Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за зимни гуми! Да започне дискусията!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тема за зимни гуми! Да започне дискусията!

    Колеги. Зимни КУМХО ме носиха 5 години. На Браво дават по книга 185/60/14, такиа и купих. Много съм доволен! Последната зима ги усетих, че са нестабилни. Грайфер имат, но просто остаряха.Какво по-малкомерно и по-ефтино може да се сложи на Браво?

    #2
    Re: Тема за зимни гуми! Да започне дискусията!

    Humppa написа:
    Колеги. Зимни КУМХО ме носиха 5 години. На Браво дават по книга 185/60/14, такиа и купих. Много съм доволен! Последната зима ги усетих, че са нестабилни. Грайфер имат, но просто остаряха.Какво по-малкомерно и по-ефтино може да се сложи на Браво?
    Колега сега ще съм 3-та зима с Debica Frigo 2,много съм доволен от тези гуми,мисля че ще останеш доволен,не са скъпи и са качествени за гуми под 100лева.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      На Бравото му дават по книжка 186/60 гуми. Такива взех на времето, Сега искам по-тесни. Какъв е минимумът за тези джанти? 165/60?

      Коментар


        #4
        Humppa написа:
        На Бравото му дават по книжка 186/60 гуми. Такива взех на времето, Сега искам по-тесни. Какъв е минимумът за тези джанти? 165/60?
        Колега стандарт 186 няма,185 има,сигурно си объркал копчето :D .Бе никъкви притеснения можеш да сложиш 175/65,малко по тясни-чудесни за зимата.На 165 ширина според мен е неуместно,защото ще се загуби от стабилността на автомобила.175/65 Debica зимни за около 80 лева бройката.
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          За 1 косъм разлика няма да спорим! 185 е гумата, 186 е грешка, разбира се!Търси се най-ефтиният вариант!Какво мислите за регенератите?

          Коментар


            #6
            Humppa написа:
            За 1 косъм разлика няма да спорим! 185 е гумата, 186 е грешка, разбира се!Търси се най-ефтиният вариант!Какво мислите за регенератите?
            Майтапех се колега :D ясно е,че е неволна грешка.По добре си купи най-евтините нови гуми Tiger или Dayton примерно,отколкото регенератите от практикер примерно.Дори 2-ра ръка могат да се намерят по 30-40 лева и ще са на светлинни години от регенератите.п.п.Айде колеги дайте малко активност да ориентираме човека с собствени впечатления,няма само аз да пиша :D .Лека нощ
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              Ако джантата ти е 6J широчината на гумата трябва да е поне 185, ако е 5.5J може да сложиш 175
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                само искам да кажа, никой да не се набълбуква с Trayal. Няма такава минавка, на сняг биват самоче има ли дъжд.. става тя една....
                Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                Коментар


                  #9
                  Само да попитам.Вярно, че парите са кът при повечето от нас, ама заслужава ли си да дадеш примерно 85лв за възможно най-гадната гума, вместо да дадеш примерно 110лв за някоя, която ще изкара доста повече от гледна точка на живот (ще се изплати в бъдещето), ще бъде много по-доба при всякакви метеорологични условия, от гледна точка на здравина да не говорим (евтините гуми при първата по-сериозна дупка шанса да излезе балон е с около 543% по-голям) и всичко това за спестяването от примерно 50лв (за две гуми) разделени примерно в следващите да речем поне 3-4 години
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    BO написа:
                    Само да попитам.Вярно, че парите са кът при повечето от нас, ама заслужава ли си да дадеш примерно 85лв за възможно най-гадната гума, вместо да дадеш примерно 110лв за някоя, която ще изкара доста повече от гледна точка на живот (ще се изплати в бъдещето), ще бъде много по-доба при всякакви метеорологични условия, от гледна точка на здравина да не говорим (евтините гуми при първата по-сериозна дупка шанса да излезе балон е с около 543% по-голям) и всичко това за спестяването от примерно 50лв (за две гуми) разделени примерно в следващите да речем поне 3-4 години
                    спор няма, самоче всичко опира до пари, пари и пак пари. тя и новата кола ще ти се изплати, ама повечето караме 10 годишни
                    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                    Коментар


                      #11
                      Според мен най-добрия вариант е да се събере групова поръчка, да се отиде директно в складовете на доставчика, да се договори отстъпка (спокойно може да е 20%).Така една гума от 100лв ще ви излезе на 80лв. Или едната ще ви излезе почи подарък. Остава само монтаж и баланс (~20лв за 4 гуми).
                      Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                      Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                      Коментар


                        #12
                        Да между другото и аз съм мислел, че може да се направи масова поръчка от форума и с това да вемем добра цена, но пак е сложно за изпълнение, всеки сменя по ралично време гуми, от различни градове.... По темата мога да предложа Сава аз съм с размер 175/65/14 взех ги по 82лв. бр. и съм много доволен.
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #13
                          Някой слагал ли е 185/65 R15 зимни на Мареа
                          Marea Weekend HLX Jtd 110

                          oO(_)____////____(_)Oo

                          Коментар


                            #14
                            reter написа:
                            само искам да кажа, никой да не се набълбуква с Trayal. Няма такава минавка, на сняг биват самоче има ли дъжд.. става тя една....
                            Колега, че те кои зимни гуми биват на мокро - НИКОИ. Зимните гуми са добри само на сняг. Някои имат маркировка S+M - сняг и кал. Така че в Бургас, до последно с летните.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #15
                              spark написа:
                              Така че в Бургас, до последно с летните.
                              Той снегът и да го има ще е няколко дни до седмица, така че за тази зима съм планирал да си взема един комплект хубави, чисто нови ЛЕТНИ гуми
                              Alfa 159 SW 2.4 Ti
                              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                              Коментар

                              Working...
                              X