Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел. регулиране на фаровете (Браво/а) - РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел. регулиране на фаровете (Браво/а) - РЕШЕНО

    Колеги помагайте.Взех си фарове с лупа от Мареа с ел. моторчета и искам да си го направя както трябва!В смисъл ще си взема пластмасата покрай километража с копчето, но имам проблем!Значи разглобих таблото и имам букса за самото копче, но отпред нямам букса за към моторчето!Колегата bobi_bravo също си взе такива фарове и той нямаше тази екстра и като видяхме отпред под капака имаше такава букса само от към шофьорското място.След това само си прокара кабели от едната букса към фара от към пасажерското място и сега няма проблеми.Обаче аз нямам никаква букса!Та въпроса ми е тези кабели минават ли през реле и къде може да отиват?!?!Кабелите са 3 на брой и са на цвят сив, жълт и черен с лилава ивица!Свалих и километража, но не мога да проследя на къде отиват кабелите!Можете ли да ми помогнете да ме насочите на някъде или ще трябва нова инсталация с предпазител и т.н., но хич не ми се иска да пускам още кабели!

    Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

    #2
    Поредният... Това трябва да стане често задаван въпросПърво прегледай много, много внимателно около левия фар, около кутията на филтъра, при халогена, в бронята, при радиатора, или там някъде, дали наистина няма свободна букса. Или поне прерязани кабели. Второ - Провери дали от ТОЗИ конектор, излизат три жълти кабела, от крачетата оградени с червено:
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      Добре че си пазя картинките....Отвори Жабката, свали я, и намери ТАЗИ букса. Провери в нея дали идват съответните цветове кабели, (най-вероятно да), и дали продължават нататък (най-вероятно не) . Ако не - значи И ТИ трябва да изтеглиш кабели от лявата букса , като я намериш. Ако са налични онези 3 жълти кабела от предния пост, не е реално да нямаш букса около левия фар, защото кабелът от краче D-1, завършва в буксата на моторчето. И това е - теглиш кабели от лявата към дясната букса, като преди това си намериш букса от някоя морга, и си в играта.
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Колега първо искам да благодаря за бързите отговори.Относно това дали имам букса свободна, съм гледал около 2 часа вчера, но такава и не открих.Дори и такива цветове кабели не намерих покрай акумулатора дето минава снопа!Относно това дали излизат 3 жълти кабела от буксата отговорът е отрицателен!Няма никакви кабели точно на тези гнезда на буксата и прилагам снимков материал
        Прикачени файлове

        Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

        Коментар


          #5
          Еми колега - мога единствено да ти кажа: Съжалявам за тебе! Все пак ако много го искаш, ще трябва да пуснеш допълнители кабели. Като за начало - тези трите жълтите. Един се свързва с буксата, която казваш че имаш, с 3-те цвята кабели, с жълтия. Другите два жълти отиват респективно в лявата и дясната букса на моторчетата. Изобщо не е нужно да минават през таблото, достатъчно е този жълтия от буксата при таблото, да бъде свързан с двата които отиват напред.

