Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

София - Истанбул

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    София - Истанбул

    Налага ми се на 10ти да ходя до Истанбул, и ме интересува откъде да мина, къде да пресека границата и така нататък ... кой е най-удачният път до Истанбул ? После ... на връщане трябва да ходя до Бургас ... пак - откъде ?Има ли проблем ако излизам с кола, която не е на мое име - трябват ли ми някакви по-специални документи ?Мерси на всички, които ще помогнат ... да чукам на дърво Премествам темата в правилния раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Forum Bulgaria

    Прекаленият светец и богу не е драг !

    #2
    София, Сливен, Ямбол, Петолъчката, Елхово, ГКПП Лесово, Хамзабейли, Одрин и оттам магистралата до Истанбул.Съвсем малко лош път, между Ямбол и Елхово.Лесово е голям пункт и е спокойно, няма много хора, бързичко се минава, за 10 минути си в Турция.Иначе през Капитан Андреево.Обратно за Бургас, като си на магистралата, търсиш табели за Къркларели. Оттам Малко Търново и нагоре за Бургас.А може и пак през Лесово. Лесово - Бургас е 120 километра, но пътя не е хубав, ремонтират го в момента [Елхово - Бургас] и трябва малко по внимателно да караш.След това обратно от Бургас през Карнобат, Петолъчката, Сливен и София.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    Коментар


      #3
      Лека корекция на маршрута на Malone: Сливен - Ямбол - Елхово и т.н. Петолъчката изобщо не е по този маршрут.Аз обаче ти предлагам друг маршрут, много по-къс и само с хубав път. София - Свиленград - КПП Капитан Петко Войвода/ Орменион - Гърция - КПП Kastanies / Караагач - Одрин - Истанбул.В участъка от Свиленград нататък е изпитан лично от мен, ГР/ТР КПП се минава изключително бързо и лесно, обслужването и на двете места е само на едно гише и става много бързо.БГ/ГР граница пък е вътрешна за ЕС и се минава за по-малко от минута.Щом колата не е на твое име, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ти е необходимо пълномощно. Не съм сигурен дали не трябва и да е с превод на английски - някой по-запознат да каже. Но съм сигурен, че трябва пълномощно. Също трябва и зелена карта, важеща за Турция.Във всички случаи си зареди всички възможни резервоари с гориво на границата, в БГ или ГР, защото в Турция горивото е с 1 лв по-скъпо от нашето на литър.В Гърция е по-качествено, но няма газ, а и до Кастаниес има май само една бензиностанция, която е малко по-скъпа от останалите, щото е до границата.На Свиленград можеш да заредиш, а ако избереш Лесово - точно на КПП-то има 2 Лукойлски бензиностанции (от двете страни на пътя), с нормални цени.Лесово е за предпочитане пред Капитан Андреево, но ако избереш през Гърция горния маршрут е най-добре. На Лесово съм минавал за 15 минути, но ми се е случвало лично на мен и 2 1/2 часа да чакам. Ако уцелиш смяната на БГ или ТР митничари, или ако пред теб има 2-3 автобуса с пътници, отива най-малко час...

      Коментар


        #4
        Благодаря и на двамата !Имортал - аз гледам да си спестя главоболия и за това, като че ли смятам да не се набивам да минавам още една граница - гръцката Относно пълномощното - трябва ли да е нотариално заверено ? Защото ако трябва ... да търся друга кола
        Fiat Forum Bulgaria

        Прекаленият светец и богу не е драг !

        Коментар


          #5
          Аз досега не съм чувал за пълномощно, което НЕ Е нотариално заверено.ДА, трябва да е нотариално заверено, със сигурност.Но пак ти казвам - през Гърция със сигурност ще имаш по-малко главоболия, отколкото през българските КПП-та на турската граница. И ще минеш много по-бързо. Ходил съм поне 6-7 пъти вече в Турция, 3 от пътите минавам през Свиленград и Гърция, само за да пия едно кафе с приятел в Орестиада (която е на 20 км от Кастаниес). Ти си знаеш де, няма да те насилвам. Показвам ти къде е вратата само

          Коментар


            #6
            Ichkin написа:
            Благодаря и на двамата !Имортал - аз гледам да си спестя главоболия и за това, като че ли смятам да не се набивам да минавам още една граница - гръцката Относно пълномощното - трябва ли да е нотариално заверено ? Защото ако трябва ... да търся друга кола
            Без пълномощно и то преведено и на английски забрави да изкараш колата от България...
            ......1.8....16v.....1997....

