Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кормилна рейка-уж я рециклираха???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кормилна рейка-уж я рециклираха???

    Купих си колата преди 5 месеца и още тогава си имаше някакво прещракване когато колелата са направо и завъртя волана леко в ляво или в дясно. Още като я взимах майстора който я преглежда ми каза че има проблем в рейката. След 5 месеца каране така реших онзи ден да я закарам да я оправят. Закарах я в един сервиз и казах да погледнат какъв е проблема. Казаха ми че е в рейката и ще трябва да се рециклира. Те я свалят и я карат в Техническия да я рециклират/там били рециклирали най добре/. Ок. Оставих я като ми казаха че вечерта ще е готова. Звъннаха ми те вечерта и казват ".....е сега взехме рейката и утре ще я качиме на колата". Голяма работа че ще нощува в сервиза казвам си, важното е да стане както трябва. Обаче на другия ден ми звънят следобяда-била готова. Отивам аз и пича започва:"Абе ти само на място ли го имаше това щракане или и в движение, то сега много слабо се усеща, той майстора който я рециклира каза че имало износени 2 зъба на гребена а те няма как да се наваряват, ама няма проблем така да си караш иначе семеринги и тн. всичко е сменено рециклирана е...." отивам да я пробвам. паля аз въртя волана-то като преди разлика няма, щрака по същия начин. Разбрахме се да я карам сега събота и неделя да я пробвам в понеделник да му я закарам ако има нещо.....какво ще я пробвам то е както преди. Е найстина сега волана е по-стегнат, по дупки не чука във волана, а тя всъщност дори не течеше преди това.Само гребен ли ще се смени какво?Дайте съвет какво да направя.

    #2
    Човеко, поразгледай(ако вече не си) в БМВ форума,има доста мнения за рейки и рециклиране в София.http://bmwpower-bg.net/forums/search...esultsЗащо не потърсиш втора употреба, струва ми се, че проблема ти е сериозен. Сигурно в София ше намериш без проблем. Нова пък е най-доброто решение, ама кой знае каква цена искат тея кожодери!!!!

    Коментар


      #3
      Пич и аз като си взех колата (и още ми е така) само когато колелата са направо се чува едно думм с леко ехо в купето като завивам на ляво или на дясно но не много!Като завия до край няма такова нещо и като връщам, чак когато колелата почти идват в права линия се чува пуммм!Ходих в сервиз гледаха я обстойно и заключиха за е лагер на макферсон а не рейка!!!Така че ако е лагер на макферсон има два варианта!1-ако ти си им казал оправете ми рейката-вадиш 100 лв и си сменяш двата лагера на макферсоните2-ако те са ти казали ский са рейка е дай да я оправим-теглиш им една майка и им казваш да ти оправят колата-ако почнат да те псуват и да те гонят и виждаш че няма да стане-казваш че ще се оплачиш на защита на потребителите-и им казваш те да си преценят-и ако не стане отиваш там верно и се оплакваш да видиш какво ще стане!!!успех!
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Има голяма вероятност BO да е прав... наистина подобно щракане се получва от клеясали лагери на макферосните (аз съм без хидравлика и също го имам и съм сигурен че е от това). Веднъж на една среща Китаеца ни светна как може и сам да си ги "рециклираш" тези лагери... Те са пластмасови и са пълни със ситни съчмета.... отваряш внимателно за да не се счупи остарялата пластмаса, почистваш гранулясалата-клеясала грес, редиш пак съчмите, слагаш нова грес и готов. Само не си спомням дали за да стигнеш до този лагер не трябваше и скоба за пружината или ставаше и само с демонтаж на макферсона...
        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
        --- в сърцето завинаги... ---
        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

        Коментар


          #5
          Sandeto написа:
          Има голяма вероятност BO да е прав... наистина подобно щракане се получва от клеясали лагери на макферосните (аз съм без хидравлика и също го имам и съм сигурен че е от това). Веднъж на една среща Китаеца ни светна как може и сам да си ги "рециклираш" тези лагери... Те са пластмасови и са пълни със ситни съчмета.... отваряш внимателно за да не се счупи остарялата пластмаса, почистваш гранулясалата-клеясала грес, редиш пак съчмите, слагаш нова грес и готов. Само не си спомням дали за да стигнеш до този лагер не трябваше и скоба за пружината или ставаше и само с демонтаж на макферсона...
          Лагера лежи между тампона и пружината, трябва да се разглоби всичко ...

          Коментар


            #6
            Прегледаха лагерите не е от тях.

            Коментар


              #7
              Мако солено ми излезе ама това е то БГ майсторите са такива.Днес отново закарах колата и им казах да свалят рейката, взех я и отидох при италианеца и се взех една рейка. Изровихме с момчето там една от 2000г. нямаше омасляване по нея и само се надявах като я закачиме сичко да е ок.Слава богу след закачването на колата няма щракане. Само дето дадох 120лв. за рециклиране та сега имам в повече една рециклирана рейка която щрака.

              Коментар


                #8
                Ами супер, че всичко се е оправило! А колко пари даде за рейката?

                Коментар


                  #9
                  70 лв я взех рейката като я разгледах е като нова, предполагам че е от мареа защото има разлика във гребена доста по-ситни са зъбите, а и гребена е по-дълъг с 5-6 мм, ама пасна добре.

                  Коментар


                    #10
                    Ебаси супер цената!! Никакъв смисъл да се рециклира няма тогава!! Ако няма изобщо рейки-да. А и щом са съвместими между моделите супер!

                    Коментар


                      #11
                      Честно да ти кажа може би е по-добре рециклиране, що се отнася до смяна на семеринги и тн. Защото като взема тази втора ръка не знам какво и е дереджето. Може смао да се гадае. Разбира се след като се монтира, а повярвай ми махането и слагането обратно на рейката не е никак приятна процедура. В случай като моя определено е по-добре друга рейка, ама кофти че тоя дето я рециклира си взе 120лв и чак след това каза, ама то има и износване на зъби. Здраве да е.

                      Коментар


                        #12
                        Ами най-важното е, че си си оправил колата.НО, НЕ Е "Здраве да е". НИКАК НЕ Е "Здраве да е".Защо трябва всяко второ ходене в сервиз да е преебавка? Да се дават грешни пари на вятъра и чак по-късно когато все пак колата се оправи да се кръстиме и да викаме "Ми добре, че все пак се оправи, здраве да е." Не може ли просто "майсторите" да си вършат работата.За щастие не всички са такива, за нещастие все по-трудно се намират истинските... Yellow_Flash_Colorz_PDT_21
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар


                          #13
                          vesko написа:
                          ....за нещастие все по-трудно се намират истинските... Yellow_Flash_Colorz_PDT_21......
                          Мноого си прав

                          Коментар


                            #14
                            Alexius написа:
                            vesko написа:
                            ....за нещастие все по-трудно се намират истинските... Yellow_Flash_Colorz_PDT_21......
                            Мноого си прав
                            И аз само да вмъкна - по цените съдя че рейката ти нее хидравлична, така ли?За Браво-то ти става въпрос, нали - то няма ли хидравлика на волана?

                            Коментар


                              #15
                              Хидравлична е рейката на бравата. Тази дето взех май е от мареа даже. това е цената 70лв. Те май ми я хванаха като за типо.

                              Коментар

                              Working...
                              X