Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

турбо за типо 1,4 ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    турбо за типо 1,4 ???

    може ли да се сложи турбо на типо 1,4 карбуратор,питам защото имам едно от уно и дали нещо може да се прецака ако евентуално може да се сложи

    #2
    Re: турбо за типо 1,4 ???

    pugsy написа:
    може ли да се сложи турбо на типо 1,4 карбуратор,питам защото имам едно от уно и дали нещо може да се прецака ако евентуално може да се сложи
    Ти добра идея ми даваш ... а като е с турбо може ли да се кара на газ?

    Коментар


      #3
      Re: турбо за типо 1,4 ???

      Mitko написа:
      pugsy написа:
      може ли да се сложи турбо на типо 1,4 карбуратор,питам защото имам едно от уно и дали нещо може да се прецака ако евентуално може да се сложи
      И на мен ми се иска да си видя колата с пълен инжекцион и турбо. Казвали са ми че е възможно
      аре.. ако става турбината от УНО за 1.4 карб., да се захващаме да търсим по моргите?

      Коментар


        #4
        Теоретично(и на практика де) може да си ’’сложите’’ по едно турбо, но самият процес е свързан с пъти повече пари, отколкото да продадете своите коли и да си купите по-мощни. Аз лично бих предпочел едно ’’Sedicivalvole’’ пред 1.4 турбо Типо. Причини, какво ще бъде състоянието на това купено от моргата турбо дори и да го рециклирате(ако е възможно)! После, да предположим че разполагате с турбо примерно от 1.4 Уно, следва смяна на бутала, бутални пръстени, колектори, скоростна кутия(под въпрос), съединител, ами какви ли ще бъдат натоварванията в този двигател, КВ и лагерите. Ами електронното управление на двигателя, датчици. Промяна на окачването също би следвало да има. Стана доста според мен, а това са основни работи. Всичко е постижимо разбира се, но въпрос на кинти. Друг е въпроса да се вземе всичко от едно 1.4Т и.е. и да се сложи направо в коша на Типо-то. Средствата за процедурата обаче пак няма да са съизмерими с продажбата и закупуването на по-мощно Типо, а такива има!

        Коментар


          #5
          ша сложите много коне , те пък ще искат да ядат :D
          типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
          хюндай акцент 1.5 CNG
          киа каренс +метан

          Коментар


            #6
            Ше ядат и то как,не е истина
            Който нищо не го боли и няма никакви проблеми,значи не е ЖИВ!!!

            Коментар


              #7
              имам от уно турбо и като се стопли ще хвана някой да го слжо пък да видим какво ще излезе,ако се избуши нещо ще си сложа другия двигател.Не ми севярва че трябва да се сменят толкова неща.Имам един приятел който се занимава с турбота и ми каза че от мазда 323 дизел стават точно за типо 1.4 ама мотора се здухвал на около 25 хл. при ръчкане

              Коментар


                #8
                кат се стопли ще пробвам пък ко стане станеМиткоако искаш турбо за ланчия имам един приятел който евентуално ще ти намери бая евтина

                Коментар


                  #9
                  Mitko написа:
                  pugsy написа:
                  имам от уно турбо и като се стопли ще хвана някой да го слжо пък да видим какво ще излезе,ако се избуши нещо ще си сложа другия двигател.Не ми севярва че трябва да се сменят толкова неща.Имам един приятел който се занимава с турбота и ми каза че от мазда 323 дизел стават точно за типо 1.4 ама мотора се здухвал на около 25 хл. при ръчкане
                  Колегата me_to_u е прав за 1.4, но за моята съм проверил доста неща. Буталата и блока са идентични (ако не и абсолютно същите) с тези на турбинираната Lancia. Тук hf hpe може да ме поправи ако бъркам.
                  като спомена hf hpe от доста време не се е мяркал тук. Съветите на този човек започват да липсват осезаемо

                  Коментар


                    #10
                    Купи си по добре цело уно за 800-1000 лева и свали двигателя,а купето на части Аз мислех да направа същото с некоя крома 2.0 турбо за 1200-1500 лв,но и да изема спирачките,ама финансите не стигат за сега
                    _______________________________________
                    0885261834

                    Коментар


                      #11
                      и това е вариант но не се знае в какво състояние ще е мотора

                      Коментар


                        #12
                        Много съм мислил по тоя въпрос. За да се постигне желания ефект трябва да се променят степента на компресия и формата на гърбиците и тайминките на валовете и най-важно предварението на запалването за турбото е строго специфично. При повишаване на налягането в колентора предварението трябва да се намали драстично. В пъти по-лесно ще е да се набави целия двигател.
                        Tipo DGT, 1.6 DOHC

                        Коментар


                          #13
                          значи отпада варианта да го слагам,ще търся двигател от уно но без турбото

                          Коментар


                            #14
                            Mitko написа:
                            Буталата и блока са идентични (ако не и абсолютно същите) с тези на турбинираната Lancia. Тук hf hpe може да ме поправи ако бъркам.
                            Нямам данните на Ланча и Фиат, но ме мързи и да търся, но съм сигурен,че буталата не са същите. Не може ако степента на сгъстяване при теб е 9(10) към 1 на турбо Ланчата да е същата,трябва и да понасят по-големите натоварвания и температури,които също ше влияят и на охлаждащата с-ма. Незнам дали бенз. помпа ще се справи също. Освен това изпускателния колектор, допълнителните натоварвания от повишения въртящ момент и мощност...много още безброй фактори има за качествен резултат,и то само по двигателя,отделно окачвания,управление на двигател и турбо и т.н..
                            pugsy написа:
                            Имам един приятел който се занимава с турбота и ми каза че от мазда 323 дизел стават точно за типо 1.4
                            Сигурно има доста афтърмаркет турбота за тоя двигател,ама едва ли искаш ново. Втора сигурно още няколко ’’ще станат’’,ама дали ако завинтиш едно турбо без други работи ще стане...Незмам, ако имате пари за даване действайте.

                            Коментар


                              #15
                              опаа, забрайх да се логна

                              Коментар

                              Working...
                              X