          Коментар


            #6
            Картинка.
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Значи всичко е готово.Ел. регулирането работи коректно като се допитах до колегата ogi28b за съвети и ми помогна доста!Значи първоначално ми каза да видя дали на тази букса имам изкарани 3 жълти кабела, но уви нямах.Ако ги имаше кабелите щях да имам букса прокарана отпред за към ел. моторчето.Снимка на буксата е с наименувание IMG_1718_800x600 edit.jpg.... но тъй като нямам тези кабели се наложи да пускам нова инсталация и да прокарвам кабели.За целта взех около 8 метра 1мм2 кабел.За постоянният плюс взех ток разбира се от по-горната букса, а тя именно е за фаровете, които на нас точно тези кабели ни трябват.Ето я и буксата и на долният ред ни трябва 4-то или 5-то краче като се брои ОТ ДЯСНО НА ЛЯВО!Аз взех ток от 5-то краче.Снимка IMG_1716_800x600 edit.jpgВзех, че оголих кабела и запоих едно парче около 20см. на него.От това кабелче на края му запоих още 3 кабела!Както знаеме на моторчето има сив кабел и това е точно кабела с постоянен + и за това пускаме 3 кабела от буксата на таблото!Двата кабела отиват направо към буксите на ел. моторчетата, а третият кабел отива в буксата на копчето на таблото.Също така на тази букса на копчето има жълт кабел!От него пускаме 2 кабела - единият към едното моторче и другият към другото моторче!Остана само на буксите на ел. моторчетата черният кабел и както се сещате е за маса.Аз направо си пуснах по двоен кабел - единият е жълтият, а другият за маса при бушоните.Също така от самото копче на таблото се пуска едно кабелче за маса.Аз взех, че ги вързах накуп 3-те кабела за масата и им сложих една медна обувка.След това на един болт до бушоните и ги завъртях и разбира се запоих!!!Всеки си преценява дали му се занимава да пуска по 2 кабела и къде да си върже масата.Много важно при инсталацията е ЗАПОЯВАНЕТО!Дано да съм бил полезен с изкарването на нова инсталация за ел. фарове.Ето я и самата схема нарисувата от колегата ogi28b, който ама много ми помогна и съм му много благодарен!Снимка ел. фарове_800x546.jpg
              Прикачени файлове

              Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

              Коментар


                #8
                Колега добре си обяснил нещата, номинирам темата за ЧЗВ. Някой като обясни в няколко реда как се процедира ако ги има кабелите, после може да се допълни. ред.: То като ги има кабелите е хЕлементарно: включваш буксите и готово. Ако все пак липсва Дясната (общ случай) , то най-лесното е да се изттеглят жълтия и сивия кабел от лявата към дясната букса. Черния е маса. И това е. С това темата е пълна, май.

                Коментар


                  #9
                  като се сетя че и аз минах по твоя път колега радвам се че не си се отказал и си постигнал това което искаш,а за колегата Оги без него нямаше да свърша нищо и аз
                  1.6 16v Abarth

                  Коментар


                    #10
                    МОЛЯ темата да бъде преместена в раздел ЧЗВ Специално за колегата svilens, и благодарение на stormi, разбира се!

                    Коментар


                      #11
                      Малко въпросче - гледам че на мареите има 2 врътки на таблото. Предполагам нагоре-надолу, наляво-надясно. Може ли да се направи така и на бравото?
                      Браво 1.6 16v 1996
                      Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

                      Коментар


                        #12
                        svilens написа:
                        Малко въпросче - гледам че на мареите има 2 врътки на таблото. Предполагам нагоре-надолу, наляво-надясно. Може ли да се направи така и на бравото?
                        Не. Грешно предполагаш. Търси си декоративна пластмаса също с 2 врътки.

                        Коментар


                          #13
                          svilens написа:
                          Малко въпросче - гледам че на мареите има 2 врътки на таблото. Предполагам нагоре-надолу, наляво-надясно. Може ли да се направи така и на бравото?
                          Нагоре - надолу ,а другата врътка е за силата на осветеност на таблото.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Taкава от Марея може ли да стане на Браво?P.S Сега видях отговора на колегата Торнадо.В такъв случай май втората врътка на мен няма да ми върши работа?
                            Браво 1.6 16v 1996
                            Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

                            Коментар


                              #15
                              svilens написа:
                              Taкава от Марея може ли да стане на Браво?P.S Сега видях отговора на колегата Торнадо.В такъв случай май втората врътка на мен няма да ми върши работа?
                              Колега ако искаш направо си търси с 2-те врътки и си направи това и за силата на осветеността на таблото.Супер елементарно е!Само свързваш 2-та кабела от врътката за други два и вече ще можеш да си регулираш силата на светене на таблото

                              Ex: Fiat Brava 1.4 12V 80 к.с. 1997г.

                              Коментар

                              Working...
                              X