            Коментар


              #7
              На отиване излизаш през Свиленград.На връщане влизаш през Малко Търново.Ако случайно решиш да пътуваш Свиленград-Бургас, по-добре се самоубий на секундата.... Пътувах го преди месец и на места липсваше пътя

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                На Лесово съм минавал за 15 минути, но ми се е случвало лично на мен и 2 1/2 часа да чакам. Ако уцелиш смяната на БГ или ТР митничари, или ако пред теб има 2-3 автобуса с пътници, отива най-малко час...
                1. Вече няма никакви гастарбайтери.2. През Лесово автобуси с пътници не минават. Нямат разрешителни за отсечката Одрин-Хамзабейли, турски бюрократични формалности. Виждал съм български самодейци, но там проверките стават за не повече от 10 минути. Български паспорти обработват все пак и всичко става с четец, а не "на ръка".3. Смяната на българското ГКПП започва в 07.30. В 08.00 вече работят. Вечер в 19.30 - 20.00.4. Турците работят 24 часа, така че смяната е само сутрин. Около 30 минути се бавят.Или варианта с Гърция разбира се, но си е още един преход.Пътя между Сливен и Ямбол беше чудо на чудесата, ако са го ремонтирали [завършили ремонта] "Петолъчката" отпада.
                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                www.cyxap.com

                Коментар


                  #9
                  Пълномощно се прави за 10мин и 6лв такса.
                  Код:
                   ПЪЛНОМОЩНОДолуподписаният..., егн, лична карта, изд.                  УпълнопомощавамЕди кой си, егн, лична карта, изд. .......... да управлява Еди коя си кола, рег.номер, номер на рама...... на територията на ЕС и Турция за срок от ....Място за заверката(около 3-4пръста) от нотариуса.Дата:град:                                                   Подпис:
                  *****Най-добре срока да е 3месеца, особено ако е на лизинг колата, че иначе много се блещят(ако въобще ти искат пълномощно).Задължително и зелена карта, ако няма колата, най-добре си извади от София, че на границата е или лудница, или точно когато ти трябва няма човек. 10-15лв е

                  Коментар


                    #10
                    Абе ... и 100 лева ще дам ама ... ходи ти докарай майка ми от Кувейт Мислех си, че зарад камерите е + колата да е на нейно име, ама май си има и минуси :D
                    Fiat Forum Bulgaria

                    Прекаленият светец и богу не е драг !

                    Коментар


                      #11
                      Malone, не ща да споря, но ако не си забелязал съм от Ямбол. Не съм човек, който ще говори празни приказки.От изказването ти за пътя Ямбол/Сливен си правя извода, че не си идвал тук поне от 5-6 години. Поне от толкова пътя Ямбол/Сливен е гладък като стъкло и широк като магистрала. Не съм виждал по-добър път никъде в България, между другото.Като казвам че има автобуси, значи има автобуси. Всяка събота от Ямбол тръгват 3-4 автобуса за еднодневни екскурзии до Одрин.Отделно съм засичал румънски, молдовски и украински автобуси. Редовната линия Русе - Бурса също минава през Ямбол и КПП Лесово.В 20:00 ч. автобуса всяка вечер спира на автобусната спирка пред къщи.Минавал съм за минумим 15 минути двете КПП-та (БГ и ТР), чакал съм и 2 1/2 ч. ВЪпрос на късмет.Вярно, че от Българска страна се минава сравнително бързо, но все пак се минава и през турското КПП, а там са си от балканци по-балканци...

                      Коментар


                        #12
                        Вариантът с пълномощното е: майка ти отива в БГ посолство в Кувейт (дори не знам дали има такова), там ти прави пълномощното, и ти го изпраща. До 10-ти има 10 дена, може да стане.

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          Вариантът с пълномощното е: майка ти отива в БГ посолство в Кувейт (дори не знам дали има такова), там ти прави пълномощното, и ти го изпраща. До 10-ти има 10 дена, може да стане.
                          Мерси, вчера я изпратих да тича да върши работи
                          Fiat Forum Bulgaria

                          Прекаленият светец и богу не е драг !

