Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми регенерат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гуми регенерат

    Искам да ви попитам какво точно означава регенерат и как да позная че са такива като си купувам гуми.Мисля за зимата да си взема 2-ра употреба,защото честно казано нямам доста кеш в момента.Съквартиранта ми миналата година си взе 4 бр Fulda от една гумаджийница в Дружба,2-ра употреба и е много доволен сега си ги кара 2-ри сезонн.Та мисля и аз да си купя от там 4бр,неговите му излязоха 120лв.Иначе мислих ако си взимам нови да са Sava Eskimo S3 но като смятам май 4-те ще ми излязат 400лв с поставянето.
    Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
    Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

    No one ever really dies

    #2
    Re: Гуми регенерат

    Provider написа:
    Искам да ви попитам какво точно означава регенерат и как да позная че са такива като си купувам гуми.Мисля за зимата да си взема 2-ра употреба,защото честно казано нямам доста кеш в момента.Съквартиранта ми миналата година си взе 4 бр Fulda от една гумаджийница в Дружба,2-ра употреба и е много доволен сега си ги кара 2-ри сезонн.Та мисля и аз да си купя от там 4бр,неговите му излязоха 120лв.Иначе мислих ако си взимам нови да са Sava Eskimo S3 но като смятам май 4-те ще ми излязат 400лв с поставянето.
    Колега,отиди първо в гуми "Диана" и провери колко струват новите Корморан. За размер 185/60/14 цената е 57лева с безплатен монтаж.Не знам с какъв размер си но мисля че всяка нова гума е в по-добра от регенерат или втора употреба.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Да аз мисля да отида да видя там така или иначе,може и да има нещо което да реша че мога да си купя.Но си ми остава и варианта за гуми 2-ра.Все пак как да разбера кои са регенерат,защото неискам да си взимам такива.
      Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
      Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

      No one ever really dies

      Коментар


        #4
        Re: Гуми регенерат

        krasio_79bs написа:
        Provider написа:
        Искам да ви попитам какво точно означава регенерат и как да позная че са такива като си купувам гуми.Мисля за зимата да си взема 2-ра употреба,защото честно казано нямам доста кеш в момента.Съквартиранта ми миналата година си взе 4 бр Fulda от една гумаджийница в Дружба,2-ра употреба и е много доволен сега си ги кара 2-ри сезонн.Та мисля и аз да си купя от там 4бр,неговите му излязоха 120лв.Иначе мислих ако си взимам нови да са Sava Eskimo S3 но като смятам май 4-те ще ми излязат 400лв с поставянето.
        Колега,отиди първо в гуми "Диана" и провери колко струват новите Корморан. За размер 185/60/14 цената е 57лева с безплатен монтаж.Не знам с какъв размер си но мисля че всяка нова гума е в по-добра от регенерат или втора употреба.
        Каква е тази гума която струва 57лв. с монтаж Става ли за каране , много евтино за да е хубаво Лично не бих взел такава гума , не съм толкова богат
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #5
          Re: Гуми регенерат

          krasio_79bs написа:
          Provider написа:
          Искам да ви попитам какво точно означава регенерат и как да позная че са такива като си купувам гуми.Мисля за зимата да си взема 2-ра употреба,защото честно казано нямам доста кеш в момента.Съквартиранта ми миналата година си взе 4 бр Fulda от една гумаджийница в Дружба,2-ра употреба и е много доволен сега си ги кара 2-ри сезонн.Та мисля и аз да си купя от там 4бр,неговите му излязоха 120лв.Иначе мислих ако си взимам нови да са Sava Eskimo S3 но като смятам май 4-те ще ми излязат 400лв с поставянето.
          Колега,отиди първо в гуми "Диана" и провери колко струват новите Корморан. За размер 185/60/14 цената е 57лева с безплатен монтаж.Не знам с какъв размер си но мисля че всяка нова гума е в по-добра от регенерат или втора употреба.
          Краси извини ме, не съм вземал отношение до сега в темите за т.н."зимни гуми" понеже първо това което ние наричаме зимни гуми не е точно понятие но както и да е, мисълта ми е че посочените от теб гуми са за самоубийци/камикадзе понеже са рядко срещан боклук, абсолютна пластмаса са.Няколко от служебните коли претърпяха ПТП след монтаж на посочения от теб модел включително и аз още Пролетта.Може да са по лиценз на Мишелин но нямат нищо общо с качеството им.След инцидентите колите бяха преобути с гуми Мишелин и Еврика колите вече са значително по-стабилни, дали защо ?
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Идеята ми беше че всяка евтина гума е по добра от регенерата.А и не ми се обяснява как се кара служебна кола и как се люби чужда жена.Избора си е на колегата,аз лично бих предпочел Корморана пред регенерат.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              Съгласен съм че регенерат въобще не е за предпочитане освен в краен случай за задни гуми, но има и по-добри от Корморан .
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Регенерат е стара гума с нов протектор има и цялостен регенерат но гумата става много тежка. За сведение на колегите има доста сполучливи регенерати и регенерат се слага само отзад. Тази година гумите са много по евтини от миналата. Миналата година корморан 15 цола струваше в дианата 90лв тази година е 55лв. Аз пък съм страшно доволен от корморан.Имам колеги които си сложиха барум и казват, че са много добри, но на мен не ми харесват, не ми харесват защото на лагуната не държат добре. Лично мое наблюдение е, че еднакви гуми на различни автомобили се държат по страшно различен начин. И един глас за това, че нова гума е много по добра от всяка втора употреба.

