Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дилема при смяна на масло за натоварен двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дилема при смяна на масло за натоварен двигател

    Тези дни ще сменям маслото и ме гони дилема какво масло да налея като марка, модел и какво трябва да търся. Принципно мога да си намеря Mobil и Gastrol на доста сносни цени, но след това почвам да се чудя 15-40/минерално/ или 10-40/полу-синтетика/, а днес попаднах и на маслата Yacco, като се спрях на VX 500 10W40/полу-синтетика/ и VX 100 20W50 /минерално/, като мога да се прежаля и за Yacco GALAXIE 15W50 Competition, но се чудя дали няма да го яде мотора ми, че е на 186 хиляди и предполагам, че е доста ръчкан . Колата ми е Fiat Tipo 1.8/16v и общо взето хич не го жаля мотора и приемам каквито и да е съвети и идеи за марка масло, като цената не е от голямо значение.
    '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
    '97 Coupe 16VT 262WHP+

    #2
    За зимният сезон е по хубаво да не е толкова гъстичко маслото. Аз карам с Мегуин най вече заради цената и класа на маслото. Литър струва 20лв на мен ми го дават по 8лв и си го взимам от директният вносител. Иначе всички други масла не знаеш какво има в тубата и затова като цяло е хубаво да си го купиш от вносителя.

    Коментар


      #3
      Най-добре е да сменяш маслата зимата и лятото. Ако си от тези собственици, за зимният сезон мисля, че в най-лошия случай трябва да вземеш 10W/40. Иначе по-добрия вариант е 5W-40 ако искаш да сведеш до минимум "ефекта" от студения старт. 0W/40 мисля , че няма смисъл да се слага - първо мотора ти е на 180 000, второ - в България не е чак такъв студ.Лятото ти препоръчвам ( понеже си казваш , че караш доста спортно ) 10W-60!Ако можеш да си позволиш естерно масло най-добре!Ако искаш да караш с едно и също масло зима и лято и в същото време да имаш възможно максимална защита - взимай 5W/50.На Мобил има такова - Rally Formula. Обаче има възможност лятото да ти го гори малко, ако двигателя не е в достатъчно добро здраве!
      Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
      Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
      BlueStorm transforms . . .
      . . . !!!

      Коментар


        #4
        Ами да за 2та сезона мисля да сменям маслата, като пробега с масло няма да надвишава 7 хиляди км. 5-40 пълна синтетика на мобил мога да си намеря на сносна цена
        '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
        '97 Coupe 16VT 262WHP+

        Коментар

        Working...
        X