Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tutela ZC 75 Synth ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Tutela ZC 75 Synth ...

    Колеги миналата есен смених маслото на скоростите с горе посоченото ... но още зимата усетих, че нещо не е както трябва, нали нормално от студа ... но ето, че и сега усещам как като превключвам все едно не смазва както трябва ...по друг начин как да го обесня, просто мисля, че нещо не е както трябва с това масло ...И въпроса ми е какво друго масло мога да сложа като алтернатива на това което трябва да е ?Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

    #2
    А не си ли се замислял че може да имаш проблеми с жилата на скоростите, вместо с маслото ? Какво те кара да мислиш че нещо не е както трябва? Като алтернатива - сложи друго масло, което да отговаря на 75/90. Като още по-друга алтернатива - сложи такова, с което ще мислиш че всичко е наред. Или просто още отсега започни да мислиш че всичко е наред.

    Коментар


      #3
      Castrol syntrax universal 75W90. В АИ - 30лв/л.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        кола масло

        И на мен ми прави впечатление че ТУТЕЛА от по евтиния вариянт не е както трябва днес е малко по студени и скоростите малко по тежко се превключва аиначе жилото и лоста са сменени и смазани ще взема даго сменя с нещо по друго
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Re: кола масло

          kluchar написа:
          И на мен ми прави впечатление че ТУТЕЛА от по евтиния вариянт не е както трябва днес е малко по студени и скоростите малко по тежко се превключва аиначе жилото и лоста са сменени и смазани ще взема даго сменя с нещо по друго
          Смени го е с това и няма да имаш никви грижи за напред: http://prospeed.bg/bg/product/4119Пък и скоростите ти едва ли ще получат по-добро мазане с нещо друго

          Коментар


            #6
            Re: Tutela ZC 75 Synth ...

            Martin’s написа:
            Колеги миналата есен смених маслото на скоростите с горе посоченото ... но още зимата усетих, че нещо не е както трябва, нали нормално от студа ... но ето, че и сега усещам как като превключвам все едно не смазва както трябва ...по друг начин как да го обесня, просто мисля, че нещо не е както трябва с това масло ...И въпроса ми е какво друго масло мога да сложа като алтернатива на това което трябва да е ?Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
            Щом завода производител е препоръчал знчи това е маслото! Както ти каза колегата Оги- мисли си от сега, че всичко е наред. Проверил ли си дали няма теч (загуба) на маслото и нивото да е паднало за тази 1 година време? Защо аз след като източих бозата от Мареата и Дедрата и сложих ZC 75 и се подобри включването на скоростите и на двете кошари?!
            ex. Fiat Marea 1.6 16V
            ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
            Lancia Kappa 2.0 VIS

            Коментар


              #7
              Re: Tutela ZC 75 Synth ...

              Щом завода производител е препоръчал знчи това е маслото!
              Тука малко се обърка, определено Тутела и Селениа не са най-добрите масла.Това, че завода препоръчва едно, не значи че е най-доброто !
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                колеги, съжалявам че така се намесвам с въпросче не по темата, ама ако някой може да ми отговори:Грешка ли е да се сложи масло за автоматична кутия, на ръчна
                Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                Коментар


                  #9
                  reter написа:
                  колеги, съжалявам че така се намесвам с въпросче не по темата, ама ако някой може да ми отговори:Грешка ли е да се сложи масло за автоматична кутия, на ръчна
                  ТОТАЛНА.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    толкова ли е фатално какви може да са последиците.. ако трябва да го точа и да сменям. Просто го взех за без пари това за автоматична
                    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                    Коментар


                      #11
                      reter написа:
                      толкова ли е фатално какви може да са последиците.. ако трябва да го точа и да сменям. Просто го взех за без пари това за автоматична
                      Точи възможно най-бързо и не карай до тогава. Течностите за автоматиците не са масло и имат слаби смазочни качества. Разяждат синхронизаторите ако са от цветни метали. Дано вече не е повредена.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Re: Tutela ZC 75 Synth ...

                        emzo написа:
                        Щом завода производител е препоръчал знчи това е маслото!
                        Тука малко се обърка, определено Тутела и Селениа не са най-добрите масла.Това, че завода препоръчва едно, не значи че е най-доброто !
                        Малиии ся как ще те нападнат, не ми се мисли направо :D

                        Коментар


                          #13
                          Re: Tutela ZC 75 Synth ...

                          biser_as написа:
                          emzo написа:
                          Щом завода производител е препоръчал знчи това е маслото!
                          Тука малко се обърка, определено Тутела и Селениа не са най-добрите масла.Това, че завода препоръчва едно, не значи че е най-доброто !
                          Малиии ся как ще те нападнат, не ми се мисли направо :D
                          Що да го нападаме? Аз например го подкрепям!
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            Re: Tutela ZC 75 Synth ...

                            emzo написа:
                            Тука малко се обърка, определено Тутела и Селениа не са най-добрите масла.Това, че завода препоръчва едно, не значи че е най-доброто !
                            emzo, то и ФИАТ не са най-добрите коли, ама си ги обичаме и караме, нали? Иначе за маслото съм се доверил на YACCO.
                            SEAT Leon Cupra 300
                            Triumph Street Triple 765 R

                            Коментар


                              #15
                              Та вие какво очаквате италианците да субсидират продажбите на ELF, Total, Fina или каквото и да било друго различно от италианското производство ли ?
                              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                              Коментар

                              Working...
                              X