Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Една дилема за гуми ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Една дилема за гуми ?

    колеги трябва да си купувам гумиспрял съм се на SAVA или FIRESTONEна кое бихте се спряли ?Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на Fiat-bg.org
    Mercedes E200 coupe

    #2
    FIRESTONE не ги знам що за стока са ама SAVA не бих си взел. На служебната кола съм с такива не ми харесват. Съотношение цена-каество доволен съм от KUMHO дано да съм бил полезен.....

    Коментар


      #3
      Колега нали има един раздел за "Консумативи"Не ли по добре да постнеш темата там.А и ще намериш поне 2 теми в които се водят дискусии за зимните гуми.Е вярно че може да не са точно за тези две марки,но и те се споменават доста в темите за зимни гуми(особено Савата)
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        Тема 1Тема 2Тема 3П.П Приятно четене !
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #5
          Твърдо Firestone!

          Коментар


            #6
            Re: Една дилема за гуми ?

            icomirGT написа:
            колеги трябва да си купувам гумиспрял съм се на SAVA или FIRESTONEна кое бихте се спряли ?Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на Fiat-bg.org
            Сава има дълга история в производство на гуми в Словения и 85 години опит в производството на каучук. Междувременно Сава гуми по целия свят стават все по-успешни и в западноевропейските пазари. Днес Сава е претежание на Goodyear Tire и Rubber Company, един от най-големите производители гуми в света. Качеството им е много високо , но и те като италианските коли в България , лоша слава от миналото с някои неуспешни модели. Така че колега ако намериш на добра цена която те устройва , вземай. Лично аз бих ги предпочел пред прехваления FIRESTONE. Нека кажат колегите някой ако е ползвал САВА , дали е останал разочерован. Просто някой казва ...тези не стават ,буклук са..... и започва да се повтаря като развален телефон :D
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              Брат ми е с гуми SAVA и поне по думите му е много доволен от тях.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Аз съм със Сава и съм много доволен от тях, говоря за зимни.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  Колеги разликата в цената е 1 лв ако става на въпроса гумите съм ги гледал в мотоексперт гумите са 15 195 50 знам че неса подходящи за зиматаама по стандарт за Бравото са такива
                  Mercedes E200 coupe

                  Коментар


                    #10
                    icomirGT написа:
                    Колеги разликата в цената е 1 лв ако става на въпроса гумите съм ги гледал в мотоексперт гумите са 15 195 50 знам че неса подходящи за зиматаама по стандарт за Бравото са такива
                    Аз карам с размер 195 55 15 но на 55 винаги са по-скъпи от другите размери
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #11
                      Sava-та може да става за зима, ама на топло покараш ли малко са ужас!!
                      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                      Коментар


                        #12
                        Re: Една дилема за гуми ?

                        Atanas71 написа:
                        icomirGT написа:
                        колеги трябва да си купувам гумиспрял съм се на SAVA или FIRESTONEна кое бихте се спряли ?Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на Fiat-bg.org
                        Сава има дълга история в производство на гуми в Словения и 85 години опит в производството на каучук. Междувременно Сава гуми по целия свят стават все по-успешни и в западноевропейските пазари. Днес Сава е претежание на Goodyear Tire и Rubber Company, един от най-големите производители гуми в света. Качеството им е много високо , но и те като италианските коли в България , лоша слава от миналото с някои неуспешни модели. Така че колега ако намериш на добра цена която те устройва , вземай. Лично аз бих ги предпочел пред прехваления FIRESTONE. Нека кажат колегите някой ако е ползвал САВА , дали е останал разочерован. Просто някой казва ...тези не стават ,буклук са..... и започва да се повтаря като развален телефон :D
                        Firestone пък е със 109 годишна традиция в производството на гуми, а не само на каучук. Същевременно се използва широко в различни състезания, за разлика от Сава (поне до колкото знам). Не е за подминаване и фактът, че Firestone е притежание на Bridgestone още от далечната 1979 г. Така че за мен изводът е, че Сава е едно бюджетно решение с всички минуси и възможни плюсове, до като е Firestone е значително по-сериозна марка. Горното е лично мнение.

                        Коментар


                          #13
                          Executer написа:
                          Sava-та може да става за зима, ама на топло покараш ли малко са ужас!!
                          Кой точно модел колега не говорете на изус , ето така започва негативизма към определена марка. Колегата по-горе започнал да ми разказва историята на Firestone която всички я знаем . Аз направих кратка презентация за непознатите от много хора марка гуми. Щом предлагат от най-ниския до най-високия скоростен индекс гуми при положение че се произвеждат в Европа , това е достатъчно за мен да им вярвам. В Англия масово се продават китайски гуми с най-различни екзотични имена и с гаранция от 25-30000хил.мили. Англичаните ги купуват [като българин топъл хляб] защото са ефтини и имат добра гаранция. Мислиш ли че много се харчат така популярните на нас марки гуми , не но ги използват за първоначално влагане. Покажи ми точно кой модел си карал от този сайт , за да знаем кой модел не е подходящ за нашите горещини http://www.kamortires.com/producers....ucer=2&lang=bg
                          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                          Коментар


                            #14
                            Колеги аз говоря за ето този модел на саваhttp://www.avtogumi.bg/oscommerce/zi...50-p-1334.html
                            Mercedes E200 coupe

                            Коментар


                              #15
                              icomirGT написа:
                              Колеги аз говоря за ето този модел на саваhttp://www.avtogumi.bg/oscommerce/zi...50-p-1334.html
                              Много добра контактна част , имат по много бразди на всеки елемент от шарката . Това говори за добро самопочистване. Скоростния индекс е до 210км/ч. Моята оценка е че гумите са добри и няма да направиш лош избор Даже в сайта който съм ти предложил по-горе в темата са с 15лв. по-скъпи.
                              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                              Коментар

                              Working...
                              X