Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло и колко литра на Tipo 1.6 DOHC

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло и колко литра на Tipo 1.6 DOHC

    Здравейте ,дойде време да сменям маслото ,и понеже досега не съм го сменял аз ,имам един въпрос...Какво масло е подходящо за този мотор(едни ми казват 10w40 ,други 15w40) и колко литра трябва да се налеят?Благодаря предварително за отговорите...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    #2
    selenia gold 10w40
    Powered by Emzo

    Коментар


      #3
      Симеоне, в Аутодатата го дават за умерени и южни ширини - 15W40, а за северни ширини - 10W40, затова едни ти казват така, а други онака... (кой каквото дочул ). И аз оня ден го смених с Кастрол Магнетек 15W40.Като обем го дават 5,3 литра, но това е при сух двигател, иначе при мен пое към 4,5 литра (до максимума на щеката).Масления филтър е със същия номер като на Жигули (да не е чудиш) - по FILTRON - OP520 - към 5-6 лева.Въздушен и горивен ще сменяш ли? Ако да - ето номерата им по Филтрон.Филтър въздушен - FILTRON - AE344 - към 25 лв.Филтър горивен - FILTRON - PP830 - към 9-10 лв.И пак ти напомням - изисквай да са тези или еквиваленти, щото по каталозите навсякъде излизат за едноваловите 1.6

      Коментар


        #4
        Ами само масло мисля да сменям ,филтъра и гарнитурата на картера я смених днес ,и като отидох ми казаха ,че е за смяна маслото ,ама не ми се обадили понеже не знаели дали ще искам да го сменям... Та сега ще ходя пак за смяна на маслото...Това Castrol са ми казвали ,че е добро и се замислям да не взема да налея такова...ПП:Благодаря на модераторите за преместването на темата...не се съобразих че е за Раздел "Консумативи"... Моите извинения!
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #5
          Смених още вчера маслото ,странното е че събра 3,8л. и щеката е на max... Маслото е немско Fuchs ,за пръв път го чувам ,но ми казаха ,че е добро и се купува много ,ако не съм доволен ще му го налея във врата... ПП:Въпреки всичко ,колата работи по-плавно с него и е по-тиха ,за разлика от предишното ,което беше Mobil1...
          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

          Коментар


            #6
            Predatorsi написа:
            Смених още вчера маслото ,странното е че събра 3,8л. и щеката е на max... Маслото е немско Fuchs ,за пръв път го чувам ,но ми казаха ,че е добро и се купува много ,ако не съм доволен ще му го налея във врата... ПП:Въпреки всичко ,колата работи по-плавно с него и е по-тиха ,за разлика от предишното ,което беше Mobil1...
            Ползвах го една година на служебната... не е кой знае какво но става. А за тихата работа....това е само докато минеш 300 400км. Не се притеснявай
            Powered by Emzo

            Коментар


              #7
              Защо питаш като си знаеш твоята? Аз съм работил с маслата Титан - няма оплаквания от тях, ама ти сега зоронА гледаш да си съсипеш двигателя.

              Коментар


                #8
                Не искам да прозвучи като заядане ама за 1264бр.мнения да не си видял и прочел някоя от 19485 теми за масло
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар

                Working...
                X