Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви гуми мога да сложа на браво ХГТ ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какви гуми мога да сложа на браво ХГТ ?

    Мога ли да сложа на браво ХГТ с оригиналното окачване зимни 195/65/15 ?Благодаря предварително !Преместена.Модераторки екип на fiat-bg.org
    Fiat Tempra 2.0 i.e. cat !

    #2
    Според мен ще са ти големички! Аз карам С 195/50/15. Намери 65% от 195 и ще получиш височината на гумата, сравни я със сегашните си и ще разбереш.....
    Fiat Bravo 1.9JTD 1999

    Коментар


      #3
      Тук има директен калкулатор за пресмятане на различни размери и съответствие http://www.avtogumi.bg/oscommerce/

      Коментар


        #4
        Re: Какви гуми мога да сложа на браво ХГТ ?

        AnotheR написа:
        Мога ли да сложа на браво ХГТ с оригиналното окачване зимни 195/65/15 ?Благодаря предварително !
        195 55 15 това са твоите гуми Тези които си писал на 65 идват доста високи
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #5
          Според мен е излишно гумите да са 195/55/15, до колкото си спомням бяха доста по-скъпички от 195/50/15, а разликата не е много голяма...
          Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

          Коментар


            #6
            SokOtPraskova написа:
            Според мен е излишно гумите да са 195/55/15, до колкото си спомням бяха доста по-скъпички от 195/50/15, а разликата не е много голяма...
            Е ми 2 см. е разликата във височината на гумата. Като гледам колегата предлага по-висок размер , явно мисълта му е да повдигне малко колата :D В този случай размера има значение Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              Като максимални ги дават 195-50-15. 195-65-15 при теб наистина ще са големички http://www.avtogumi.bg/oscommerce/ad...avo/marka/FIAT . Сетих се за колегата с 16-ките. Виж как ще изглежда с такъв диаметър гуми и добави още 2 см в диаметър/по 1см към калника/ http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=48961

              Коментар


                #8
                Аз разбирам колегата по различен начин също задавам и аз въпроса гуми 195/65/15 дали ще опират аджеба някаде по калника това, че няма да ми показва вярно километража ме боли халогена чесно казано въпроса е че имам едни хубави с грайфер 195/65/15 зимни дали някой е правил гимнастиката на ХГТ и кара с такива зимни понеже да си го признаем не всеки фърля пари за зимни гуми още по малко на тоя размер не са ефтини да не е да сложа на 65 за проба после да се окаже че стържат при завои или опира в подкалника и само дето съм правил една гимнастика.Поздрави а каде ги дават като максимални 195/50/15 максимални са на 55 до колкото знам . Поздрави надявам се на конкретни отговори а не ми може и да стане пробвай и тн.
                Fiat punto 1,1
                Fiat bravo 1,6 16v
                Fiat bravo 2,0 20v
                Honda civic 1,5
                BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                Коментар


                  #9
                  KrAs написа:
                  Аз разбирам колегата по различен начин също задавам и аз въпроса гуми 195/65/15 дали ще опират аджеба някаде по калника това, че няма да ми показва вярно километража ме боли халогена чесно казано въпроса е че имам едни хубави с грайфер 195/65/15 зимни дали някой е правил гимнастиката на ХГТ и кара с такива зимни понеже да си го признаем не всеки фърля пари за зимни гуми още по малко на тоя размер не са ефтини да не е да сложа на 65 за проба после да се окаже че стържат при завои или опира в подкалника и само дето съм правил една гимнастика.Поздрави а каде ги дават като максимални 195/50/15 максимални са на 55 до колкото знам . Поздрави надявам се на конкретни отговори а не ми може и да стане пробвай и тн.
                  Отпред няма как да може.. опират отзад карах лятото с такива и бях на по 1-2 мм от калника от 2те страни... като се качи някой отзад и се чува само хръц , хръц и се сещаш... макс на 60..

                  Коментар


                    #10
                    Да възродя темата значи колеги имаме избор ама малък в бравото ще влязат 175/65/15 - и по ниски също така влизат 185/65/15 проверено в момента съм с такива отпред и не опира даже и при наличието на малко сняг, което си е някакъв избор понеже аз носени 195/55 не намерих пък и имате малко по добро сцепление.Поздрави
                    Fiat punto 1,1
                    Fiat bravo 1,6 16v
                    Fiat bravo 2,0 20v
                    Honda civic 1,5
                    BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                    Коментар


                      #11
                      ами за 175/70/14 за ХГТ какво ще кажете?
                      Bravo HGT 2.0 20V

                      Коментар


                        #12
                        vintiliran написа:
                        ами за 175/70/14 за ХГТ какво ще кажете?
                        Ще кажа че най-вероятно няма да влезне!Дали няма да опира в апарата.
                        Fiat Tipo
                        Corsa b комби !

                        Коментар


                          #13
                          vintiliran написа:
                          ами за 175/70/14 за ХГТ какво ще кажете?
                          на HGT 14-ки само отзад влизат
                          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                          Коментар


                            #14
                            ясно аз наложих гумите само и то се видя че дори и да влязат ще са много близо до апарата.А по принцип проблем ли ще е ако сложа 14-ка отпред с по високи гуми а отзад да остава сегашните 15-ки летни
                            Bravo HGT 2.0 20V

                            Коментар


                              #15
                              Колега това обясняваме че апарата отпред е прекалено голям за да влезе в 14ка джанта от пред джанти по малки от 15ки неможеш да сложиш освен ако не обърнеш джатата или сложиш някакви фланци по една педя :D (това в кръга на шегата)
                              Fiat punto 1,1
                              Fiat bravo 1,6 16v
                              Fiat bravo 2,0 20v
                              Honda civic 1,5
                              BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                              Коментар

                              Working...
                              X