Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за имобилайзер на Фиат Дукато - помощ!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за имобилайзер на Фиат Дукато - помощ!!!

    Здравейте, Решил съм да купувам Fiat Ducato, 2.8 idtd, 1999г. Въпроса ми е следния: защо след запалването лампата CODE остава да свети постоянно Двигателя работи нормално, но ме притеснява тази лампа. Какъв може да е проблема? Мога ли така да карам ако не е сериозен, а ако е сериозен - колко ще ми струва да се оправи?Имам и трите ключа /два сини, един червен-Мaster/. Палих буса с всеки един от тях - резултата е един и същ - лампата остава да свети.Моля ви за бърз отговор, защото се чудя да го купувам ли.Благодаря предварително на всички отзовали се! :D
    Fiat Brava SX, 1.6, 2001
    Fiat Punto Abarth, 1999

    #2
    Ами това означава че имобилайзера сигурно е блокиран и после е шунтиран затова лампата ти свети. Не е болка за умиране освен ако не са сменили ЕКУ-то тогава неможе да се върне във фабричен вид Но ако не са сменили екуто пиши ми на лично и ще го оправиме :D

    Alfa 145 QV Turbo
    Fiat Brava JTD '01

    Коментар


      #3
      Благодаря и на теб, Alexius. Идеята ти за ключа е наистина добра. Ще опитам и по този начин пък да видим ще успея ли да го излъжа. :D Поздрави!
      Fiat Brava SX, 1.6, 2001
      Fiat Punto Abarth, 1999

      Коментар


        #4
        Благодаря ти, bobo, за бързия отговор. Надявам се да няма проблем, а ако има ще се възползвам от услугите ти. :D Поздрави!
        Fiat Brava SX, 1.6, 2001
        Fiat Punto Abarth, 1999

        Коментар


          #5
          Щом свети значи има някакъв проблем, другият вариант е да е имало проблем и да е изолиран имобилайзера от компютъра, след което като да са забравили да откачат буксата на гривната за имобилайзера и за това да свети. Аз бих ти препоръчал да си извадиш едно копие - обикновен ключ без имобилайзер струва 6 лв и да пробваш с него. Ако колата запали без проблем, значи можеш сам да изключиш буксата и повече няма да свети.

          Коментар


            #6
            2.8JTD Впечатления

            Малко съм нов тук,но бих желал да попитам.Искам да купя Фиат дукато 2.8JTD- мисля,че бешe 127к.с.Ако имате впечатления от този мотор моля пишете.Благодаря ви предварително

            Коментар

            Working...
            X