Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво Масло за Серво на волан ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво Масло за Серво на волан ?

    Привет колеги! Гледам напоследак , че маслото на сервото ми в малката кутийка е малко под минимума.Попитах тук таме хора които не разбират много и ми казаха, че е по добре да го сменя цялото защото ако доливам не се знае какво е старото за да долея ново такова.В този смисъл има ли някакъв начин да избегна смяната на цялото масло за серво на волана или мога да се размина с някакво масло което да си долея малко.Благодаря на всички предварително!Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
    Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

    #2
    Аз налях масло за автоматична скоростна кутия от онова червеното.
    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

    Коментар


      #3
      Има начин, купуваш си една бутилка масло за автоматични скоростни кути на него пише ATF маслото вътре е червено и е много рядко, долеи си спокоино. Твоето вътре е същото освен ако някои някога не е налял каквото е имал под ръка, ама и така да е пак нищо му няма , няма да се пресече ако това те притеснява.
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Slavi_Lancia написа:
        Има начин, купуваш си една бутилка масло за автоматични скоростни кути на него пише ATF маслото вътре е червено и е много рядко, долеи си спокоино. Твоето вътре е същото освен ако някои някога не е налял каквото е имал под ръка, ама и така да е пак нищо му няма , няма да се пресече ако това те притеснява.
        Мерси колега! Май на там клонят везните към това червеното масло
        предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
        Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

        Коментар


          #5
          Цената на обикновения ATF достатъчно ниска - да кажем не повече от 15лв за литър.Или другото му име е Dextron.И ако не ме лъже паметта 1 литър е достатъчен за да подмениш маслото в цялата система.Имаше теми за цялостно източване през рейката.Но дори за източиш с маркуч или шприц казанчено пак е от полза.
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            аз си купих 0,2 литра наливно Приста от един сервиза за смяна на масла и гумилитъра струва към 9 лв, аз дадох 1,8 лвдолях си 30-40 гр и ми остана
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #7
              alvanovo написа:
              аз си купих 0,2 литра наливно Приста от един сервиза за смяна на масла и гумилитъра струва към 9 лв, аз дадох 1,8 лвдолях си 30-40 гр и ми остана
              Колега.......честно казано не ми се рискува....все пак ако беше обикновенно масло за доливане мисля си че всеки щеше да каже сипвай каквото имаш.Мисля да дам 15 лв. и да си взема такова АTF.
              предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
              Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

              Коментар


                #8
                Аз не мисля, че и пристата е проблем за сервото но наистина съм малко резервиран към наливния вариант.Ама с тези 200гр и мен ме озадачи колегата - егаси, все едно говорим за масло от 50лв/литър че да си струва такова мерене Иначе Castrol TQ-D например, каквото ще ти свърши работа е 14лв/литър.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  Tutela GIA - около 10-13 лв е опаковката - литър!
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    няма смисъл да купувам повече, не ми трябва, то и това остана така в шишето
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #11
                      Аз ли нещо не разбирам, или за сервото се използва хидравлична течност? Нещо не ми се връзва масло за скоростна кутия с хидравлична течност! Я някой да влезе в час! :DСлавчо, ти ли ги плъзна по наклона бре? :D :D :D
                      Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                      Коментар


                        #12
                        Forsaken написа:
                        Аз ли нещо не разбирам, или за сервото се използва хидравлична течност? Нещо не ми се връзва масло за скоростна кутия с хидравлична течност! Я някой да влезе в час! :DСлавчо, ти ли ги плъзна по наклона бре? :D :D :D
                        Не колега няма хлъзгане по наклона.Снощи си купих такова масло ATF за автоматични скоростни кутии-червено на цвят.На самото масло, пише, че си е предназначено за такива скоростни кутии , както и изрично пише за серво/хидравлични волани.Така, че мисля отговорите на колегите за правилни и коректни за което МЕРСАЖ Ако искат модераторите могат да заключат темата .
                        предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
                        Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

                        Коментар


                          #13
                          Почти всички са слушали в час. Почти... Говорим си тук за хидравлично масло, каквото използват всички автоматични скоростни кутии и между другото почти всички ръчни скоростни кутии на Мерцедес.Връзва се и още как.
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #14
                            Esper написа:
                            Почти всички са слушали в час. Почти... Говорим си тук за хидравлично масло, каквото използват всички автоматични скоростни кутии и между другото почти всички ръчни скоростни кутии на Мерцедес.Връзва се и още как.
                            Което ще рече че освен за серво усилвателя става и за самата скоростна кутия а не само за автоматичните такива .
                            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                            Коментар


                              #15
                              Извинения - аз не съм бил в час! Така е, като карам стара кола с отделни течности за всичко! :D
                              Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                              Коментар

                              Working...
                              X