Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно смяна на масло на Punto 1.2 16v / Каква марка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно смяна на масло на Punto 1.2 16v / Каква марка

    Здравейте колеги отскоро имам пунто някъде от около 10 дена.И мисля да му сменям маслото.Какво масло препоръчвате защото аз мисля да му слойа Лукойл Лукс 10w40 синтетикаТубата е 4 литра / 40 лв.Някой да даде съвет ... и колко масло събира.Ще стигнат ли 4 литра ?МерсиПреместена в подходящ раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Аз си го карах с селения 20к - първата година му ги навъртях Вече натам по-малко от 20.Зависи си от това колко ще я караш за една година - тогава си заслужава тази селения.Ако ли не селения голд и така.Събираше малко над 4 по спомен.
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      Маслото за което питаш е полусинтетика.Напълно синтетичното е с вискозитет 5W40.4 литра са напълно достатъчни.Освен това местя темата в друг раздел.
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос относно смяна на масло на Punto 1.2 16v / Каква м

        paloff написа:
        Здравейте колеги отскоро имам пунто някъде от около 10 дена.И мисля да му сменям маслото.Какво масло препоръчвате защото аз мисля да му слойа Лукойл Лукс 10w40 синтетикаТубата е 4 литра / 40 лв.Някой да даде съвет ... и колко масло събира.Ще стигнат ли 4 литра ?МерсиПреместена в подходящ раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org
        Колега ще ти стигнат 4 литра и даже ще останат. Според мен идеалният избор за теб е Селения Голд 10W40 полусинтетика. Ако обаче си хапва масло може да сложиш и Selenia Vision 15W40 минерално. Цената на Голда е около 27лв за 2 литра а на тубичка 4л Вижън е 40 лева- колкото е и това на Лукойл. А напоследък гледам и доста от колегите хвалят маслото Yacco... Аз лично нямам впечатления от него, понеже си падам малко "зубър"- каквото е написал завода производител това сипвам, а той е написал Селения. Та в крайна сметка избирай между Селения или Yacco понеже е почти невъзможно да случиш на менте.
        ex. Fiat Marea 1.6 16V
        ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
        Lancia Kappa 2.0 VIS

        Коментар

        Working...
        X