Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Иконка за адреса на форума....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Иконка за адреса на форума....

    Говоря за малката иконка дето излиза пред адреса на форума,такава дето има ФВ форума,БМВ-форума...Аз предлагам да земеме иконката на Абарт като тазиhttp://www.puntoforum.com/
    Прикачени файлове
    _______________________________________
    0885261834

    #2
    това лесно може да се направи, само трябва да се намери такава малка картинка за фиат и се слага един код

    Коментар


      #3
      На мене не ми излиза като на тебе тази иконка Аз съм с интернет Експлорер, сигурно заради това Ти с какво си? На другите излиза ли им?Мисля, че ще е много готино да се сложи такава иконка, но можеби трябва да е на Фиат, а не на Абарт
      FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

      Коментар


        #4
        flx написа:
        На мене не ми излиза като на тебе тази иконка Аз съм с интернет Експлорер, сигурно заради това Ти с какво си? На другите излиза ли им?Мисля, че ще е много готино да се сложи такава иконка, но можеби трябва да е на Фиат, а не на Абарт
        Opera
        _______________________________________
        0885261834

        Коментар


          #5
          Еми така са го направили, че под IE не се вижда.

          Коментар


            #6
            mvmrik написа:
            това лесно може да се направи, само трябва да се намери такава малка картинка за фиат и се слага един код
            Че какъв е проблемът? Въпросната картинка традиционно се казва favicon.ico и е в главната директория (т.е. в случая адресът е http://www.puntoforum.com/favicon.ico).Мисля, че от този сайт е подходяща и тази с надпис CLUB от менюто вляво (http://www.puntoforum.com/templates/...icons/club.gif)
            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #7
              А много странно, аз имам и Опера, ама и през нея не става. Сигурно проблема е при мене , но не виждам какъв е
              FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

              Коментар


                #8
                Ето Ви лесен начин да си направите от почти всякакъв формат картинка favicon ...http://www.chami.com/html-kit/services/favicon/По принцип това е кодът:
                Код:
                <link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" >
                Но в горния сайт нещата са опростени, бързо и лесно се генерира *.ico файл от какъвто и да е формат картинка и се качва на сайта ...За тези, които се чудят що не им излиза през IE да направят следното:Аднете си сайта във Favorites и го отворете на ново.Във Firefox няма нужда от подобни стъпки ...

                Коментар


                  #9
                  конкретно за favicon в phpBB

                  Само да добавя нещо. За да се появи иконата в phpBB форума, посочения по-горе ред <link rel="icon" href="favicon.ico" >трябва да се добави във overall_header.tpl файла, например веднага след реда за <title>.Така като гледам избрания в момента Mod за форума е Morpheus, следователно файла се намира в папка: ../forum/templates/Morpheus/overall_header.tplА самия файл "favicon.ico" трябва да се постави в главната папка на форума, т.е. ../forum/Закачам и примерна иконка базирана на един от стандартните надписи на FIAT. Извлечена е от векторно лого и мисля, че до голяма степен се запази четима въпреки малките размери.
                  Прикачени файлове
                  FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
                  FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

                  Коментар


                    #10
                    ... например веднага след реда за <title>
                    Тук те поправям и да кажем, че си искал да напишеш </title> .... по-точно тага за favicon се слага където и да е между <head> и </head> ...Относно директорията на favicon.ico, тя няма никакво значение, може да бъде дори и URL ...

                    Коментар

                    Working...
                    X