Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с алармата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с алармата

    Здравейте,днес цял ден алармата ми се скъса за свири.... ,слизах доста пъти....пробвах всички функции, както е описано по описанието....и неще. Спира за известно време и пак така...Накрая я изключих за тази вечер пък утре ще я гледам на светло...Та, възможно ли е да е попаднала вода някъде където не е трябвало..каква може да е причината
    Punto 1.2, ELX MPI

    #2
    Има няколко възможни причини:1. Под някой от датчиците да се е прекъснала жицата и да опира с метална повърхност от купето. Така непрекъснато има "маса" и алармата получава сигнал за отворен капак/врата. Също така може самият датчик (бутончето) да се е разхлабил и да не може капака натискайки го да не може да прекъсне веригата.2. Оголен кабел към датчик, който опира в метална повърхност и дава на "маса". Също така калпави връзки, оголени проводници.3. Дефект в самата аларма при който тя се самовъзбужда. Ако е евтина... направо я смени с по-хубава. Ако си я бива подлежи на ремонт.4. Ако имаш токов датчик към алармата го изключи. Става с програмиране описано в книжката към алармата.В общи линии е това... ако се сетя за друго пак ще пиша
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      5. някой нарочно иска да ти е изключена тази нощ алармата

      Коментар


        #4
        Ако на предния капак е сложено допълнително (при слагането на алармата, към самата нея) бутонче, което да дава сигнал за отворен капак го виж него... много често се развалят от водата. Те си имат даже нещо като живот и след някоя друга година се сменя с ново.
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          благодаря за съветите ,ами алармата е хубава....преди да я купя ми я препоръчаха специалисти в тази област...,според инструкциите в книжката....би трябвало да има някъде отворена врата...но всичко си е затворено както трябва, само не съм се сетил да проверя бутона на предния капак...както казва колегата от предишния пост...може пък да е попаднала врата.....сега ще ходя да го проверя
          Punto 1.2, ELX MPI

          Коментар


            #6
            Влагата не влияе по никакъв начин на бутоните и връзките! Поне на хубавите аларами...
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              Влагата не влияе по никакъв начин на бутоните и връзките! Поне на хубавите аларами...
              самото бутонче се разваля...
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                Mazgarev написа:
                Vladim написа:
                Влагата не влияе по никакъв начин на бутоните и връзките! Поне на хубавите аларами...
                самото бутонче се разваля...
                Ако е пластмасово-да, ако е метално и монтирано сполучливо няма как.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  ами не знам как, но се оправи....вчера сутринта проверих всички датчици бяха си ОК.....след това заключих колата и си заработи в нормален режим....но все пак ме тревожи....не се знае кога пак ще се появи този проблем.....ще взема да я закарам в сервиза дето ми я монтираха....май е още в гаранция...благодаря ви за съветите
                  Punto 1.2, ELX MPI

                  Коментар


                    #10
                    Най-добре е те да ти я погледнат! Тревожно е хубава аларма монтирана скоро да прави номера...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      не е скоро, монтирана е април 2005
                      Punto 1.2, ELX MPI

                      Коментар


                        #12
                        Vladim написа:
                        Mazgarev написа:
                        Vladim написа:
                        Влагата не влияе по никакъв начин на бутоните и връзките! Поне на хубавите аларами...
                        самото бутонче се разваля...
                        Ако е пластмасово-да, ако е метално и монтирано сполучливо няма как.
                        От 11 години слагам аларми и засега, от 100 развалени бутончета, 99,9 са метални

                        Коментар

                        Working...
                        X