Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Мареа 2.4 TD (125Hp), '98

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на Мареа 2.4 TD (125Hp), '98

    така, взех все пак да се ориентирам за покупка на този модел с този двигател, ОБАЧЕ... някой може ли да ми каже от собствен опит колко разход дава (градско най-вече ме интересува). на два руски сайта дават разлика от 2 литра/100км, а това си е серионо разминаване (единия ми пише 8,1, другия 10.2 л/100км). Благодаря предварително.

    #2
    ехееее, е кво стана сега... или никой не кара Мареа с такъв мотор или не сте си засичали разхода.Айде, плийс, дайте някакви данни, че утре ще ходя с тая кола по сервизите и ще се решава дали да я взема....

    Коментар


      #3
      Re: Разход на Мареа 2.4 TD (125Hp), ’98

      CyberFiend написа:
      така, взех все пак да се ориентирам за покупка на този модел с този двигател, ОБАЧЕ... някой може ли да ми каже от собствен опит колко разход дава (градско най-вече ме интересува). на два руски сайта дават разлика от 2 литра/100км, а това си е серионо разминаване (единия ми пише 8,1, другия 10.2 л/100км). Благодаря предварително.
      10,2 е верния отговор Ланча Капа със същия двигател без никви проблеми си погорва 11 и повече литра нафта на градско, при това без да я юркаш.Това е доста лаком двигател, JTD е по-мощен(136 к.с.) и гори около 1-2 литра по-малко(при Капа)Не знам колко тежи Мареа-та, Капата е ~1500 кг
      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

      Коментар


        #4
        Ми разхода си зависи от карането. Зависи колко ти е тежък десният крак, зависи колко км минаваш след запалването на автомобила, зависи от състоянието на колата ... Не гледай каталози, там данните са за нови коли ... Тоя мотор градско под 7 не го виждам, а може да стигне и до 9/10, зависи от горните неща . Очаквай ориентировачно 7-8 / 100
        ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

        Коментар


          #5
          BRAVO написа:
          Ми разхода си зависи от карането. Зависи колко ти е тежък десният крак, зависи колко км минаваш след запалването на автомобила, зависи от състоянието на колата ... Не гледай каталози, там данните са за нови коли ... Тоя мотор градско под 7 не го виждам, а може да стигне и до 9/10, зависи от горните неща . Очаквай ориентировачно 7-8 / 100
          7-8 e OK. Все пак съм спокоен шофьор, а не състезател... Но 10 и нагоре вече ми се струва малко множко за дизел, пък било то и 125 коня....

          Коментар


            #6
            CyberFiend написа:
            BRAVO написа:
            Ми разхода си зависи от карането. Зависи колко ти е тежък десният крак, зависи колко км минаваш след запалването на автомобила, зависи от състоянието на колата ... Не гледай каталози, там данните са за нови коли ... Тоя мотор градско под 7 не го виждам, а може да стигне и до 9/10, зависи от горните неща . Очаквай ориентировачно 7-8 / 100
            7-8 e OK. Все пак съм спокоен шофьор, а не състезател... Но 10 и нагоре вече ми се струва малко множко за дизел, пък било то и 125 коня....
            7-8 гори малкия дизел 1,9, тоя по книжка му дават за градско 8,5, 5,8 извънградско и 7,3 комбинирано.ОБАЧЕ - за бензиновия дават съответно 10,3 градско, 7,3 и 9,0На практика бензиновия гори 12-13 градско МИНИМУМ, извънградско 8,5 МИНИМУМ(при адски внимателно каране), около 2 литра повече от заводските данни.Така че добави ~1,5-2 литра и за дизела.Данните за за Капа, разликата няма да е съществена с Мареа.Имам приятели с дизелови Капи, под 10-11 не им е падал разхода в града даже и лятото.На извънградско разхода е падал най-много до 7,5Това е голям и лаком двигател, със скъпа поддръжка(нафтовата дюза на 5-ти цилиндър е "кристална", управляваща, струва 400 евро(при това често изгаря), другите са по 100 евро.Доста често пукат изпускателен колектор, намирането му е цяло приключение.
            Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

            Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

            ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

            Коментар


              #7
              Аз мога да кажа колко харчи моята марейка / 1.8 бензин / 5-6 извънградско и 7-7,5 градско
              Fiat Marea 1.8 16 V

              Коментар


                #8
                pinko168 написа:
                CyberFiend написа:
                BRAVO написа:
                Ми разхода си зависи от карането. Зависи колко ти е тежък десният крак, зависи колко км минаваш след запалването на автомобила, зависи от състоянието на колата ... Не гледай каталози, там данните са за нови коли ... Тоя мотор градско под 7 не го виждам, а може да стигне и до 9/10, зависи от горните неща . Очаквай ориентировачно 7-8 / 100
                7-8 e OK. Все пак съм спокоен шофьор, а не състезател... Но 10 и нагоре вече ми се струва малко множко за дизел, пък било то и 125 коня....
                7-8 гори малкия дизел 1,9, тоя по книжка му дават за градско 8,5, 5,8 извънградско и 7,3 комбинирано.ОБАЧЕ - за бензиновия дават съответно 10,3 градско, 7,3 и 9,0На практика бензиновия гори 12-13 градско МИНИМУМ, извънградско 8,5 МИНИМУМ(при адски внимателно каране), около 2 литра повече от заводските данни.Така че добави ~1,5-2 литра и за дизела.Данните за за Капа, разликата няма да е съществена с Мареа.Имам приятели с дизелови Капи, под 10-11 не им е падал разхода в града даже и лятото.На извънградско разхода е падал най-много до 7,5Това е голям и лаком двигател, със скъпа поддръжка(нафтовата дюза на 5-ти цилиндър е "кристална", управляваща, струва 400 евро(при това често изгаря), другите са по 100 евро.Доста често пукат изпускателен колектор, намирането му е цяло приключение.
                Колега, не виждам защо ще сменяш дюзи при положени че един разпръсквач от BOSCH струва 35 лева.Мото ра 2,4Тд наистина си гори - на мен ми гори 10-11 градско ама аз не я жаля много, извън града ми гори 8/100 при каране 130-160 - не че разхода е малък , но смятам че е съвсем нормално за този мотор и кола с тегло 1440 кг празна.
                Alfa 156 2.4JTD ~180p.s., Alfa 145 1.9 JTD~140p.s., MAREA 2.4TD124p.s., TEMPRA 1.9 TD-92p.s., TIPO 1.6 2act-90p.s.

                Коментар


                  #9
                  Това дават по книга.
                  Прикачени файлове
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    rozana написа:
                    Аз мога да кажа колко харчи моята марейка / 1.8 бензин / 5-6 извънградско и 7-7,5 градско
                    ?!?! 5 и 7 леле...Като за кола тон и половина не е зле...

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      Това дават по книга.
                      И към тези показатели добавяш още 2-3л./100км заради бозата, която сипваме и си идваме на 10-11/100км както каза колегата Пинко
                      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                      FIAT Punto 99' 1.7 TD

                      Коментар

                      Working...
                      X