Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лош товар потроши невинно Ауди

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лош товар потроши невинно Ауди

    Ето я и моята история от преди няколко дни. Отново става въпрос за неукрепени товари. Направо я копирам от лада форума:Пичове, вчера за малко да дам фира Случката:Карам за Ст. Загора и след Ракитница, преди Богомилово се насабрахме бая колона от коли, водена от камион без ремарке и един ненатоварен с прицеп. Като олекна насрещното движение, започнаха да изпреварват двата камиона и аз като последен от колоната, останах зад прицепа! Както казах ненатоварен и без капак отзад, а не мога да си спомня, но май липсваха и канатите! С една дума, на платформата отзад имаше само талпи, върху които се реди багажът.Понеже преди Богомилово има едно дълго спускане от около 1-1.5км, перфектен асфалт без дупки, с прясна маркировка, този отпред реши, че му е време да изпревари, влачештият се с 60 и аз го оставих да направи маневрата. Тъй като е права отсечката между двата камиона видях, че няма коли и тръгнах също да изпреварвам. Когато се бях изравнил с камиона, тоя с прицепа още не се беше прибрал в лентата си и се движеше с около 85-90, докато аз бях вече с над 100, готов да го щурмувам и него.Но не щеш ли, за зла участ, мина през някаква неравност, прицепът подскочи, талпите се тръснаха като перушинки и последната тръгна да пада с единия си край по-ниско от другия :shok: Бях на не поовече от 7-8 метра и единственото, което можех да направя е да натисна спирачките, още докато не беше паднала пущината на земята. А иначе е дълга около 2 метра (колкото е широка платформата) и е с профил не повече от 20 на 20 см , абе здраво бичме, като ЖП траверса Търкаляше се и се топкаше ту на единия, ту на другия си край, подобно на футболна топка, докато не започна да се притъркулва надлъжно на посоката на движение и съумях да мина над нея, без да нацеля някое от колелата! За щастие хладнокръвието ми беше абсолютно достатъчно, за късмета да не говорим!Не ми се мисли какво щеше да стане ако ме беше подхвърлила тая хуйня Или в камиона до мене или в многогодишните дървета от лявата ми страна Банкетът преди тях е широк около метър и нещо, и завършва с канавка дълбока около половин метър! Абе въпрос на късмет! Ако подскочи колата, беш ли я накъде ще тръгне въобще Другото хубаво нещо е че след мен нямаше никой, който да ми влезе в багажника след спирачките или пък да му влезе под колата неочакван чвор Доколкото видях талпата в огледалото, продължаваше да се търкаля по посока на канавката!Изпреварих с тромби колегата-педал, който си беше укрепил анджакламите в ремаркето пуснах аварийните и почнах да спирам пред него. В този момент ми дойде обаче разклона преди Богомилово и свих, но тоя спря веднага след разклончето! Дано не си е погледнал само гумите Ей, много простотия по нашите пътища! Пичове, пазете се, щото лошо Цялата случка се разигра за не повече от 3 сек., а максимата гласи "Миг невнимание - цял живот умрял!!!"Докато минавах над гредата, удари 5-6 пъти по дъното и единствената видима повреда е увисналият върху жилото на ръчната ауспух! Сега и него трябва да го курдисвам!Айде със здраве!!!ПП- леле, ако беше някоя ниска кола дето си стърже корема по асфалта.... Шанс = 0 !!! А мотоциклет rive:
    Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

    #2
    Малко стара история.Беше Тошово време и си патуваме с баща ми.Имахме ФИАТ125 П.От тогава сам запален по тази марка.Първата семейна кола.Та пътуваме с баща ми по автомагистрала Хемус и пред нас един прицеп.Мина през някаква даска и като я подметна и завартя,лети срещу нас,като бумеранг.Баща ми не знаеше на къде да кривне,зашото това нещо летеше с въртеливо движение.В крайна сметка се заби ж колонката до шофъора и пукна ъгъла на стъклото.Пак късмет ,че не отсече някоя глава и колонката обра удара.....Понякога и Бог пази!
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Дам ... ако ще разказваме случките си, какво стана при мене. Предполагам всички сте виждали как опаковат палети тухли 4-ки - с полиетиленово термо фолио мисля /призрачно/ или някакво подобно. Та си кара една Гаска натоварена плътно с такива палети, а височината на палетите излизаше поне 1м над коша му. Парпори си тя напред, а аз зад нея, обаче като стигна до един прелез, почна да се друса, да се клати, да се джуркат тухлите и естествено фолиото се прокъса и пред мене се стовариха поне 20-30 тухли. Добре, че предполагах възможността да се случи такова нещо иначе се’ се бяха стоварили на предния капак. После не бяха псувни и свирки по него. Така че внимавайте, минимум 10м дистанция от такива товарни боклуци.
      "What shall it profit a man, if he should gain the whole world and lose his own soul"
      Кара любимата червена Brava 1,4 12V

      Коментар

      Working...
      X