Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво-Проблем с аларма или електроника ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво-Проблем с аларма или електроника ???

    Здравейте,имам следния проблем, който за щастие се появява рядко.Понякога както си карам изведнъж всичко изключва - светлини, касетофон. Това е за около 1-3 секунди и после се оправя (обаче касетофона, който си е оригиналния, губи настройките за bass, fadder и т.н. Станцийте обаче си ги помни)Дотук добре. Обаче на 3 пъти изключва и двигателя и спирам насред път. И край - не мога да запаля повече. От таблото се чува някакъв странен звук като жужене. И копчетата на дистанционното за алармата не работят. Просто нищо не можеш да направиш, обикновено се оправя само след 10 мин. Та имам някакви съмнения, че е от алармата (Mark, за 75лв. някъде я взех), но все пак имал ли е някой подобни проблеми ?
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    #2
    аларма

    1Ами ако алармата прекъста някая токова верига може да има мроблем . 2С ъщо клеими зат стартерния ключ. 3 Лошо закрепени претпазители .4Провери и ако имаш имобилаизер дали неди пише CODE . Абе от много работи поже да е . Ако трябва иди да видят и Компютара. Мога да ти кажа един . На новия пят от Военна балница към Красна поляна като се спускаш надолу от дясно.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Дотук нито един от отговорите не се доближава до истината Вероятно става дума за: 1)Хлабави клеми на акумулатора; 2)Разхлбена гайка в разпределителната кутия до акумулатора; 3)Хлабава маса на купетоАко не можеш да се пребориш сам - 0899144868

      Коментар


        #4
        щом и кастофона гасне ХЛАБАВИ клеми на кумолатора.Или клемите не правят хубав контакт,намажи ги с грес ако не са хлабави.Греста е електропроводима

        Коментар


          #5
          намажи ги с грес ако не са хлабави.Греста е електропроводима
          Греста НЕ Е електро проводима и не се лъжи да мажеш клемите! Има си специална смазка за целта, но не вярвам да намериш отнякъде. Във всички случаи греста вреди, ако влезе вътре, между клемите и полюсите на акумулатора

          Коментар


            #6
            Мисля, че в случая няма значение дали греста е електропроводима важното е да предпазва клемите от окисляване. Ако трябва да бъда честен на Типото ме бяха посъветвали да ги намажа с възелин (това е универсално мазило) и три години никакъв проблем.
            ___________________
            Marea 1.9 TD 100 Weekend ELX

            Коментар


              #7
              Аз имах същия проблем и се оказа че клемата на плюса на акумулатора ми е хлабава. Беше натегната до последно и пак мърдаше.Посъветваха ме да ходя да ми оправят буксата на акумулатора, правели ги по-големи с олово и не се налагало да слагаш латуни или други щурутии.За моя голяма радост като го погледнах по-добре се оказа, че просто предишния собственик е натегнал клемата преди да я вкара докрай.След като я разширих с отверка и натиснах до долу се затегна супер добре и вече не мърда.

              Коментар


                #8
                Mitko написа:
                Bobywm написа:
                намажи ги с грес ако не са хлабави.Греста е електропроводима
                Греста НЕ Е електро проводима и не се лъжи да мажеш клемите! Има си специална смазка за целта, но не вярвам да намериш отнякъде. Във всички случаи греста вреди, ако влезе вътре, между клемите и полюсите на акумулатора
                Пак е грес, но се казва графитна. Мисля че може да се намери по магазините. Различава се от нормалната само по това че вътре има много графитни частици, а те вече са прводими.
                Относно греста:Преди 10 години когато карах още Москвич 412 ползвах грес. Няма значение проводима или непроводима грес слагаш. Целта на греста е да ограничи досътпа на кислород до клемите, за да се избегне окисляването. След като натегнеш клемата добре покрий я с грес и повече не я мисли, но ако клемата е хлабава ще се получи кофти ефект.

                Коментар


                  #9
                  нямах възможност да пиша досега, но да - оказа се, че е точно от кабелите, оправих го, благодаря ви.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар

                  Working...
                  X