                          Коментар


                            #14
                            @ImmortalТака е, от четири години не съм минавал по този път [Сливен - Ямбол], сигурно си прав.Възможно е дори да е най-хубавия път в Европа.Иначе ... не, не съм идвал в района, може и така да се каже.Освен може би факта, че от пет години насам месечно минавам през Ямбол между 14 и 16 пъти.5 500 километра месечно ми се събират да ходя на работа през този толкова приятен град.
                            Immortal написа:
                            Като казвам че има автобуси, значи има автобуси. Всяка събота от Ямбол тръгват 3-4 автобуса за еднодневни екскурзии до Одрин.Отделно съм засичал румънски, молдовски и украински автобуси. Редовната линия Русе - Бурса също минава през Ямбол и КПП Лесово.В 20:00 ч. автобуса всяка вечер спира на автобусната спирка пред къщи.
                            Ти си казвай каквото искаш, на мен също не ми се спори.Ако решиш, провери. Няма редовна линия Ямбол - Одрин, още повече пък 3-4 автобуса седмично. Пътува един, ако се съберат хора за пазар. Което ще рече "случаен превоз", на което аз казвам "самодейност".Ако пътуват всяка седмица, то значи не минават през Лесово, но и дори да се случи да минат, както уточних в предния си пост, паспортния контрол отнема не повече от 10 минути, пътуващите са с български документи за самоличност и данните се въвеждат с четец.Нещо повече, за нетоварни автомобили, на Лесово има четири изходни трасета. Две за автомобили, едно VIP и едно отделно за автобуси.Следователно обработката на трасе автобуси не би трябвало по никакъв начин да затормозява движението по трасетата за леки автомобили.И не го затормозява.Молдовски и украински автобуси не преминават през този пункт, отново информацията ми е от първа ръка, бъди уверен в това.Микробуси ... много, много рядко, но автобуси, още повече пък редовна линия, не.Русе - Бурса.Отново тежко грешиш.Щом ти е близко, направи си труда, слез пред вас и попитай автобусния шофьор откъде минава.Обзалагам се, че отговора ще е през Ямбол, Елхово, Тополовград, Капитан Андреево. Но не и през Лесово.Готов съм да те почерпя [теб и съпругата ти] вечеря с бири, ако загубя облога.Ако ти загубиш ... пия бърбън с кафе...Поинтересувай се, поразпитай, не разчитай само на разсъжденията си, на рекламите по радио "Ямбол" и на чувството ти за логика. Някой път може би те лъже.Да не разваляме темата, нека си мине откъдето желае, аз се опитах да дам съвет, къде ще му е най лесно и бързо.??
                            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                            www.cyxap.com

                            Коментар


                              #15
                              Malone, съгласен съм с теб, че редовна линия няма Ямбол-Одрин. Но на мен ЛИЧНО преди няколко месеца (през пролетта) ми се наложи да чакам доста заради една екскурзия. Вярно, че паспортите в БГ страна ги проверяват бързо, но от турска страна не е така, повярвай ми.А от 4-те изходни трасета на Лесово обикновено работи само едно, рядко 2. От турска страна е по-зле. Отделни трасета за ТИРове, едно или две за автобуси и автомобили - обаче след това ВСИЧКИ преминават през едно като портал, широко колкото да мине 1 ТИР. Лично на мен ми се е случвало да чакам с вече готови документи да напусна КПП-то след 1 час. Просто изхода беше блокиран от ТИРове, и никой не си направи труда да ги поразмърда, въпреки протестите ми пред шофьорите. Междувременно беше започнала смяната на митничарите, а и валеше проливен дъжд. Няколкото леки коли трябваше да изчакаме да почне новата смяна, да обработят и ТИРовете и тогава да тръгнем. ТОва от турската страна, не от нашата. Но то си е все едно - така или иначе се минават и двата пункта.Обратно на влизане от Турция пак се чака доста. Има само една работеща лента за автобуси и леки коли. Автобуса спира в нея, и ти щеш-не щеш - чакаш. Понякога пускат и другата лента, но обикновено не го правят. Отделно ако не си минавал друг път, много трудно разбираш, че трябва пеш да идеш от другата страна на КППто, да ти сложат печат в паспорта, че излизаш пак с колата, с която си влязъл - това само за водача. СЛужителите не говорят английски, моят турски е изключително беден...От наша страна организацията е добра, съгласен съм, но от другата страна изобщо няма организация.Колегата venco67 може да потвърди, колко ни разкарваха от турската страна на прибиране в България, като ходихме веднъж заедно в Одрин.Нека колегата да мине от където реши. ДА си изкара приятно (в което не се съмнявам), и после да разказва.А ти за бърбъна и кафето проблем нямаш. САмо се обади веднъж от 15-те пъти като минаваш през Ямбол

                              Коментар

                              Working...
                              X