Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за номер на ECU

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за номер на ECU

    на Браво 1.8 къде мога да открия номера на ECU-то, доколкото знам Hitachi ми е електрониката, става дума за чип тунинг и ми трябва номера да ECU-то за да направя запитване
    ex Fiat Bravo GT

    #2
    Re: Помощ за номер на ECU

    ivo098 написа:
    на Браво 1.8 къде мога да открия номера на ECU-то, доколкото знам Hitachi ми е електрониката, става дума за чип тунинг и ми трябва номера да ECU-то за да направя запитване
    на ECU-то има разни неща написанисигурно го има там този номер
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      значи оправих се, вече имам и оферта за чип, но ми се върти в главата нещо, със смяната на чипа с оптимизиран такъв дали може нещо хората да объркат по електрониката имайки впредвид по особения имобилайзер на фиатите?и другото, да кажем платя си поставят ми чипа..., има ли начин тоя чип да се прочете и разклони, някой с моя двигател да го копира и да си разделиме парите примерно?
      ex Fiat Bravo GT

      Коментар


        #4
        ivo098 написа:
        значи оправих се, вече имам и оферта за чип, но ми се върти в главата нещо, със смяната на чипа с оптимизиран такъв дали може нещо хората да объркат по електрониката имайки впредвид по особения имобилайзер на фиатите?и другото, да кажем платя си поставят ми чипа..., има ли начин тоя чип да се прочете и разклони, някой с моя двигател да го копира и да си разделиме парите примерно?
        Поне за сега, аз не сьм намерил вариант за клониране, но вьв форума имаме доста хакери, някой може да измисли нещо?!

        Коментар


          #5
          hit-ko написа:
          ivo098 написа:
          значи оправих се, вече имам и оферта за чип, но ми се върти в главата нещо, със смяната на чипа с оптимизиран такъв дали може нещо хората да объркат по електрониката имайки впредвид по особения имобилайзер на фиатите?и другото, да кажем платя си поставят ми чипа..., има ли начин тоя чип да се прочете и разклони, някой с моя двигател да го копира и да си разделиме парите примерно?
          Поне за сега, аз не сьм намерил вариант за клониране, но вьв форума имаме доста хакери, някой може да измисли нещо?!
          ами дано се намери начин..., защото 380 лв на две ако ги делна с някой ще е много прилична цена за 10-15 кончета отгоре, и малко занижен разход :D
          ex Fiat Bravo GT

          Коментар


            #6
            Със сигурност има начин, какъв е чипа?Та нали все пак ECU то чете данните от тоя чип защо мислите че има проблем тогава чипа да се прочете и клонира.
            ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
            Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

            Коментар


              #7
              Значи за кода е напълно възможно да се прецака ако не са в час хората За клонирането е възможно и ако искаш да разбереш повече пиши ми ЛС

              Alfa 145 QV Turbo
              Fiat Brava JTD '01

              Коментар


                #8
                Обикновено тези чипове ги защитават срещу четене и копиране и в повечето случай опитите са обречени на неуспех
                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                Коментар


                  #9
                  brat_John написа:
                  Обикновено тези чипове ги защитават срещу четене и копиране и в повечето случай опитите са обречени на неуспех
                  именно, все пак тази информация струва не малко пари, и все си мисля че са се постарали хората, да не може току така да се копира..., затова питам някой дали има конкретен опит
                  ex Fiat Bravo GT

                  Коментар


                    #10
                    brat_John написа:
                    Обикновено тези чипове ги защитават срещу четене и копиране и в повечето случай опитите са обречени на неуспех
                    Такъв филм няма! Колко чипа си виждал? колко си прочел и колко са били защитени?П.П. За номера на ЕКУ-то задължително дай номера на твоето ЕКУ не на някое друго подобно

                    Alfa 145 QV Turbo
                    Fiat Brava JTD '01

                    Коментар


                      #11
                      bobo написа:
                      Такъв филм няма! Колко чипа си виждал? колко си прочел и колко са били защитени?
                      Ако става въпрос за чипове съм виждал, тъй като 14 години съм се занимавал (работил) с електроника и по-точно ТВ ретранслатори и предаватели, както и такива за УКВ....... Когато става въпрос на чип на ECU - такъв не съм "бъзикал". Правя аналогия с едночиповите микропроцесори, чиято програма не можеш да прочетеш, ако е активиран бита за защита срещу четене, когато се програмира въпросния микропроцесор. От тук си мисля, че уважаващите себе си производители биха защитили по някакъв начин труда си, иначе всеки малко разбиращ от тези неща ще започне да ги бълва серийно ....... и тогава как производителя ще ти вземе 200 долара
                      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                      Коментар


                        #12
                        brat_John написа:
                        bobo написа:
                        Такъв филм няма! Колко чипа си виждал? колко си прочел и колко са били защитени?
                        Ако става въпрос за чипове съм виждал, тъй като 14 години съм се занимавал (работил) с електроника и по-точно ТВ ретранслатори и предаватели, както и такива за УКВ....... Когато става въпрос на чип на ECU - такъв не съм "бъзикал". Правя аналогия с едночиповите микропроцесори, чиято програма не можеш да прочетеш, ако е активиран бита за защита срещу четене, когато се програмира въпросния микропроцесор. От тук си мисля, че уважаващите себе си производители биха защитили по някакъв начин труда си, иначе всеки малко разбиращ от тези неща ще започне да ги бълва серийно ....... и тогава как производителя ще ти вземе 200 долара
                        Приятелю в 99% от новите коли "чипа" не е микропроцесор а е памет За защитата за четене на микропроцесори пусни един сърч в чичко гуугъл и се поразрови отдавна (може би отдавна си далеч от занаята) няма неотключени процесори от разбиращи хора

                        Alfa 145 QV Turbo
                        Fiat Brava JTD '01

                        Коментар


                          #13
                          Mitko написа:
                          За паметите съм съгласен, но за процесорите може много да поспорим и тук Google няма да помогне.
                          Няма какво да спориме от тези слагани в ЕКУ-та на коли ми носиш и ще видиме става ли

                          Alfa 145 QV Turbo
                          Fiat Brava JTD '01

                          Коментар

                          Working...
                          X