Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поленов филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поленов филтър

    Колеги,вчера реших да погледна филтъра на климатика, и напрово паднах от коня.Имам чувството, че това нещо което някога е било филтър никога не е имало късмета да бъде сменено, карам BRAVA от 6м. Въпроса ми е докато си купя нов има ли некав проблем ако карам без филтър, при условие, че не ползвам климата(да не го прецакам нещто де).Някои може ли да ми даде инфо. колко струва горе-долу и на колко хиляди километра се сменя.
    FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
    FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

    #2
    http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...EC%E0%F2%E8%EA
    Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

    Коментар


      #3
      Re: Поленов филтър

      Момчил написа:
      Въпроса ми е докато си купя нов има ли некав проблем ако карам без филтър, при условие, че не ползвам климата(да не го прецакам нещто де).Някои може ли да ми даде инфо. колко струва горе-долу и на колко хиляди километра се сменя.
      Да има !!!По-добре карай със задръстен филтър,докато го смениш/по-добре да се изпотяват стъклата и да е слабо парното /,без него всички боклуци от вън ще се набият в радиатора на парното и изпарителя на климатика !Цена на поленов филтър-15-25 лв.-може и повече,тези са нормални !Сменя се приблизително на една годинаУспех!
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Да има !!! По-добре карай със задръстен филтър,докато го смениш/по-добре да се изпотяват стъклата и да е слабо парното /,без него всички боклуци от вън ще се набият в радиатора на парното и изпарителя на климатика ! Цена на поленов филтър-15-25 лв.-може и повече,тези са нормални ! Сменя се приблизително на една година Успех!
        Thank you!Бях го махнал, обаче явно е по-добре да го върна обратно.
        FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
        FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

        Коментар


          #5
          Най добре не го връщай мръсен защото се изпотяват стъклата като не влиза свеж въздух отвън. Вземи си един поленов филтър 10лв го взех аз.

          Коментар

          Working...
          X