Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плевен-Пловдив-София-Плевен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Плевен-Пловдив-София-Плевен

    Здравейте на всички ! Да обменя малко опит и преживяване с вас .... Беше петък (30.10.2009г) , с мой близък приятел решихме да посетим нашите приятелки , който учат в Пловдив..... Решението беше взето около 18:30 , след кратка подготовка ( да се изкъпем , преоблечем и най-важното- наядем ) в 19:20 бяхме на Екото и казах моята любима , но рядко употребявана фраза : " За колкото събере " (ест.газ ,че по ефтино)> С моят приятел имахме пред себе си 2 сериозни проблема:1. Разполагахме общо с 87лв ( за път ,винетка,храна за следващият ден ,когато трябваше да се върнем..) 2. От много състезателски прояви , бях останал с летни гуми износени на нивото на протекторите (галоши)....Глупост , детинство ,самоувереност .... както искате го наричайте - ТРЪГНАХМЕ !До Ловеч - добре ! След тунела чичо СНЕЖКО започна да прехвърча ( първите ми притеснения и съмнения вече започнаха да се въртят из главата ми .....) В Троян спрях на бензиностанция за кратка почивка и кафе .... СЛед кракта консултация с бензинджията , на въпроса "Как е времето горе на Беклемето?" отговорът му беше следния : " 3 тира закъсали ,1 лека кола, пращат снегорините в момента, без вериги е невъзможно да се изкачи !!" Твърдо ми заяви той , с много подигравателен поглед . Веригите са хувабо изобретение , но след като бяхме похарчили 47 лв за храна,газ,цигари и винетка , с останалите 40 лв не ми се рискуваше да си купя вериги .... Та реших да пробвам пък каквото стане . И ето бензинджията ми измармори неуверено "успех" и потеглихме ... Първите 7-8 Километра мокър сняг - дотук добре засега драпам .... И проблемът започна на 1то заведение преди върха (Мисля ,че се казва "Панорама")Сняг 3-4 пръста, 3та - 4000 хил оборота , километража показва някакви невероятни скорости - колата почва постепенно да спира.... и спря. Моят приятел не беше шофьор и си нямаше наидея пред какво препядствие бях поставен аз ( е само предполагаше де ) . Слязох от колата разринах 2-3 метра пред колата и си казах :"ако успея да тръгна 1 път и неспирам никъде , и потдържам постоянна скорост ще успея !" (Доста оптимистична прогноза за кола с летни гуми 1мм грайфер) Качих се аз отново в колата включих директно 2ра - газзз , колата започна зверски да боксува (дори стигнах прекъсвача) вкл. 3та отново боксуваше стабилно , но вече бях започнал да се движа ( макар и с 5км , се движех) ... 4та 3000об./мин километража показвашпе около 90км/ч , аз преценявам ,че съм бил с около 25-30км/ч. Колата вървеше наляво,надясно , но се движеше ,което ми даваше надежда.... Малко преди най-високите части срещанхме 3 закъсали тира - изпреварих ги най-нагло , а пред тях wwTiguan(вероятно с летни гуми) го бутаха за да зацепи ( истината ви казвам даже им се ухилих и им свирнах . Тъкмо започнах да спускам на 2ра, без никаква газ ,дори с много лека спирачка , когато с/у мен се зададе БРАВО ,да Фиат Браво! И изкачваше смело напред и нагоре върхът ! Зад него Снегорин > Едва минах 6-7км и снегът намяла , а малко след това дори спря ! УСПЯХ ! Преминах БЕКЛЕМЕТО ! Гордея се със своят автомобил и с мойте шофьорски умения (не ,че се хваля ,но малко хора биха се навили , а да чак успеят....) Отне ми около 2 часа, но УСПЯХ ! Стигнахме в Пловдивгладни и жадни ... СЛед като се наприказвахме( и заредих последните ни 25 лв) към 05:30 потеглихме обратно към Плевен,но не през Беклемето , а през София ! Стъпих на магистралата , закотвих 130км и се преродих Минах София качих се на "нашенската" добре позната магистрала и в 9:35 бях в Плевен ! КАзвам ви го не да се фукам или перча, а защотото това събитие ще помня ЦЯЛ ЖИВОТ ! По-безотговорна постъпка - несъм правил (може би) през 18г си живот.
    Fiat Bravo 1.6 16v ex

    #2
    Интересна история беше.Ами браво на другото браво, а иначе да, с летни гуми беклеме не се качва зиматаТой май беше затворен за кратко скоро.А за тебе - в последното изречение сам си го казал

    Коментар

    Working...
    X