Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще влезне ли този размер гуми без да опира 185/65/15?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще влезне ли този размер гуми без да опира 185/65/15?

    Колеги ще влезне ли този размер гуми 185/65/15 на Фиат Браво HGT, без да опира?

    #2
    Колега така е много трудно да се каже зависи от окачване с какви гуми е била преди Пък и дори да стане този размер без да опира диаметъра на гумата става по голям и километража почва да показва по малко километри и със сигурност ще започне да гори повече Ето тук в този сайт в дясно има калкулатор сметни си стария размер гуми спрямо новия http://www.avtogumi.bg/oscommerce/tests.php/cPath/5 Успех Поздрави
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    Коментар


      #3
      Колата в момента е с 195/55/15, за зимата ми се ще да сложа по-високи, а тези 185/65/15 ми ги дават на много добра цена. Разликата в диаметрите спрямо 195/55/15 е +26мм. Но пък оригинално колата излиза с 195/50/15 и разлика с тях е +46, което е +23мм в радиус

      Коментар


        #4
        Според мен не е много удачно да сложиш широки гуми за зимата защото съм карал кола със широки гуми зимата е хубаво по тънки а за лятото широки
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #5
          по тесни 15ки от 185 са рядкост и трябват и по-тесни джанти

          Коментар


            #6
            Shumy написа:
            по тесни 15ки от 185 са рядкост и трябват и по-тесни джанти
            Да знам по тясна гума от 185 на 15 цолова джанта наистина не се намира лесно искам да кажа за по малка джанта колега например 175/65/14 е идеален размер за зимна гума типото ми е с 4 такива гуми зимни и няма проблеми :P
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар


              #7
              На 2,0 20V апаратите са големи и минимума е 15" джанта

              Коментар


                #8
                Shumy написа:
                На 2,0 20V апаратите са големи и минимума е 15" джанта
                А да не се замислих за спирачните апарати Ами аз ако съм бих му сложил гума 185/55/15 зимна спрямо лятната както каза, че го дават с размер 195/50/15 разликата в диаметрите е допустима Но ти както си прецениш стига да не ти опира
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  #9
                  По темата...

                  Shumy написа:
                  На 2,0 20V апаратите са големи и минимума е 15" джанта
                  На Мареа 2.4 ТД са също големи предните спирачни автомати и остава само 15" джанти. Миналата зима и аз си мислех дали мога да сложа 185/65/15, и за това ги пробвах в един сервиз за гуми, но се оказа, че стърже от вътрешната страна при завой. Сложих си 185/60/15 и стана идеално, разликата в показанията на километража е с 1 км/ч, което е напълно в границите. Така че само това е подходящия размер освен оригиналния 195/55/15 и 195/50/15.
                  Fiat Marea 2.4 TD

                  Коментар


                    #10
                    Отзад сигурно няма да има проблеми, но отпред се съмнявам. Карам с летни 185/60/15 и правих лека интервенция да повдигна бронята съвсеем леко, защото при завой гумата опираше в подкалника на бронята. Поне на 1.4 185/65/15 ще опира 100% в подкалника.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      За зимата си взех 185/55/15, колата вози значително по-добре, чудя се дали и за лятото да не мина на този размер или на 185/60/15

                      Коментар


                        #12
                        Re: По темата...

                        На Мареа 2.4 ТД са също големи предните спирачни автомати и остава само 15" джанти. Миналата зима и аз си мислех дали мога да сложа 185/65/15, и за това ги пробвах в един сервиз за гуми, но се оказа, че стърже от вътрешната страна при завой. Сложих си 185/60/15 и стана идеално, разликата в показанията на километража е с 1 км/ч, което е напълно в границите. Така че само това е подходящия размер освен оригиналния 195/55/15 и 195/50/15.колега как така ще ти опира 185/65/15 като аз за зимата съм със 205/60/15 което си е по голям размер от твоя
                        Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                          #13
                          Re: По темата...

                          marea-ta написа:
                          На Мареа 2.4 ТД са също големи предните спирачни автомати и остава само 15" джанти. Миналата зима и аз си мислех дали мога да сложа 185/65/15, и за това ги пробвах в един сервиз за гуми, но се оказа, че стърже от вътрешната страна при завой. Сложих си 185/60/15 и стана идеално, разликата в показанията на километража е с 1 км/ч, което е напълно в границите. Така че само това е подходящия размер освен оригиналния 195/55/15 и 195/50/15.колега как така ще ти опира 185/65/15 като аз за зимата съм със 205/60/15 което си е по голям размер от твоя
                          Ами колега фактите са такива. И аз не очаквах, но закачаха отвътре на подкалника при навит волан. На 15 цола, 65 височина не става на моята. Виж 205/60/ ,но на 14 цола е близък размер със 185/60/15. Ако ми влизаха 14-ки джанти щяха да ми стават размера, който си посочил, но 15-ки на 205 на 60 съмнявам се, че стават на Мареа. Още повече като имаш в предвид, че по-тесните гуми са за предпочтане зимата. С какъв двигател си?
                          Fiat Marea 2.4 TD

                          Коментар


                            #14
                            Re: По темата...

                            manot24 написа:
                            marea-ta написа:
                            На Мареа 2.4 ТД са също големи предните спирачни автомати и остава само 15" джанти. Миналата зима и аз си мислех дали мога да сложа 185/65/15, и за това ги пробвах в един сервиз за гуми, но се оказа, че стърже от вътрешната страна при завой. Сложих си 185/60/15 и стана идеално, разликата в показанията на километража е с 1 км/ч, което е напълно в границите. Така че само това е подходящия размер освен оригиналния 195/55/15 и 195/50/15.колега как така ще ти опира 185/65/15 като аз за зимата съм със 205/60/15 което си е по голям размер от твоя
                            Ами колега фактите са такива. И аз не очаквах, но закачаха отвътре на подкалника при навит волан. На 15 цола, 65 височина не става на моята. Виж 205/60/ ,но на 14 цола е близък размер със 185/60/15. Ако ми влизаха 14-ки джанти щяха да ми стават размера, който си посочил, но 15-ки на 205 на 60 съмнявам се, че стават на Мареа. Още повече като имаш в предвид, че по-тесните гуми са за предпочтане зимата. С какъв двигател си?
                            ами с 1.8 16k.гумите са nokian"hakkapelita"nrw 205/60/15 и със сигурност не опират.няма да си късам гумите я или да мачкам калниците
                            Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                              #15
                              Re: По темата...

                              marea-ta написа:
                              ами с 1.8 16k.гумите са nokian"hakkapelita"nrw 205/60/15 и със сигурност не опират.няма да си късам гумите я или да мачкам калниците
                              Е не те ли дразни, че седи малко неестествено?
                              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X