                Коментар


                  #9
                  Тук в темата гуми Корморан какво са , мерило за качество или мерило за закърпване на положението с нови гуми , но с голям компромис. Интересно е друго , последно виждам цена за тези гуми от 55лв. Като сложиш печалбата на дистрибутора плюс транспортните разходи и печалбата на крайния търговец ще излезе , че тези гуми струват на производителя 15-20 евро Що за гума е това че и правите и реклама. Добре се беше изразил един колега за тези гуми "убийци" Аналогичен случай в фирмата която работя , сервизните коли бяха обути с гуми Маршал , но след калпавото им поведение на мокро и две катастрофи [леки за щастие] ги изхвърлих . Лично ги обух всичките 8 коли с Клебер които са два пъти по скъпи но качествени Казвам Не на прекалено ефтините гуми колеги , не си оценявайте живота толкова евтино
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар


                    #10
                    Е аз днес си реших проблема,получих оферта за Lassa snoways Era 185/60 R14 90лв. бройката,като монтажа с баланса и квото друго трябва ми е безплатен.Като дори има и възможност да ми направят отстъпка от цената на гумите.Мисля че е оферта.Ходих в Кауфланд там Debica моя размер беше май към 80лв в Метро Barum идваха май и по скъпо,а Kormoran ми излизаха 70лв.Дано съм направил правилния избор,защото ако трябваше да давам и пари за монтаж...Иначе гумите по хипермаркетите са от средата на тази година и са произведени в Румъния и Полша.
                    Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
                    Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

                    No one ever really dies

                    Коментар


                      #11
                      Колега @Atanas71 точно този клебер тази година е пълно дърво на пипане. Аз лично по твърда и гладка гума не видях. Както казах по нагоре аз не правя реклама на дадена марка просто споделям кое ми е харесало. Дебика също много ме кефи и в момента на фиестата съм с такива, за някой е пълно дърво. Преди няколко години се продаваха едни руски зимни гуми които бяха уникални, но някой който не иска да си признае защото му е под нивото да кара с такива гуми никога няма да каже, че са хубави. И не всичко е само до гумите ето този тест го доказва http://video.data.bg/27/%D0%BA%D0%BE...81%D1%82%D0%B0

                      Коментар


                        #12
                        krasio_79bs написа:
                        Днес отскочих до "Диана" в Бургас.За размер 185/60/14 цените са на снимката. Последната графе е с ДДС и безплатен монтаж.Има доста добри цени.Надявам се да са от полза на заинтересуваните.Моето внимание се спря на Гиславед само за 75 лева.Произведени са в Португалия.Но бяха с ДОТ 4308
                        Разгледай и тези оферти. За 90 лв. има и по-качествени гуми от Ласа-та. БФ Гудрич, Клебер, Унироял, Нокиан.
                        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                        Коментар


                          #13
                          chaveto написа:
                          Колега @Atanas71 точно този клебер тази година е пълно дърво на пипане. Аз лично по твърда и гладка гума не видях. Както казах по нагоре аз не правя реклама на дадена марка просто споделям кое ми е харесало. Дебика също много ме кефи и в момента на фиестата съм с такива, за някой е пълно дърво. Преди няколко години се продаваха едни руски зимни гуми които бяха уникални, но някой който не иска да си признае защото му е под нивото да кара с такива гуми никога няма да каже, че са хубави. И не всичко е само до гумите ето този тест го доказва http://video.data.bg/27/%D0%BA%D0%BE...81%D1%82%D0%B0
                          Кой Клебер , дай снимка , модел и тестове с този модел гуми. Такива кадето ни ги описваш....този клебер тази година е пълно дърво на пипане. Аз лично по твърда и гладка гума не видяхтова не е тест драги. Това е марка гуми с традиции на пазара която неможе да си позволи неуспешен модел По тази логика вчера гледахме едни китайски гуми които бяха толкова меки че за миг си помислих че мога да ги пробия с пръст Те добри ли са , незнам
                          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                          Коментар


                            #14
                            Определено зимната гума трябва да е мека и на фона на цената на тези клебер спрямо един семперит никога няма да си ги сложа на колата. В момента гумите имат много неща които едно време никой не ги гледаше и знаеше. Нали се сещаш, че с мека и висока зимна гума колата няма да е толкова стабилна в завой и когато стане белята после била виновна гумата. Аз зимни гуми тествам на сняг, за да се прибера в къщи трябва да кача едно баирче около 600-700м с много добро наклонче и винаги с много сняг и с времето започва заледяване. Влизането в двора ми започва отново с голям наклон и от улицата направо влизам в двора и трябва да измина 6м за да вляза на сухо в гаража, разликата в нивото между улицата и гаража е около 120-30см ти си сметни колко е наклона за това разстояние. И миналата зима точно такива надъхани, че имат хубави гуми и много малко умения зад волана бяха в полето по околовръстният път на София, тези с летните маркови гуми въобще няма да ги коментирам. И само да те попитам ти как си купуваш нещо гледаш му марката/модела или го разглеждаш и си преценяваш

                            Коментар


                              #15
                              А каква е тази графа обща стойност?
                              Fiat Punto 1.7TD ELX 70hp 1998 г.
                              Seat Arosa 1.0 50hp 1998 г.

                              No one ever really dies

                              Коментар

                              Working...
                              X