Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глоба за преминаване на неработещ светофар ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Глоба за преминаване на неработещ светофар ?!

    Споделям прясна случка от вчера.Място - КАТ пункта на изхода от Панчарево и Околовръстно шосе СофияЧас - около 18,00Описание:Връщаме се от ски следобед на Боровец, ляв завой към Околовръстното в посока Младост, изчакване на всички от насрещното движение, навлизане в кръстовището между зелена и о-о-о жълта светлина. Мини подробност - жълтото не работи.Следва спиране от полицая, дежурните обяснения как той видял от другата страна, че сме минали на червено, аз обяснявам, че съм навлязъл след зелено и никакво жълто не е светнало и докато изляза от кръстовището може и да е светнало червено. Кани ме да гледам как разбирате ли от неговото мяста се виждало, че другите водачи минават на червено. Аз му казвам - да това е вярно, но след като вече си взел завоя и т.н.../ да не се повтарям /.След което ми се заявява, че споря с органи на реда и ще ми се пише акт, аз потвърждавам моето съгласие, казвам още веднъж че жълтата светлина, на която са искали от мен да спра не работи и се отправяме към самия КАТ пункт...там продължава лекцията за неправилното ми отношение и спорове с органите на реда, както и кратки обяснения, че дори и да пиша възражение в акта и по-нататък във веригата няма да ми се получи, аз препотвърждавам моето съгласие да ми се пише акт.Следва кратко затишие, той предлага да проверим дали наистина жълтото работи, вглеждаме се - не работи, той го потвърждава и заявява, че няма да ме глоби само, защото наистина не работи. Аз му казвам, в същия случай ако жълтото работеше щеше да спра и си тръгвам / последното е напълно вярно, тъй като вече ми се случи веднъж подобна случка и си взех поука за жълтото /.
    Арх. Стаменов &
    Пунто ELX, 1.7 ТД 70

    #2
    тея там са толкова изтрещетели че не е истина,заяждат се за глупости и като има кажеш да извадят правилника и да попрочетат(става въпрос когато си прав) и казват "аиде и друг път да не съм те СПРЯЛ" това са ми го казвали 2-пъти и затова вечене им спирам там

    Коментар


      #3
      И на мен ми се случи да мина през този сфетофар в събота и е много объркващ , защото червеното светва веднага след зеленото няма никаква пауза между двата сигнала и е много идиотско .
      Слагайте си коланите

      Коментар


        #4
        Затова си е много добре с тези светещи таимери които показват оставащото време до смяна на светлините на светофара.Много удобно и не се чуди човек дали няма да му се смени зеленото точно преди да е навлязъл в кръстовището.

        Коментар

        Working...
        X