Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

цвят на осветлението на диг.табло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    цвят на осветлението на диг.табло

    как може да се смени цвета за осветлението на таблото,по точно на дисплейте

    #2
    именно картончето дали може да се смени или махне

    Коментар


      #3
      а може ли защото като го бях отворил ми се стори че е вътре в лсд-то ???

      Коментар


        #4
        аха мерси,като го смена ще пиша

        Коментар


          #5
          Само че е малко циганско да смениш цвета на осветлението на таблото, а останалото (бутоните за ел.стъклата на вратите, врърките за парното, лостовете за чистачки/мигачи) да ти светят зелено... Предполагам искаш синьо да ти свети - тогава трудно ще намериш сини ’презервативчета’ за лампичките... пък ако решиш да ги смениш със сини светодиоди ще се сблъскасш с проблема за насочената светлина от светодиода (свети концентрирано в една посока, а не се разлива)... А бе ако човек има много мерак става, иначе по-добре не се захващай ако не си достатъчно мотивиран, че ще направиш най-много някоя цигания... Виж ако можеш прати ЛС на Capoeira - той има солиден опит в т’ва отношение.
          Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
          --- в сърцето завинаги... ---
          Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

          Коментар


            #6
            Това с резисторите не е проблем, може да се групират диодите последователно та да стане напрежението в/у тях по 2,5 V (5 последователно) Е, тогава ще трябва да се преправи платката, въпрос на предпочитание. :D Аз моето го преправих като смених "картончето" (то си е всъщност няква пластмаса), само че имайте предвид че самото LCD не е безцветно а малко зеленее, та ако го правите за синьо трудно ще стане хубав цвят Виж за оранжево или червено става супер. Аз го направих в два цвята (оборотомера напр. до 5000 е бял а после червен) Ако някой се интересува за подробности да пише, ще опитам да кача и снимки.
            FIAT Tipo 1,4mi - EX
            Alfa Romeo 146ti - EX
            Alfa Romeo 156 2,4JTD

            Коментар


              #7
              Честно казано и аз си мислих как да си сменя цвета от зелено на червено. Има ли представа някой как е при Brava-та? Искам да смена всичко- колиметража, лампичките за парно, климатик и тн?Струва ми се че не крушките придават зеления цвят и само със смяна на крушките няма да стане.

              Коментар


                #8
                значи на мен ми остана само таблото да си го направя да свети червено ръчките за фаровете и чистачките съм ги направил отдавна и копчетата за ел. прозорците са ми червени,само на задните немога да подкарам диодите,старото ми табло със стрелките и то светеше червено

                Коментар


                  #9
                  Аз съм със бели-сини километражи и ги направих лесно
                  _______________________________________
                  0885261834

                  Коментар


                    #10
                    един приятел ми показа как си е направил таблото (форд мондео) с някакви диоди където светат на късо разтояние т.е на 10 см с радиус от около 100 градуса и е сложил 4 и свети много хубаво.Ама на лсд-то незнам дали ще стане с диоди ???

                    Коментар


                      #11
                      И аз първо мислех с диоди, но на дигиталното не се получи добре, много насочено светят и осветяват само пред тях а другото си остава тъмно. По-добре си смени маската на LCD-то. Повече играчка е но става трепач (за предпочитане е маската да е матова, по-добре разсейва) Така или иначе ще трябва да свалиш оригиналните зелени, а само с крушките пак не става. Абе секви варианти пробвах, само с нови маски става добре, Виж и тук:http://www.fiat-tipo.de/tipohp/basteln_03.phpСамо че тоя пич ги е правил сини. Аз моите ги изрязах от фолио за опаковане на подаръци по шаблон на оригиналните, но ако можеш намери нещо по-дебело
                      FIAT Tipo 1,4mi - EX
                      Alfa Romeo 146ti - EX
                      Alfa Romeo 156 2,4JTD

                      Коментар


                        #12
                        И аз искам да си го направя да свети червено! ама май нестава така лесно и да е готино-не аматьорско а все едно си е оригинално така!!!И имам едно питане:На вашите коли тия лампичките където се виждат дори на снимките на тъблото(в горния пост) където светят за фаровете,аварийните,маслото,алтернатора,дългите,за дния реотан,фаровете за мъгла - дано съм бил изчерпателен и да се сетите за кои лампички ви говоря мойте са 5 лампички в 2 реда!!!-както е и на тъблото- а аз не съм виждал повече от тия от страни-нямам ТАКАВА ЗА ИНЖЕКЦИЯТА! поне не е означена с бяла боя отгоре!ИДЕИ КАЗВАЙТЕ ЧЕ НИКОЙ ПРЕДИ НЕ СПОДЕЛИ КОГАТО БЯХ ПИТАЛ!
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Ми зависи от модификацията. За инжекциона май само на GM имат. а иначе има за смукач, АBS ... Ако нямаш нещо от тия работи нямаш и лампа. :D
                          FIAT Tipo 1,4mi - EX
                          Alfa Romeo 146ti - EX
                          Alfa Romeo 156 2,4JTD

                          Коментар


                            #14
                            направих го и туй нещо,махнах само картончетата отзад и сложих червени крушки и свети бая добре

                            Коментар


                              #15
                              Качи снимки ако можеш плс. Интересно е да видя как стои.
                              FIAT Tipo 1,4mi - EX
                              Alfa Romeo 146ti - EX
                              Alfa Romeo 156 2,4JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X