви по-известни марки,че да видя какво ще стане.
        Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

        Коментар


          #5
          OSRAM SILVERSTAR +50% светлина, не мисля, че има по-добро, не случайно ВСИЧКИ европейски автомобили излизат от заводите с OSRAM! Препоръчителната цена е около 12,60 до 13,50 лв./бр. Аз съм с такива и няма сравнение

          Коментар


            #6
            и все пакhttp://www.powerbulbs.co.uk/default.asp?autoexpress.asp
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              mnogo blagodarq
              Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

              Коментар


                #8
                филипс са най- добрите, аз карам с тях от 2 години
                punto gt

                Коментар


                  #9
                  И аз да направя малко реклама на филипските, в петък ги сложих на късите, но светят доста по добре от старите - Хелла едната и Осрам другата (е и двете обикновени от тези марки)
                  FIAT Bravo 1.6 16V '97

                  Коментар


                    #10
                    Според мен съществената причина за по-слабия светлинен поток е идеята оригиналните фарове да са затъмнени аналогично на стъклата на автомобила. От Фиат са си взели поука от оплакванията по този въпрос доколкото съм чувал и в следващия модел - Мареа има вече и лещи на дългите светлини. Четох, че фаровете на Браво/а и Мареа са съвместими по външен габарит и по тази причина и аз мисля да ги подменя моите, защото съм с ОСРАМ Силвер 50+, но не съм доволен. Вчера видях едно Браво с чисто нови фарове и то не от затъмнените, само че нямах време да чакам водача, за да разбера кой ги продава
                    Брава 1.6 16V ELX
                    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                    Коментар


                      #11
                      А някой замислял ли се е

                      Така и така сменяте крушки и фарове някой замислял ли се е и изобщо поглеждал ли си е състоянието на предното стъкло на водача.всяко стъкло си има ресурс който след време се изчерпва и започваме да се чудим защо не виждаме нощем.Говоря за това че камъчетата който се изстрелват от гумите на движещия се автомобил отпред така накопават стъклото че след време при нощно каране се чудим защо не виждаме нищо.При мен е така цялото ми стъкло е на дребни люспички,а също и фаровете и фаровете за мъгла имам чувството че колата е карана преди постоянно по такива опесъчени пътища.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Re: А някой замислял ли се е

                        Tornado написа:
                        Така и така сменяте крушки и фарове някой замислял ли се е и изобщо поглеждал ли си е състоянието на предното стъкло на водача.всяко стъкло си има ресурс който след време се изчерпва и започваме да се чудим защо не виждаме нощем.Говоря за това че камъчетата който се изстрелват от гумите на движещия се автомобил отпред така накопават стъклото че след време при нощно каране се чудим защо не виждаме нищо.При мен е така цялото ми стъкло е на дребни люспички,а също и фаровете и фаровете за мъгла имам чувството че колата е карана преди постоянно по такива опесъчени пътища.
                        Мда, да не чуе дяволо, миналата година два пъти сменях челно стъкло, ама не се подобри видимоста, преди да: 1. регулирам фаровете, 2. сменя крушките с филипс висион + 50
                        FIAT Bravo 1.6 16V '97

                        Коментар


                          #13
                          Бравото няма фарове ли.От както сложих тия Филипс Вижън +50%,за които ми казахте и съм ви много благодарен,направо нощите са като дни с тия бели светлини Стана като ден.благодаря на вси4ки за съвета
                          Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

                          Коментар


                            #14
                            bright написа:
                            ....- Мареа има вече и лещи на дългите светлини. ....
                            Лещите са на късите светлини.Аз съм много доволен от моята Марея, обаче фаровете и са трагедия. Ако се зацапат стъклата(а това става веднага, когато някой кара пред мен и е мокро) нищо не се вижда. Преди 3 дни ми изгоря единия фар и си купих крушки Филипс НайтГайд по около 20лв броя. Еми ........никаква разлика??? Старите бяха Осрам незнам си к’ви.Просто ми е странно - само аз ли след като сменя крушките не съм доволен.Карах едно Берлинго известно време - ебаси яките, готини, супер фарове.

                            Коментар


                              #15
                              Бричет,да не нещо от тия рефлектори.Може да са се износили.При мен,ако нещата не бяха се оправили от кушките,щях да сменя рефлекторите.Обаче с тия Филипс Блувижън +50%,нещата коренно се промениха.
                              Фиат Браво СХ 1.4 12V / Фиат 2 х 7850hp

                              Коментар

                              Working...
                              X