Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маршрут до Виена

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Маршрут до Виена

    Здравейте колеги. Реших да направя една екскурзия до Австрия. Може ли да ми препоръчате маршрут до Виена. Идеята ми е да стигна по бързо, за да имам 3-4 дни само за разглеждане.
    Fiat Bravo 1.8 GT

    #2
    София-Калотина-Белград-Суботица-Сегед-Будапеща-Виена -другия варинатСофия-Калотина-Белград-Загреб-Любляна - Марибор-Грац-Виена

    Коментар


      #3
      Маршрут до Виена

      Колега , съветвам Ви да минете по единият маршрут на отиване , а по другият на връщане. Градовете Белград , Будапеща , Загреб , Любляна и самата Виена не са за изпускане.От Любляна ще останете очарован .
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #4
        Re: Маршрут до Виена

        Румен_Хинчев написа:
        Колега , съветвам Ви да минете по единият маршрут на отиване , а по другият на връщане. Градовете Белград , Будапеща , Загреб , Любляна и самата Виена не са за изпускане.От Любляна ще останете очарован .
        Най бърз,най кратък и най евтин е първия вариант.Магистралните до Виена са 35 Евро.Разстоянието около 1100 клм.

        Коментар


          #5
          кратък и евтин можено не и бърз
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Sev написа:
            кратък и евтин можено не и бърз
            Нещо не мога да те разбера.Хем кратък пък не е бърз.Я ни светни кой е по бързия маршрут да знаеме.По двата цитирани маршрута съм минавал многократно и ги знам наизуст.Преди няколко дни се върнах по втория от Германия и точно през Виена минах.

            Коментар


              #7
              не ми харесва иронията тиинтелигентен си, светни се сам
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Sev написа:
                не ми харесва иронията тиинтелигентен си, светни се сам
                Няма никаква ирония и щом те питам значи не мога да се светна сам.Наистина не познавам по бърз маршрут.И как може един маршрут да е по къс и да е по бавен след като късия и дългия се движат по магистрали.Вероятно не съм достатъчно интекигентен за да си обясна как по дългия маршрут е по бърз,като на всичкото отгоре се минава през повече гранични пунктове.

                Коментар


                  #9
                  Пътувал съм и по 2-та, определено през Словения е по-красиво и по-бързо. Така е защото по митниците няма никакви проблеми. Винаги когато съм минавал през Унгария на Сръбско-Унгарската граница съм чакал минимум 1 час, така беше и тази година ,чаках повече от 2 часа, а и пътя от Белград до Унгарската граница не е магистрала въпреки че се плаща за него. Според мен най-добрия вариант е през Словения и после Караванкен тунел , но всеки си има право на избор.

                  Коментар


                    #10
                    VESKO_SZ написа:
                    Пътувал съм и по 2-та, определено през Словения е по-красиво и по-бързо. Така е защото по митниците няма никакви проблеми. Винаги когато съм минавал през Унгария на Сръбско-Унгарската граница съм чакал минимум 1 час, така беше и тази година ,чаках повече от 2 часа, а и пътя от Белград до Унгарската граница не е магистрала въпреки че се плаща за него. Според мен най-добрия вариант е през Словения и после Караванкен тунел , но всеки си има право на избор.
                    Ами то след сръбско-унгарската граница няма граници и митници.И на отиване и на връщане/ преди няколко дена/на унгарската граница бяхме 2-3 коли.Минаване с нулево чакане.А по другия маршрут имаме сръбско-харватска граница,хърватско-словенска и словенско-австрииска.Все пак са си граници и не е все едно да се движиш с 130 по магистрала или да минаваш на проверки.Да не говориме за многото тунели през които ъщо не се кара с 130.За по красиво не споря.

                    Коментар


                      #11
                      Минаването през Словения беше свързано с една 6 месечна винетка за 35 EUR. Да не би вече да е отпаднала?
                      F31 BMW 320d

                      Коментар


                        #12
                        Тurbodieselcomby написа:
                        Минаването през Словения беше свързано с една 6 месечна винетка за 35 EUR. Да не би вече да е отпаднала?
                        За съжаление не е отпаднала,а действа с пълна сила и за това е една от причините да избягвам този маршрут.Допълнително се плащат и тунелите и като туриши таксите през Сърбия и Хърватско и винетката през Австрия да не ти казвам какво става.

                        Коментар


                          #13
                          Винетката в Словения е 15Е за 7дни. Без пари нищо не става от където и да минеш.Пак казвам през Хърватска и Словения е по-добре.П.П Който го е страх от мечки не ходи в гората!

                          Коментар


                            #14
                            VESKO_SZ написа:
                            Винетката в Словения е 15Е за 7дни. Без пари нищо не става от където и да минеш.Пак казвам през Хърватска и Словения е по-добре.П.П Който го е страх от мечки не ходи в гората!
                            Защо да се минава през гората,като може да се мине през поляната.Хем няма мечки,хем по бързо се движиш/

                            Коментар


                              #15
                              И кога за последно си минавал през Словения?Аз мисля да ходя по Нова Година до Венеция, но ако тръгна да избягвам Словения май доста ще си удължа пътя и т.н.Тези 35 Евро винетка са ми трън в очите!
                              F31 BMW 320d

                              Коментар

                              Working...
                              X