Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разходка до пещера Магурата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разходка до пещера Магурата

    ,,,
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    #2
    Данните ми са отпреди година. Пътя до пещерата е хубав. Имам предвид Димово-Рабиша. Да не направиш грешка да минеш през с.Вещица! Мен джипиес-а ме подлъга миналата година, защото като идваш от Белоградчик е по-къс пътя. Карай си по царския път, че другото...да не описвам.... Качваш се до пещерата, там има паркинг. От паркинга по едни стълби се качваш до входа на пещерата. Ако има група (рейс екскурзианти) може да се прикачиш към тях за екскурзовод. Иначе влизаш сам (ние така с жената), обикаляш си на воля, навсякъде е осветено. Изхода е далеч от входа, ще трябва да се връщате пеша. Излизате на един паркинг и поемате по асфалта надясно. Казвам го, защото има и едни стълби дето тръгват надолу, да не се объркате. Вървите по пътя, все дясно дясно завивате и накрая по един баир пак стигате паркинга преди входа. За 10-15 минути се взима. Вино ’Магурата’ се продава в селото, това на входа на пещерата е само за изложба. Хубаво е да носите фенерче, щото...не се знае. Имайте предвид че има прилепи дето имат навика да ти прелитат през косата. Иначе пещерата е перфектно осветена и осигурена, не мисля че има как да объркате пътя. Все пак никак не е къса, бая вървене и стълби има. От друга страна вътре е много интересно, има и пейки където може да се поседне.Ами това е, ако има нещо друго - питай. Пак правя уговорката че данните са отпреди година.

    Коментар


      #3
      ,,,
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        Atanas71 написа:
        Направих ме си чудесна разходка , всичко си е същото както си го описал :D Като излязахме от пещерата даже си направих малко кросче и отидох да взема колата от паркинга , след това се върнах и качих семейството От там потеглихме за Видин хапнахме в "Театрото" в парка край реката, следваше разходка за разпускане след храна От там право в Белоградчик разгледахме крепоста "Калето" и обратно към Карлово. Идеално се вместихме в рамките на деня , сега се прибрахме. Общо 720км. на "гърба" на представилия се за пореден път перфектно Фиат Мареа Уикенд 1.6
        браво. хубава екскурзия си направил :D ако имам възможност ще отида първо на белоградчик. надявам се декември да изкочи някоя дупка и за мен
        FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

        Коментар


          #5
          [quote
          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

          Коментар


            #6
            Atanas71 написа:
            slavy_ivanov написа:
            Atanas71 написа:
            Направих ме си чудесна разходка , всичко си е същото както си го описал :D Като излязахме от пещерата даже си направих малко кросче и отидох да взема колата от паркинга , след това се върнах и качих семейството От там потеглихме за Видин хапнахме в "Театрото" в парка край реката, следваше разходка за разпускане след храна От там право в Белоградчик разгледахме крепоста "Калето" и обратно към Карлово. Идеално се вместихме в рамките на деня , сега се прибрахме. Общо 720км. на "гърба" на представилия се за пореден път перфектно Фиат Мареа Уикенд 1.6
            браво. хубава екскурзия си направил :D ако имам възможност ще отида първо на белоградчик. надявам се декември да изкочи някоя дупка и за мен
            Задължително да посетиш и пещера Магурата , тя е на 20-тина километра от Белоградчик . Ще останеш доволен
            С какво ще ми докажеш че магурата е добра кат не си ходил има една наблизо и се казва Леденика и като отидеш там и повече ще я зачеркнеш магурата като пещера.За мен магурата е само име на пещера в която няма кой знае колко съществени работи да видиш.Айде чакам отговор.http://images.google.bg/images?sourc...ed=0CBgQsAQwAw и виж за какво иде реч се пак

            Коментар


              #7
              [quote="
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #8
                а дяволското гърло и ягодинската пещера биват ама не е както ти казах но там отиди на харамийската пещера няма да съжаляваш от мен да го знаеш. Оооооо Триград

                Коментар


                  #9
                  Нашата екскурзия беше по маршрут Асеновград - Пловдив - околовръсно София - Монтана - Белоградчишките скали с разглеждане на крепоста, после спахме в Стакевци (2 много хубави и големи къщи, има много инфо в нет-а за тях) На следващия ден продължихме до Магурата ( тая пещера няма край и оттам лафа: Тая пещера голяма дупка бе...) и да не останем по назад и до Видин отскочихме (Бабини видини кули) до стъмване отново бяхме Пловдив за хапване и вкъщи. Разходката е много хубава но препоръчвам надежнед шофьор или 2 нощувки защото 1000км си изписа километража за тези 2 дни. Евала на пътищата в северна България това Монтана - Видин е за завиждане широк второстепенен път с нова настилка. Разходите за гориво очудващо бяха малки въпреки наклоните на прохода (газова 2ро поколение с 5 човека и багаж в нисан п10 1.6 мотор) 7.5/100 газ
                  with SGNote & HTC Wildfire 8G
                  FIAT Bravo Club Plovdiv
                  Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
                  с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

                  Коментар

                  Working...
                  X